Hledat
Dům a zahrada
19. listopadu 2021

Renovace obývacího pokoje s japonskými stěnami

Redakce
2
3334 přečtení
Renovace obývacího pokoje s japonskými stěnami
Uchvátily vás vzdušné, moderní japonské stěny a přemýšlíte, jak je nejlépe začlenit do vašeho domova? Nebo potřebujete změnit dispozice obývacího pokoje a přemýšlíte, jak nejlépe na to? Zjistěte, jak pomocí japonských stěn zrenovovat i svůj obývák!

Japonské žaluzie umožní vytvořit místnost v místnosti

Posuvné látkové panely mají mnoho označení: japonské žaluzie, japonské rolety, japonské stěny či japonské panely. Všechny výrazy ale znamenají totéž: široké pruhy látky uchycené do stropu nebo do stěny, které umožňují stylové zastínění místnosti nebo její rozdělení na více vizuálně oddělených prostorů. Při rekonstrukci nebo renovaci obývacího pokoje je určitě dobré zvážit jejich využití: kromě toho, že získáte třeba filmovou místnost nebo koutek na čtení, přitáhne látková stěna pozornost především jako dekorace a pokoj tak dostane úplně jiný styl.

Stínění do obývacího pokoje: zvažte i plisse nebo screenové rolety

V našem článku o výběru stínění do obýváku jsme psali o nejlepších volbách, které poskytnou soukromí, variabilitu a měkké, rozptýlené světlo. Kromě japonských rolet můžete prozkoumat i možnosti plisse nebo screenových rolet, především v závislosti na stylu, jaký chcete obývacímu pokoji dát.

Pracovna bez bourání nebo stavění

Při lockdownu bylo mnoho z nás postaveno před nutnost pracovat z domova. I když se už podobná situace nemusí opakovat, pořád je dobré být na ni připraven, případně se vyhnout dojíždění alespoň na pár dnů v týdnu. Málokdo má v domě nebo v bytě místnost, kterou by mohl předělat na pracovnu, ale vyčlenit pro ni koutek s oknem v obývacím pokoji už bývá daleko snáze realizovatelné. I když japonské stěny neumožní tak dobrou zvukovou izolaci jako dveře, už samotné optické oddělení pomáhá hodně a přispěje k lepšímu oddělení pracovní a odpočinkové funkce místnosti.

Japonské panely místo paravánu

Na přelomu 19. a 20. století býval v interiérech oblíbený paraván. Odděloval prostor pro oblékání, mytí nebo na spaní. V moderních bytech může jejich funkci zastávat japonská stěna: patří totiž mezi nejefektivnější způsoby přepažení místnosti. Ať už jde o hrací koutek, domácí posilovnu nebo místo na šití.

Nejnovější

Sezónní témata
29. května 2024

Mezinárodní den dětí: Oslava radosti a budoucnosti

Redakce
4
3334 přečtení
Mezinárodní den dětí: Oslava radosti a budoucnosti
Každý rok 1. června slavíme Mezinárodní den dětí, který je věnován našim nejmladším a nejcennějším členům společnosti. Tento den je příležitostí k oslavě radosti, nevinnosti a naděje, kterou děti přinášejí do našich životů. Zároveň nám připomíná, jak důležité je zajistit pro děti bezpečné, zdravé a stimulující prostředí, ve kterém mohou růst a rozvíjet se.
Sezónní témata
14. května 2024

Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií

Redakce
4
3334 přečtení
Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií
V dnešní době, kdy se stále více mluví o udržitelnosti a snižování energetické stopy, hrají klíčovou roli v každé domácnosti i energeticky účinná řešení. Jedním z efektivních způsobů, jak můžete snížit spotřebu energie ve svém domě nebo kanceláři, je použití stínicí techniky. Stínicí systémy, jako jsou žaluzie, rolety, markýzy a pergoly, nejenže zlepšují estetiku prostoru, ale také přinášejí významné energetické úspory. Podívejme se blíže, jak může stínicí technika přispět k lepší energetické efektivitě.