Veletrh R+T 2015, Stuttgart

Společnost ISOTRA se opět zařadila mezi světovou špičku výrobců stínicí techniky a prezentovala své novinky i stávající produktové portfolio v rámci 50. ročníku předního celosvětového veletrhu pro rolety, vrata a stínicí techniku R+T v německém Stuttgartu.

147495

O veletrhu

Veletrh konaný od 24. do 28. února 2015 zaznamenal nový rekord jak v počtu vystavovatelů, kterých bylo více než 900, tak v návštěvnosti. Příležitost zhlédnout nové trendy v oboru si nenechalo ujít na 60 000 návštěvníků ze 122 zemí.

Hlavními tématy letošního R+T byla energetická úspornost, komfort ovládání, začlenění stínicí techniky do inteligentního ovládání domu a v neposlední řadě zajištění bezpečnosti dětí a ochrany majetku.

ISOTRA novinky

Naše společnost si nenechala již po šesté ujít příležitost prezentovat své novinky, potkat se v přátelské atmosféře se svými klienty a navázat nové obchodní kontakty s potenciálními zákazníky. O tom, že jich nebylo málo, svědčí fakt, že naši obchodní manažeři nebyli téměř schopni pro neustávající příval klientů opustit stánek a projít se výstavními halami.

V oblasti venkovních žaluzií lákala velkou pozornost návštěvníků především řetězová žaluzie, šikmé provedení venkovní žaluzie a bezpečnostní žaluzie (Notraff systém).

147493


Řetězovou žaluzii je možné použít také jako žaluzii s bezpečnostními prvky, která chrání objekt před násilným vniknutím. Celý její systém včetně tvaru lamely byl nově vyvinut vlastním vývojovým pracovištěm společnosti ISOTRA. Veškeré ovládací a bezpečnostní prvky nejsou volně přístupné (jsou ukryty ve vodicích lištách), což znamená, že ve spuštěném a uzavřeném stavu není možné s žaluzií zvenku manipulovat. Nový speciální tvar lamely zajistí, že v uzavřeném stavu se lamely do sebe uzamknou, a to zcela bez mezer, takže opět není možné z venku lamely ručně otevřít a po rozbití okna vniknout do objektu. Tento typ žaluzie je ovládán pouze motoricky. Pokud při sjíždění žaluzie narazí žaluzie na překážku, po odstranění překážky zůstává zbytek nábalu stát v místě překážky (nedojde k samovolnému pádu dolů) a současně není možné s nábalem ručně manipulovat směrem nahoru.

147494


Šikmé provedení venkovní žaluzie přináší řešení pro zastínění oken, u kterých horní rám není horizontální, ale skloněný pod určitým úhlem. Lamely šikmé žaluzie ISOTRA kopírují úhel horního rámu a jsou s ním rovnoběžné. Tento typ žaluzie je vybaven speciálním mechanismem, který vyrovnává rozdílné délky textilních pásků při sjíždění a zvedání žaluzie. Spodní lišta je teleskopická a slouží k vyrovnání rozdílné šířky spodní lišty ve spodní poloze (šířka okna) a horní poloze (délka šikmé části okna).

147492


Bezpečnostní žaluzie (Notraff systém) slouží k okamžitému vytažení venkovních žaluzií v případě náhlého nebezpeční (požár, povodně či jiné ohrožení lidského života) a tím zpřístupnění únikového východu. Je možné jej použít u kterékoliv venkovní žaluzie ISOTRA v provedení s vodicími lištami. Systém je ovládán pružinovým mechanismem, takže je funkční i v případě výpadku elektrického proudu.

Tyto tři novinky uvedeme na trh v druhé polovině roku 2015.

V portfoliu screenových rolet jsme představili roletu ISOTRA SCREEN ZIP Economy, která navazuje na již zavedený screenový systém ISOTRA SCREEN ZIP a je moderní a cenově příznivou variantou, jak dokonalým způsobem zastínit okna na všech typech budov, zvýšit obytný komfort a zároveň dosáhnout úspory energie. Pro střešní okna jsme nově uvedli na trh screenovou roletu ISOTRA SCREEN SKY. Tato roleta v létě ochrání podkroví před přehříváním, v zimě zabrání úniku tepla. Navíc chrání okno před poškozením povětrnostními vlivy, tlumí venkovní hluk z deště a zajistí dostatečné soukromí v podkroví.

Široké veřejnosti jsme také nabídli inovované interiérové látkové rolety Verra a Verra Metal, které díky kvalitnímu provedení a velkému výběru látek včetně látek den-noc dodají každému interiéru osobité kouzlo. Nově nabízíme možnost obalení dolního profilu látkou. U zcela nové interiérové rolety Verra semi krycí profil vkusně ukrývá nosné a ovládací prvky, které tak již nebudou rušit vzhled interiéru. U klasického provedení rolet můžete vybírat ze široké škály barevných odstínů látek, která obsahuje látky od jednoduchých barevných tónů, až po látky s luxusními vzory nebo opět zvolit moderní provedení den-noc.

Vzhledem k tomu, že výrobní program společnosti ISOTRA není orientován pouze na samotnou stínicí techniku, ale jeho důležitou součásti je také výroba profilovacích tratí, střižných nástrojů, komponentů a kompletních technologických celků pro výrobu žaluzií, věnovali jsme část naší expozice také této oblasti. Velkému zájmu odborníků se těšila nová válcovací trať pro tvarování a stříhání lamel S a Z s automatickým nápletem žebříčku a automatickým rozjezdem stojánků, a dále válcovací trať pro tvarování a stříhání lamel řetězové žaluzie.

Závěrem

Celý svět přišel do Stuttgartu a ISOTRA se v něm neztratila. Znovu potvrdila svou pozici technologického lídra ve svém oboru, i to, že je zárukou inovací, spolehlivosti a odbornosti.

Už nyní se těšíme na 51. ročník R+T, který se bude ve Stuttgartu konat ve dnech 27. února – 3. března 2018.