Hledat
Dům a zahrada
19. listopadu 2021

Renovace obývacího pokoje s japonskými stěnami

Redakce
2
2397 přečtení
Renovace obývacího pokoje s japonskými stěnami
Uchvátily vás vzdušné, moderní japonské stěny a přemýšlíte, jak je nejlépe začlenit do vašeho domova? Nebo potřebujete změnit dispozice obývacího pokoje a přemýšlíte, jak nejlépe na to? Zjistěte, jak pomocí japonských stěn zrenovovat i svůj obývák!

Japonské žaluzie umožní vytvořit místnost v místnosti

Posuvné látkové panely mají mnoho označení: japonské žaluzie, japonské rolety, japonské stěny či japonské panely. Všechny výrazy ale znamenají totéž: široké pruhy látky uchycené do stropu nebo do stěny, které umožňují stylové zastínění místnosti nebo její rozdělení na více vizuálně oddělených prostorů. Při rekonstrukci nebo renovaci obývacího pokoje je určitě dobré zvážit jejich využití: kromě toho, že získáte třeba filmovou místnost nebo koutek na čtení, přitáhne látková stěna pozornost především jako dekorace a pokoj tak dostane úplně jiný styl.

Stínění do obývacího pokoje: zvažte i plisse nebo screenové rolety

V našem článku o výběru stínění do obýváku jsme psali o nejlepších volbách, které poskytnou soukromí, variabilitu a měkké, rozptýlené světlo. Kromě japonských rolet můžete prozkoumat i možnosti plisse nebo screenových rolet, především v závislosti na stylu, jaký chcete obývacímu pokoji dát.

Pracovna bez bourání nebo stavění

Při lockdownu bylo mnoho z nás postaveno před nutnost pracovat z domova. I když se už podobná situace nemusí opakovat, pořád je dobré být na ni připraven, případně se vyhnout dojíždění alespoň na pár dnů v týdnu. Málokdo má v domě nebo v bytě místnost, kterou by mohl předělat na pracovnu, ale vyčlenit pro ni koutek s oknem v obývacím pokoji už bývá daleko snáze realizovatelné. I když japonské stěny neumožní tak dobrou zvukovou izolaci jako dveře, už samotné optické oddělení pomáhá hodně a přispěje k lepšímu oddělení pracovní a odpočinkové funkce místnosti.

Japonské panely místo paravánu

Na přelomu 19. a 20. století býval v interiérech oblíbený paraván. Odděloval prostor pro oblékání, mytí nebo na spaní. V moderních bytech může jejich funkci zastávat japonská stěna: patří totiž mezi nejefektivnější způsoby přepažení místnosti. Ať už jde o hrací koutek, domácí posilovnu nebo místo na šití.

Nejnovější

Svět Isotra
20. března 2023

Den stínicí techniky připadá na začátek jara

Redakce
3
2397 přečtení
Den stínicí techniky připadá na začátek jara
Dne 21. března 2023 vyhlašuje nezisková organizace ES-SO (European Solar Shading Organisation) první "Global Shading Day“ (Světový den stínicí techniky). Cílem je, aby si široká veřejnost a politici na nejvyšší úrovni uvědomili lidské, ekologické a ekonomické přínosy stínicí techniky. Zavedení norem ve stavebních právních předpisech by bylo logickým krokem právě nyní, kdy se změna klimatu nezvratně zrychluje.
Svět Isotra
15. března 2023

Nezávislé solární napájení pro venkovní žaluzie

Redakce
3
2397 přečtení
Nezávislé solární napájení pro venkovní žaluzie
Solární panely už dávno nejsou určeny pouze pro solární elektrárny, velké firmy nebo střechy rodinných domů. Malý solární panel dnes může mít každá venkovní žaluzie, screenová roleta a nově i exteriérová roleta.