Hledat
Udělej si sám
20. ledna 2022

Místnost na hraní: jednoduché oddělení herny pro děti

Redakce
3
1571 přečtení
Místnost na hraní: jednoduché oddělení herny pro děti
Dětské hračky po celém bytě. Nebo překážející klidnému spánku a učení. Dětská herna nebo oddělený hrací kout přinášejí výhody všem členům rodiny. Jak je začlenit do bytu, kde není prostoru nazbyt?

Samostatná herna

Pokud máte místnost navíc, máte vyhráno. Na hernu nejsou tak velké nároky jako na pravý dětský pokoj – klidně ji můžete zřídit ze sklepa, půdy nebo komory. Nemusí jít tak dobře vyvětrat, jako místnost, ve které se spí, ani nemusí mít tak dobré osvětlení jako pracovní kout.

Jako herna může dočasně sloužit i pokoj, který později předěláte na ložnici. Když jsou sourozenci věkově blízko u sebe, budou pravděpodobně do nějakého věku chtít spát ve stejném pokoji. Jeden dětský pokoj tak vyhradíte na spaní a z druhého bude herna. Až děti začnou dorůstat do puberty, herna ztratí význam a naopak posílí důraz na soukromí. Herna se potom vyklidí a zařídí jako běžný studentský pokoj.

Hrací kout v obýváku

Herní oblast v obývacím pokoji má pro děti tu výhodu, že mají rodiče na dosah, a pro rodiče naopak, že mají děti pod kontrolou. Nevýhodou je množství hraček v obýváku. I „obýváková hernička“ se ale dá alespoň vizuálně oddělit, podobně, jako oddělujeme pracovní kout nebo jinou funkční zónu. Do obýváku se obvykle nejlépe hodí rozdělení japonskou stěnou. Barevné ladění i vzor látky můžete přizpůsobit ostatním textiliím, nebo naopak celý pokoj ozvláštnit a osvěžit neobvyklou barvou. Hrací oblast oddělená pomocí vertikálních žaluzií má tu výhodu, že nemusí mít pravoúhlý tvar – vertikální žaluzie se mohou shrnovat klidně do oblouku.

Znáte všechny způsoby rozdělení místnosti?

Hrací kout v dětském pokoji

Herní oblast v dětském pokoji je nejjednodušší oddělit pomocí nábytku, například knihovny. I v pokojíčku ale může být hrací kout oddělen japonskými roletami, shrnovacími dveřmi, případně jako dočasné řešení alespoň zástěnou nebo paravánem. Je dobré mít na paměti, že děti rychle rostou. Proto při stavebně a finančně náročnějších řešeních uvažujte, jaké využití bude mít oddělený koutek do budoucna – třeba jako klidný koutek pro cvičení.

Víte, jak nejlépe zastínit dětský pokoj?

Nejnovější

Sezónní témata
13. října 2023

Oslavte den čokolády

Redakce
2
1571 přečtení
Oslavte den čokolády
Kdo by neměl rád čokoládu? Praví čokoholici vědí, při jaké teplotě ji skladovat, při jaké konzumovat a proč by rozhodně neměla přijít na přímé slunce.
Sezónní témata
4. října 2023

Říjen: Ideální čas na výlety a dovolené

Redakce
4
1571 přečtení
Říjen: Ideální čas na výlety a dovolené