Hledat
Dům a zahrada
9. července 2018

5 tipů, jak si s dětmi užít léto na zahradě

Redakce
4 min
4330 přečtení
5 tipů, jak si s dětmi užít léto na zahradě

Zahrada je ideálním místem, kde se děti mohou vyřádit. Jenže zatímco ony dovádějí, vy trnete strachem, co zase provedou. Zní vám to povědomě? Naštěstí existují aktivity, které jsou zábavné a bezpečné zároveň. Nehrozí, že byste přišli o ušní bubínky nebo museli volat hasiče.

Které to jsou?

Ping pong
Ping pong alias stolní tenis je jednoduchá a oblíbená hra jak mezi dětmi, tak i dospělými. Pro děti je navíc relativně bezpečná. Nehrozí zde riziko ošklivých pádů či zlomenin. Stolek na stolní tenis je skladný a mobilní, takže jej můžete přenášet kamkoli po zahradě. Pokud máte zastřešenou verandu, děti si mohou zahrát i za deště. A vy se k nim můžete přidat.

Autodráha
Postavte dětem super autodráhu a budou vás milovat! Je to skvělý způsob, jak děti naučit pravidla silničního provozu. A nemusíte zůstávat jen u samotných autíček. Okolo silnic a cest můžete s dětmi postavit i město. Výhodou je, že děti mohou použít jakékoli hračky, které doma najdou. Nebo si také mohou postavit domy z kartonu a udělat z nich třeba poštu, nádraží nebo i školu. Použít můžete nepotřebné dlažební kostky či tenkou látku. Zkrátka něco, po čem budou autíčka dobře jezdit. A jak taková autodráha může vypadat? Podívejte se na fotky.

Malování na kamínky
Občas s dětmi můžete vyrobit něco pěkného. Zkuste s nimi například malovat na kamínky a oblázky. Nepotřebujete žádný obtížně dostupný materiál – určitě se na vaší zahradě nebo v jejím okolí nějaký ten kamínek válí. Děti si je mohou samy nasbírat. Pak stačí popadnout vodovky a pustit se do díla.

Deskové hry
Že deskovkám odzvonilo? Ale kdeže. Je pravda, že na Člověče, nezlob se, dnešní děti zřejmě neutáhnete. Existuje spousta her z filmového a knižního světa (Pán Prstenů), nebo na motivy oblíbených počítačových her (např. Zaklínač), které děti přímo zbožňují. Vhodně zvolenou hrou děti rozvíjejí logické myšlení a učí se myslet strategicky. Hry mohou být karetní, deskové, vzdělávací nebo klidně můžete luštit rébusy. Výhodou je, že deskovky mohou být pro více hráčů. Zabavíte tak celou rodinu.

15

Fotografický workshop
Fotografování je skvělý způsob, jak vyjádřit své pocity a probudit v sobě duši umělce. Slušné fotky děti pořídí i mobilem. Pokud přece jen chcete, aby se naučily fotit pořádně, kupte jim foťák a zkuste společně fotit. Dětem ukažte základní pravidla a triky, které najdete na internetu. Letošním hitem jsou polaroidové foťáky. Z takových fotek můžete sestavit pěkné a originální album. Uchováte tak vzpomínky na krásné léto.

Napište nám pod příspěvek na našem Facebooku nějaké vaše tipy!

Nejnovější

Sezónní témata
6. prosince 2023

Minimalisté žijí šťastněji

Redakce
3
4330 přečtení
Minimalisté žijí šťastněji
Vzorem současných minimalistů je bezpochyby Díogenés ze Sinópé. Podle legendy bydlel v prázdném sudu a vlastnil jen plášť, hůl, mošnu a hrneček – a hrneček zahodil, když u studánky uviděl dítě, jak pije z dlaní. Dnes i ti největší minimalisté potřebují bezpochyby více věcí, zastánci tohoto životního stylu se však shodují, že s méně věcmi je člověk šťastnější a svobodnější. Jak se zdravému minimalismu aspoň přiblížit?
Sezónní témata
1. prosince 2023

Domov jako wellness centrum: Jak design ovlivňuje zdraví a pohodu

Redakce
3
4330 přečtení
Domov jako wellness centrum: Jak design ovlivňuje zdraví a pohodu
Doma trávíme velkou část dne a během té doby neustále vnímáme atmosféru našeho bydlení, i v tom případě, že se zrovna soustředíme na něco jiného. Zařízení a design našeho domova tak bezprostředně ovlivňuje naši psychickou pohodu a zprostředkovaně také naše psychické i fyzické zdraví. Jak na to, aby nám doma bylo co nejlépe?