Hledat
Dům a zahrada
3. října 2022

Stínění a dekorace v jednom: japonské stěny

Redakce
3
1480 přečtení
Stínění a dekorace v jednom: japonské stěny
Dvě, nebo i tři mouchy jednou ranou: vybavení, které zastíní váš domov před přebytkem slunečních paprsků, dodá mu osobitý styl a třeba ještě i přepaží místnost na dvě různé oblasti. To všechno nabízejí posuvné látkové panely, kterým říkáme japonské žaluzie nebo japonské rolety.

Snadné zastínění velkých oken

Zastínit velká okna dá fušku: s horizontálními žaluziemi si budete připadat jako ve vězení, na rolety nebo plisse u stropu těžko dosáhnete. Dobrou volbou jsou vertikální žaluzie, ale jestli se chcete vizuálně rozmáchnout, japonské stěny jsou jasná volba. Je přitom jedno, jestli máte okna až do stropu: japonské stěny se dají ukotvit do stropu, ale v případě běžně velkých oken samozřejmě i do stěny.

Esteticky zakryjte police, kuchyň nebo spací kout

Posuvné panely japonských rolet v kombinaci s libovolným policovým úložným systémem nahradí vestavnou skříň. Originálně zakrýt ale jimi jde i kuchyňský kout nebo roh pokoje s postelí. Výhodou japonských stěn je velké množství barev a dekorů na výběr. Látky na panelech si můžete přizpůsobit nejen barevně, ale vybrat i různé materiály a vzory – třeba květiny, puntíky nebo veselé postavičky do dětského pokoje. Dohodnout se dá také potisk vlastním vzorem.

Nechce se vám shrnovat panely manuálně? K dispozici je i elektrický pohon na dálkové ovládání.

Oddělení pracovního místa i relaxačního koutku

Rozdělení místností? Díky kotvení do stropu nabízejí japonské stěny jednoduchou a efektní možnost udělat z jednoho pokoje dva – alespoň vizuálně. Potřebujete klidný koutek na práci, na šití nebo na odpočinek? Pokud netrváte na zvukové izolaci, japonské žaluzie váš problém vyřeší.

Nejnovější

Svět Isotra
26. února 2024

Původ termínů rolet, žaluzií a pergol: Cesta slov k jejich významu

Redakce
3
1480 přečtení
Původ termínů rolet, žaluzií a pergol: Cesta slov k jejich významu
21. února jsme si připomněli Mezinárodní den mateřského jazyka. Víte, odkud pocházejí některé termíny, které v oblasti stínění běžně používáme?
Sezónní témata
8. února 2024

Oáza klidu: Jak najít rovnováhu a klid ve světě plném shonu

Redakce
3
1480 přečtení
Oáza klidu: Jak najít rovnováhu a klid ve světě plném shonu
V dnešním zrychleném světě je důležitější než kdy jindy najít si čas pro sebe. Objevte, jak můžete vytvořit svou osobní oázu klidu a udržet si duševní rovnováhu každý den.