Hledat
Dům a zahrada
3. října 2022

Stínění a dekorace v jednom: japonské stěny

Redakce
3
1228 přečtení
Stínění a dekorace v jednom: japonské stěny
Dvě, nebo i tři mouchy jednou ranou: vybavení, které zastíní váš domov před přebytkem slunečních paprsků, dodá mu osobitý styl a třeba ještě i přepaží místnost na dvě různé oblasti. To všechno nabízejí posuvné látkové panely, kterým říkáme japonské žaluzie nebo japonské rolety.

Snadné zastínění velkých oken

Zastínit velká okna dá fušku: s horizontálními žaluziemi si budete připadat jako ve vězení, na rolety nebo plisse u stropu těžko dosáhnete. Dobrou volbou jsou vertikální žaluzie, ale jestli se chcete vizuálně rozmáchnout, japonské stěny jsou jasná volba. Je přitom jedno, jestli máte okna až do stropu: japonské stěny se dají ukotvit do stropu, ale v případě běžně velkých oken samozřejmě i do stěny.

Esteticky zakryjte police, kuchyň nebo spací kout

Posuvné panely japonských rolet v kombinaci s libovolným policovým úložným systémem nahradí vestavnou skříň. Originálně zakrýt ale jimi jde i kuchyňský kout nebo roh pokoje s postelí. Výhodou japonských stěn je velké množství barev a dekorů na výběr. Látky na panelech si můžete přizpůsobit nejen barevně, ale vybrat i různé materiály a vzory – třeba květiny, puntíky nebo veselé postavičky do dětského pokoje. Dohodnout se dá také potisk vlastním vzorem.

Nechce se vám shrnovat panely manuálně? K dispozici je i elektrický pohon na dálkové ovládání.

Oddělení pracovního místa i relaxačního koutku

Rozdělení místností? Díky kotvení do stropu nabízejí japonské stěny jednoduchou a efektní možnost udělat z jednoho pokoje dva – alespoň vizuálně. Potřebujete klidný koutek na práci, na šití nebo na odpočinek? Pokud netrváte na zvukové izolaci, japonské žaluzie váš problém vyřeší.

Nejnovější

Sezónní témata
4. září 2023

Prázdniny a volné dny o svátcích: které roky jsou nejlepší?

Redakce
4
1228 přečtení
Prázdniny a volné dny o svátcích: které roky jsou nejlepší?
Skončily nejdelší prázdniny, jaké mohou školáci v České republice mít. Jak dlouhé byly oproti standardním a jaký nejvyšší počet volných dnů mimo víkendy můžeme u nás mít?
Svět Isotra
24. srpna 2023

Rohová venkovní žaluzie – revoluční řešení pro rohové portály

Redakce
3
1228 přečtení
Rohová venkovní žaluzie – revoluční řešení pro rohové portály
Máte okna v rohu budovy, ať už jde o vnější, nebo vnitřní roh? Teď je můžete pohodlně zastínit bez toho, aby ve zlomu zůstávala vodicí lišta a rušila výhled po vytažení žaluzie. Jediná podmínka je pravý úhel, tedy devadesátistupňový roh.