Hledat
Dům a zahrada
3. října 2022

Stínění a dekorace v jednom: japonské stěny

Redakce
3
436 přečtení
Stínění a dekorace v jednom: japonské stěny
Dvě, nebo i tři mouchy jednou ranou: vybavení, které zastíní váš domov před přebytkem slunečních paprsků, dodá mu osobitý styl a třeba ještě i přepaží místnost na dvě různé oblasti. To všechno nabízejí posuvné látkové panely, kterým říkáme japonské žaluzie nebo japonské rolety.

Snadné zastínění velkých oken

Zastínit velká okna dá fušku: s horizontálními žaluziemi si budete připadat jako ve vězení, na rolety nebo plisse u stropu těžko dosáhnete. Dobrou volbou jsou vertikální žaluzie, ale jestli se chcete vizuálně rozmáchnout, japonské stěny jsou jasná volba. Je přitom jedno, jestli máte okna až do stropu: japonské stěny se dají ukotvit do stropu, ale v případě běžně velkých oken samozřejmě i do stěny.

Esteticky zakryjte police, kuchyň nebo spací kout

Posuvné panely japonských rolet v kombinaci s libovolným policovým úložným systémem nahradí vestavnou skříň. Originálně zakrýt ale jimi jde i kuchyňský kout nebo roh pokoje s postelí. Výhodou japonských stěn je velké množství barev a dekorů na výběr. Látky na panelech si můžete přizpůsobit nejen barevně, ale vybrat i různé materiály a vzory – třeba květiny, puntíky nebo veselé postavičky do dětského pokoje. Dohodnout se dá také potisk vlastním vzorem.

Nechce se vám shrnovat panely manuálně? K dispozici je i elektrický pohon na dálkové ovládání.

Oddělení pracovního místa i relaxačního koutku

Rozdělení místností? Díky kotvení do stropu nabízejí japonské stěny jednoduchou a efektní možnost udělat z jednoho pokoje dva – alespoň vizuálně. Potřebujete klidný koutek na práci, na šití nebo na odpočinek? Pokud netrváte na zvukové izolaci, japonské žaluzie váš problém vyřeší.

Nejnovější

Sezónní témata
24. listopadu 2022

Advent

Redakce
3
436 přečtení
Advent
Adventní období vítají nejen děti jako připomínku blížících se Vánoc. Co o něm ale víme a jak ho slavit jinak než jen vyjídáním čokoládek z adventního kalendáře?
Sezónní témata
26. října 2022

Halloween a Dušičky: pocta těm, kteří nás opustili

Redakce
3
436 přečtení
Halloween a Dušičky: pocta těm, kteří nás opustili
Mnoho kultur po celém světě na přelomu října a listopadu nějakou formou vzpomíná na své předky a zesnulé členy rodiny. Jaké tradice provozujete okolo svátku Všech svatých vy a čím se můžete inspirovat?