O společnosti ISOTRA

Historie společnosti ISOTRA

V roce 1992 se švagři Bohumír Blachut a Erich Stavař rozhodli začít podnikat ve své rodné vesnici Bolatice na Opavsku. Začínali doma v garáži. Založili firmu, kterou nazvali ISOTRA. ISO odvodili od slova isolation a TRA od slova trade, protože původně se zabývali obchodem s těsněním do oken a jejich montáží. Od té doby se mnohé změnilo, identita společnosti však zůstává. V roce 1993 se začali zabývat dnešním sortimentem – žaluziemi. Neustálá snaha po zdokonalování produktů a reakce na aktuální poptávku trhu vedla v roce 1995 k zahájení vlastní výroby žaluzií, jejich komponentů a následnému neustálému rozšiřování výrobků stínicí techniky.

Sídlo společnosti ISOTRA

Směr vývoje

Od konkurence se společnost ISOTRA liší především tím, že dokáže vyvinout zcela nový výrobek od A do Z  na zakázku. To znamená navrhnout design, vyrobit k němu jednotlivé komponenty, otestovat a certifikovat nový produkt, nastavit technologické procesy, vyvinout nové strojní zařízení a dodat takto kompletní technologii. Řadu věcí má společnost patentovaných a jsou na špičkové úrovni. Technologie, vypracované postupy, vývoj a výzkum v oblasti clon slunečního záření řadí společnost ISOTRA mezi přední výrobce stínicí techniky a jednoho z technologických lídrů nejen v České republice.

ISOTRA image film

Výrobní program

Společnost ISOTRA disponuje vlastním vývojovým pracovištěm, projekční kanceláří, technologií, moderní nástrojárnou, novou práškovou lakovnou, lisovnou termoplastů a rozsáhlými výrobními provozy. Sortiment je rozsáhlý a jeho součástí jsou produktové skupiny interiérových a exteriérových žaluzií, látkových rolet, plisse, japonských stěn, předokenních venkovních rolet, sítí proti hmyzu, markýz, screenových rolet, verand a bioklimatických pergol ARTOSI. Výroba komponentů, profilových tratí, střižných nástrojů a technologických celků pro výrobu žaluzií jsou důležitou součástí výrobního programu. Technologickou vyspělost společnost dokládá vlastnictvím několika světových patentů a užitných vzorů pro technická řešení v oblasti stínicí techniky.

LakovnaLakovnaLakovna

ISOTRA Quality

Kvalita, spolehlivost, péče o zákazníka, výzkum, vývoj, technologie a inovace s ohledem na energetickou úspornost, to jsou základní hodnoty společnosti ISOTRA. Cílem společnosti je vložit zákazníkovi do rukou značkový, jasně identifikovatelný výrobek odpovídající kvality a na vysoké technologické úrovni. ISOTRA a.s. je držitelem certifikátů kvality „ČSN EN ISO 9001-2009“ a „ČSN EN ISO 14001:2005“, zaměstnává přes 600 zaměstnanců a exportuje své výrobky do více než 46 zemí světa.

30 let s vámi

30 let společnosti ISOTRA na tuzemském i zahraničním trhu je důkazem neustálého růstu, inovací, spolehlivosti, odbornosti a tradice v jednom. ISOTRA zůstává stále ryze českou společností, která neustále expanduje. Založení dceřiných společností v Německu a Polsku je toho nevyvratitelným důkazem. V současné době dochází také k posilování značky rozšiřováním partnerské sítě v ČR, na Slovensku a dále v zahraničí. Červený základ značky ISOTRA znázorňuje dynamiku, se kterou se společnost ISOTRA již více než 30 let rozvíjí.