Hledat
Dům a zahrada
28. července 2021

Přestěhujte se na zahradu: venkovní obývák, ložnice i kuchyně

Redakce
2
2172 přečtení
Přestěhujte se na zahradu: venkovní obývák, ložnice i kuchyně
V létě je ideální příležitost trávit většinu dne na zahradě. Můžete tak využít ale ještě víc času, než jste si uměli představit: víte, že si na zahradě můžete zařídit kuchyň, koupelnu i ložnici?

Venkovní kuchyně

Přichází na to stále více lidí: zahradní kuchyňská linka ušetří spoustu času. Může jít o plnohodnotnou kuchyň s přívodem elektřiny, plynu i vody, ale venkovní grilování zpříjemní třeba i jen jedna či dvě skříňky z vyřazené kuchyňské linky. Pracovní plocha se hodí k odkládání potravin, přípravě masa na grilování nebo jako základna pro servírování, úložné prostory zase ke skladování venkovního nádobí. Zázemí pro venkovní vaření nebo třeba pro pořádání zahradní party může sídlit pod pergolou, která bude zahradní linku zakrývat v případě nepříznivého počasí.

Zkuste si ugrilovat třeba kuřecí steaky v pikantní marinádě!

Koupelna na zahradě

Ať už máte na zahradě bazén, nebo ne, zahradní sprcha může být v létě velmi příjemným doplňkem. Běžně používané solární sprchy, které slouží jen ke krátkému osvěžení nebo opláchnutí od chlorované vody v bazénu, můžete postavit kdekoli. Jestli ale uvažujete o tom, že zahradní sprchou v létě nahradíte koupelnu úplně, je potřeba vyřešit odtok mycích prostředků do kanalizace nebo alespoň štěrkové vsakovací drenáže.

Ložnice pod širým nebem

Když předpověď počasí hlásí teplou noc bez deště, stojí za to zkusit s dětmi přespat na zahradě „pod širákem“. Pokud se bojíte spát v trávě a bez střechy nad hlavou, rozložte si karimatku na podlaze zahradní pergoly – kdyby přece jen přišla přeháňka, lamely hliníkové pergoly se dají zaklopit a není nutné hned utíkat domů.

Při plánování sledujte předpověď takzvané tropické noci. V průběhu tropické noci neklesne teplota pod 20 °C. V Česku jich moc nebývá, během posledních deseti let se jejich počet pohyboval mezi jednou a 14 nocemi ročně.

Letní obývací pokoj

K obytným účelům používáme zahradu v létě nejčastěji: nahrazuje nám obývací pokoj při posezení s rodinou i pro přijímání návštěv. Stojí tedy za to investovat do kvalitního zahradního nábytku. Dnes můžete mít na zahradě podobně pohodlný gauč jako v opravdovém obýváku – jen u textilií bychom měli dát pozor na vodoodpudivou úpravu.

Deskové nebo zahradní hry, čtení i rodinné diskuse? Objevte i další nápady na využití „letního obýváku“!

Nejnovější

Svět Isotra
22. června 2022

Výhody bioklimatické pergoly, které si na první pohled neuvědomíte

Redakce
3
2172 přečtení
Výhody bioklimatické pergoly, které si na první pohled neuvědomíte
Jaký přístřešek na zahradu? Hliníková bioklimatická pergola má spoustu jedinečných vlastností, které dokážou pobyt na terase zpříjemnit.
Udělej si sám
20. června 2022

Životní změny: narození miminka

Redakce
3
2172 přečtení
Životní změny: narození miminka
Když má do domácnosti přibýt miminko, budou potřeba nejrůznější úpravy. Ať už v rámci pohodlí, bezpečnosti nebo nových úložných prostor.