Hledat
Dům a zahrada
16. července 2018

Jak si na zahradě zajistit soukromí, aniž byste museli stavět vysoké zdi a ploty

Redakce
5 min
4002 přečtení
Jak si na zahradě zajistit soukromí, aniž byste museli stavět vysoké zdi a ploty

Vlastnit rodinný dům je snem skoro každého z nás. Toužíme po dostatku místa, pohodlí a soukromí. Příjemným bonusem je určitě zahrada, na které rádi trávíme volné chvilky, a tak není divu, že pro nás představuje pomyslný ráj. 

Jenže i na takové zahradě se můžete občas cítit jako ve výkladní skříni. Zvláště nepříjemní vám mohou být zvědaví sousedé a kolemjdoucí, v létě zase cyklisté. Někdy se o ztrátu soukromí postará i architektonické rozvržení domu. Příkladem může být dvojdomek, kdy naproti přes dvůr bydlí další rodina a vidí vám přímo do oken. Pokud bydlíte blízko silnice či jiné vytížené komunikace, jistě vás potrápí i hluk z projíždějících vozidel. Otázku soukromí jistě neřeší pouze rodinné domy. Často se může potřeba po větším soukromí objevit i ve firmě nebo v hotelích.

Řešením je stínící technika

Chránit se před zraky ostatních či velkým hlukem můžete vysokými zdmi či plotem okolo zahrady. Nevýhodou takového odclonění je, že nepůsobí esteticky dobře a navíc vás připraví o výhled do okolí. Jako vhodné řešení se jeví stínící technika, živý plot nebo stromy. A právě o stínící technice dnes bude řeč.

Jakou stínící techniku můžete vybrat?

S nedostatkem soukromí si hravě poradí vhodná stínící technika, například venkovní žaluzie nebo rolety. Skrz venkovní žaluzie vám nikdo do oken neuvidí, zároveň vás žaluzie nebudou omezovat při výhledu z okna. Venkovními žaluziemi můžete zastínit i větší plochu než jen samotné okno. Skvěle totiž padnou i pergolám. Pokud chcete být místo venkovních žaluzií obklopeni látkou, můžete si vybrat ze screenových rolet. Díky venkovním žaluziím či roletám si budete v klídku hovět pod pergolou – zvědaví sousedé na vás neuvidí a žádný sluneční paprsek si na vás jen tak nepřijde.

Ochrana před zloději?

Venkovní žaluzie oceníte i v případě, kdy chcete být chráněni před zloději. Například žaluzie Titan 90 od značky ISOTRA jsou vyvinuty tak, aby se v uzavřeném stavu lamely do sebe uzamkly a netvořily žádné mezery.

16

Jaké jsou výhody stínící techniky?

  • poskytují dostatek soukromí
  • zamezují vniknutí slunce a tepla do interiéru, popřípadě do pergoly
  • blokují hluk zvenčí
  • chrání před násilným vniknutím do domu
  • přidávají vašemu domu či pergole pěkný a elegantní vzhled

Jak vidíte, nemusíte hned stavět vysoké zdi a ploty, abyste si dopřáli trochu soukromí. Venkovní žaluzie to hravě zvládnou za vás a ještě mají spoustu užitečných funkcí navíc. 

Nejnovější

Sezónní témata
24. listopadu 2022

Advent

Redakce
3
4002 přečtení
Advent
Adventní období vítají nejen děti jako připomínku blížících se Vánoc. Co o něm ale víme a jak ho slavit jinak než jen vyjídáním čokoládek z adventního kalendáře?
Sezónní témata
26. října 2022

Halloween a Dušičky: pocta těm, kteří nás opustili

Redakce
3
4002 přečtení
Halloween a Dušičky: pocta těm, kteří nás opustili
Mnoho kultur po celém světě na přelomu října a listopadu nějakou formou vzpomíná na své předky a zesnulé členy rodiny. Jaké tradice provozujete okolo svátku Všech svatých vy a čím se můžete inspirovat?