Hledat
Dům a zahrada
9. července 2018

5 tipů, jak si s dětmi užít léto na zahradě

Redakce
4 min
4664 přečtení
5 tipů, jak si s dětmi užít léto na zahradě

Zahrada je ideálním místem, kde se děti mohou vyřádit. Jenže zatímco ony dovádějí, vy trnete strachem, co zase provedou. Zní vám to povědomě? Naštěstí existují aktivity, které jsou zábavné a bezpečné zároveň. Nehrozí, že byste přišli o ušní bubínky nebo museli volat hasiče.

Které to jsou?

Ping pong
Ping pong alias stolní tenis je jednoduchá a oblíbená hra jak mezi dětmi, tak i dospělými. Pro děti je navíc relativně bezpečná. Nehrozí zde riziko ošklivých pádů či zlomenin. Stolek na stolní tenis je skladný a mobilní, takže jej můžete přenášet kamkoli po zahradě. Pokud máte zastřešenou verandu, děti si mohou zahrát i za deště. A vy se k nim můžete přidat.

Autodráha
Postavte dětem super autodráhu a budou vás milovat! Je to skvělý způsob, jak děti naučit pravidla silničního provozu. A nemusíte zůstávat jen u samotných autíček. Okolo silnic a cest můžete s dětmi postavit i město. Výhodou je, že děti mohou použít jakékoli hračky, které doma najdou. Nebo si také mohou postavit domy z kartonu a udělat z nich třeba poštu, nádraží nebo i školu. Použít můžete nepotřebné dlažební kostky či tenkou látku. Zkrátka něco, po čem budou autíčka dobře jezdit. A jak taková autodráha může vypadat? Podívejte se na fotky.

Malování na kamínky
Občas s dětmi můžete vyrobit něco pěkného. Zkuste s nimi například malovat na kamínky a oblázky. Nepotřebujete žádný obtížně dostupný materiál – určitě se na vaší zahradě nebo v jejím okolí nějaký ten kamínek válí. Děti si je mohou samy nasbírat. Pak stačí popadnout vodovky a pustit se do díla.

Deskové hry
Že deskovkám odzvonilo? Ale kdeže. Je pravda, že na Člověče, nezlob se, dnešní děti zřejmě neutáhnete. Existuje spousta her z filmového a knižního světa (Pán Prstenů), nebo na motivy oblíbených počítačových her (např. Zaklínač), které děti přímo zbožňují. Vhodně zvolenou hrou děti rozvíjejí logické myšlení a učí se myslet strategicky. Hry mohou být karetní, deskové, vzdělávací nebo klidně můžete luštit rébusy. Výhodou je, že deskovky mohou být pro více hráčů. Zabavíte tak celou rodinu.

15

Fotografický workshop
Fotografování je skvělý způsob, jak vyjádřit své pocity a probudit v sobě duši umělce. Slušné fotky děti pořídí i mobilem. Pokud přece jen chcete, aby se naučily fotit pořádně, kupte jim foťák a zkuste společně fotit. Dětem ukažte základní pravidla a triky, které najdete na internetu. Letošním hitem jsou polaroidové foťáky. Z takových fotek můžete sestavit pěkné a originální album. Uchováte tak vzpomínky na krásné léto.

Napište nám pod příspěvek na našem Facebooku nějaké vaše tipy!

Nejnovější

Sezónní témata
14. května 2024

Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií

Redakce
4
4664 přečtení
Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií
V dnešní době, kdy se stále více mluví o udržitelnosti a snižování energetické stopy, hrají klíčovou roli v každé domácnosti i energeticky účinná řešení. Jedním z efektivních způsobů, jak můžete snížit spotřebu energie ve svém domě nebo kanceláři, je použití stínicí techniky. Stínicí systémy, jako jsou žaluzie, rolety, markýzy a pergoly, nejenže zlepšují estetiku prostoru, ale také přinášejí významné energetické úspory. Podívejme se blíže, jak může stínicí technika přispět k lepší energetické efektivitě.
Sezónní témata
30. dubna 2024

Ochrana před UV zářením: Jak stínicí technika chrání vás a váš domov

Redakce
3
4664 přečtení
Ochrana před UV zářením: Jak stínicí technika chrání vás a váš domov
Vliv UV záření na zdraví lidí a životnost domácích interiérů je často podceňovaný. Dlouhodobá expozice UV záření může způsobit poškození kůže, zrychlené stárnutí a dokonce i riziko kožních onemocnění. Stejně tak může UV záření postupně poškodit nábytek, podlahy a další prvky interiéru. Řešením, jak se proti těmto rizikům bránit, je efektivní stínicí technika, která může významně snížit množství UV záření pronikajícího do vašeho domova.