ISOTRA a.s. vítězem prestižní soutěže EY Podnikatel roku 2017 Moravskoslezského kraje

Dne 22. ledna 2018 v Ostravě společnost EY pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje pana Iva Vondráka vyhlásila vítěze a držitele titulu EY Podnikatel roku 2017 Moravskoslezského kraje. Stali se jimi Bohumír Blachut a Erich Stavař, majitelé rodinné firmy ISOTRA a.s.

O soutěži EY Podnikatel roku

271025

EY Podnikatel roku je nejprestižnější světová soutěž podnikatelů, která vzdává hold výjimečným osobnostem. Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele. Soutěž EY Podnikatel roku je koncipována jako mezinárodní, proto jsou kritéria, podle nichž jsou posuzováni jednotliví účastníci, v každé zemi srovnatelná. V současné době se jako jediná světově uznávaná soutěž svého druhu pravidelně vyhlašuje téměř v 60 zemích na šesti kontinentech.

O EY

EY je předním celosvětovým poskytovatelem odborných poradenských služeb v oblasti auditu, daní, transakčního a podnikového poradenství. Znalost problematiky a kvalita služeb, které poskytuje, přispívají k posilování důvěry v kapitálové trhy i v ekonomiky celého světa. Výjimečný lidský a odborný potenciál umožňuje organizaci hrát významnou roli při vytváření lepšího prostředí pro její zaměstnance, klienty i pro širší společnost.

Název EY zahrnuje celosvětovou organizaci a může zahrnovat jednu či více členských firem Ernst & Young Global Limited, z nichž každá je samostatnou právnickou osobou. Ernst & Young Global Limited, britská společnost s ručením omezeným garancí, služby klientům neposkytuje.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2017 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 27. února 2018 v Praze. Nejvíce kandidátů na celostátní titul má letos hlavní město Praha a Moravskoslezský kraj, následují Zlínský a Jihomoravský kraj. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční 13. - 17. června 2018 v Monte Carlu.

Vyjádření majitele firmy

„Jsou to úžasné pocity. Jen mě mrzí, že zde se mnou nemůže být můj kolega a spolumajitel Bob Blachut, se kterým společně Isotru budujeme již více než 25 let. Jsme hrdí, že i díky naší práci jsme dnes počtem vyrobených žaluzií na počet obyvatel České republiky největší na světě. Naším cílem je mít technologicky nejmodernější výrobu venkovních žaluzií a díky našim zaměstnancům, partnerům a rodinám se nám to určitě brzy podaří,“ sdělil své první dojmy vítěz Erich Stavař ze společnosti ISOTRA a.s. a držitel titulu EY Podnikatel roku 2017 Moravskoslezského kraje.

Vyjádření zástupce organizace EY

„V Moravskoslezském kraji vyhlašujeme regionální vítěze nepřetržitě od roku 2005. Velmi mě těší, že letos porota vybrala majitele rodinné firmy, kteří patří k technologickým lídrům v oblasti žaluzií a rolet v tuzemsku i v zahraničí. Věřím, že jejich výrobky máme mnozí z nás doma či v kancelářích. Pan Blachut a Stavař jsou švagři a takovouto vítěznou dvojici jsme v historii soutěže ještě neměli. Držím jim palce i na celostátní úrovni. Svým příběhem by na světovém finále v Monte Carlu jednoznačně zaujali i světovou porotu,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy. 

271024
271023
271022