Veletrh CIHAC 2014, Centro Banamex, Mexico City

Ve dnech 14. – 18. října 2014 prezentovala společnost ISOTRA své produkty na veletrhu CIHAC v Mexiku. Letos se konal již 26. ročník a jedná se o největší akci svého druhu v Mexiku. Na veletrhu byly zastoupeny tyto obory: stavební průmysl a materiály, bytový design, architektura, interiéry, konstrukce a urbanismus. Veletrh je určen primárně odborné veřejnosti z řad distributorů, stavebních firem a dalších, oborovým nákupčím, obchodníkům a odborníkům.

Veletrh CIHAC 2014


 

V oboru stavebního průmyslu a konstrukce je Mexiko jednou z nejrychleji rostoucích zemí v Latinské Americe. Kromě velkých projektů konstrukce nových koridorů železnic, rekonstrukce přístavů, budování nových továren a dalších industriálních komplexů je zde i výrazný růst v oblasti konstrukce obytných domů a kanceláří. Vládní výdaje na konstrukci se v roce 2014 očekávají ve výši jedné miliardy dolarů, což je růst o 6,5% oproti roku předchozímu.

Našim cílem bylo představit hlavně venkovní žaluzie a stroje na jejich výrobu. V návaznosti na to jsme si kladli za cíl najít vhodné obchodní partnery, kteří by měli nejdříve zájem venkovní žaluzie dovážet v hotovém stavu. Následně pak vytipovat vhodného investora, který by koupil válcovací trať a začal venkovní žaluzie vyrábět přímo v Mexiku.

Naše prezentace pod záštitou zahraničního zastoupení Ministerstva průmyslu a obchodu v Mexiku a agenturou CzechTrade se mezi více než 500 vystavovateli rozhodně neztratila. Pozornost mnoha kolemjdoucích lákaly zejména vzorky venkovních žaluzií ovládané dálkově. Zájem architektů o venkovní žaluzie byl obrovský. Z veletrhu jsme si přivezli více než 100 kontaktů, mezi kterými jsou žhaví kandidáti jak pro distribuci našich výrobků, tak potenciální partneři na nákup strojů.

CIHAC 2014

Pevně věříme, že jsme v Mexiku nebyli naposledy!