Hledat
Sezónní témata
19. března 2019

Jaký povrch se hodí pod naše pergoly?

Redakce
6
9320 přečtení
Jaký povrch se hodí pod naše pergoly?

Venkovní prostor pro grilování, čtení knížky nebo pořádání různých akcí je pro nás důležitý. Není potřeba být zavřený doma, když máme k dispozici zahradu s pergolou. Pokud teprve nad stavbou pergoly ISOTRA uvažujete, pak je potřeba i zvážit to, po jaké podlaze budete šlapat.

Výběr podlahy pod pergolu

Při výběru podlahy pod naše pergoly není důležitý jen její vzhled, ale také funkčnost. Tento venkovní prostor podléhá povětrnostním vlivům, střídání teplot a rozmarům počasí. Každý materiál má jiné nároky na údržbu a jeho pořízení je jinak finančně nákladné. 

Při výběru si sami ujasněte priority, tedy kolik do ní chcete investovat, zda má být s protiskluzovým povrchem, bez náročné údržby nebo také jaké u vás převládá počasí. 

Typy podlah 

Zámková nebo keramická dlažba
Zámková dlažba je nestárnoucí klasikou a patří mezi nejlevnější varianty. Na rozdíl od keramické dlažby se pokládá na sucho. Keramická dlažba se nehodí do prostředí, kde často prší a v zimě příliš mrzne. Dlažba by měla být mrazuvzdorná, nenasákavá a je potřeba dávat pozor na to, aby nepraskala.

Dřevo
Velmi populární jsou dřevěné podlahy, které lze využít u moderní novostavby i u roubenky u lesa. Vybrat si můžete z široké nabídky tuzemských i zahraničních dřevin. Tropické dřeviny mají širokou škálu barev a jsou mnohem odolnější. Nevýhodou pak je náročná údržba, kdy je podlahu potřeba pravidelně ošetřovat proti červotočům, plísním, houbám a vlhkosti. 

154

Kámen
Použít můžete na stavbu podlahy také kameny jako jsou žula, travertin, mramor, andezit, pískovec a mnoho dalších. Kamenná podlaha se vám může zdát chladná, na druhou stranu má skutečně dlouhou životnost a není potřeba se o ni složitě starat. Moderní alternativou je kamenný koberec, který je tvořen oblázky a pryskyřicí a je vhodné na různé typy podlah venku i v interiéru.

155

Dřevoplast
Terasa zastřená pergolou Mira 4 si zaslouží kvalitní podlahu vyrobenou z dřevoplastu neboli WPC. Je to materiál podobný dřevu, má však mnohem lepší vlastnosti jako jsou tvrdost, odolnost, není náročný na údržbu a také je stálobarevný a tvarově stálý. Zde nehrozí zadření třísky, pokládka probíhá jako u dřevěné podlahy. Nevýhodou u levnějších variant je vzhled podobný spíše plastu a tak snadno poznáte, že jde o imitaci. Je proto lepší na ní nešetřit. 

156

Pomůžeme vám nejen s výběrem pergoly, ale také s vhodnou podlahovou krytinou. Výběr vhodné krytiny závisí na mnoha parametrech a zároveň musí ladit s okolím domu. Jen tak bude pergola naprosto dokonalá.

Nejnovější

Sezónní témata
29. května 2024

Mezinárodní den dětí: Oslava radosti a budoucnosti

Redakce
4
9320 přečtení
Mezinárodní den dětí: Oslava radosti a budoucnosti
Každý rok 1. června slavíme Mezinárodní den dětí, který je věnován našim nejmladším a nejcennějším členům společnosti. Tento den je příležitostí k oslavě radosti, nevinnosti a naděje, kterou děti přinášejí do našich životů. Zároveň nám připomíná, jak důležité je zajistit pro děti bezpečné, zdravé a stimulující prostředí, ve kterém mohou růst a rozvíjet se.
Sezónní témata
14. května 2024

Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií

Redakce
4
9320 přečtení
Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií
V dnešní době, kdy se stále více mluví o udržitelnosti a snižování energetické stopy, hrají klíčovou roli v každé domácnosti i energeticky účinná řešení. Jedním z efektivních způsobů, jak můžete snížit spotřebu energie ve svém domě nebo kanceláři, je použití stínicí techniky. Stínicí systémy, jako jsou žaluzie, rolety, markýzy a pergoly, nejenže zlepšují estetiku prostoru, ale také přinášejí významné energetické úspory. Podívejme se blíže, jak může stínicí technika přispět k lepší energetické efektivitě.