Hledat
Sezónní témata
10. srpna 2022

Relaxujte doma 1 část – relax na zahradě

Redakce
3
557 přečtení
Relaxujte doma 1 část – relax na zahradě
Odpočinek je důležitou součástí duševní hygieny a pomáhá nám bránit se vyhoření i psychickým poruchám. Změna prostředí často funguje velmi dobře, z nejrůznějších důvodů však není vždy dostupná. Naučte se relaxovat doma, ve známém prostředí.

Zahradničení a hry s dětmi

K některým aktivitám je zahrada přímo určena. Zahradničení přitom není jen způsob, jak se levně zásobit čerstvým ovocem a zeleninou. Pro spoustu z nás jde i o oblíbený koníček a odpočinek. Chystáte se teprve začít? Zkuste některé z jednoduchých plodin vhodných pro začátečníky.

Na zahradě si můžete užít zábavu a odpočinek také s dětmi. Ať už v bazénu, při míčových a jiných venkovních hrách nebo v domečku na stromě. S tím souvisí i další možnost odpočinku na zahradě – kutilské vyrábění například různých zahradních konstrukcí.

Šinrin-joku – využití zeleně

Tajuplně znějící slovní spojení znamená japonsky „lesní koupel“. Blahodárné účinky pobytu v lese jsou vědecky potvrzené – když ale nemáte na dosah les, částečně ho nahradí i vlastní zahrada. Především tehdy, pokud na ní máte stromy a nejde vyloženě o malý plácek za domem, který přejdete na několik kroků. Najděte si místo, odkud nevidíte na ostatní domy a ulice, zujte si boty a procházejte se po trávě bosí. Zhluboka dýchejte a můžete kmeny stromů také objímat.

Oslavy a návštěvy přátel

Velká pergola, v ní venkovní kuchyně a prostorné posezení pro spoustu přátel. Uspořádejte zahradní party nebo zkrátka jen každý víkend „otevřenou zahradu“ pro rodinu a kamarády. Využijte teplého počasí, dokud to jde.

Čtení pod pergolou, káva pod stromem nebo opalování na lehátku

Klasické způsoby relaxace, které napadnou asi každého. Časopis nebo knížku si vychutnáte v pergole, která vám umožní zastínit sluníčko pomocí naklopení horních lamel nebo i z boku s využitím dodatečných screenových rolet. Velkým pomocníkem pro relaxaci je zahradní lehátko, které si poponesete, kam je potřeba. A většina z nás se asi shodne, že není nad kávu vypitou pod vlastní jabloní nebo ořešákem!

Redakce

Nejnovější

Dům a zahrada
3. října 2022

Stínění a dekorace v jednom: japonské stěny

Redakce
3
557 přečtení
Stínění a dekorace v jednom: japonské stěny
Dvě, nebo i tři mouchy jednou ranou: vybavení, které zastíní váš domov před přebytkem slunečních paprsků, dodá mu osobitý styl a třeba ještě i přepaží místnost na dvě různé oblasti. To všechno nabízejí posuvné látkové panely, kterým říkáme japonské žaluzie nebo japonské rolety.
Sezónní témata
26. září 2022

Výlety pro babí léto: odpočiňte si v podzimní přírodě

Redakce
3
557 přečtení
Výlety pro babí léto: odpočiňte si v podzimní přírodě
27. září je Světový den turistiky. Ať už jste zvyklí chodit na pěší výlety každý víkend, nebo se do přírody vydáte jen občas, vypravte se koncem září na výlet s naším průvodcem – máme tip pro každý kraj České republiky.