Hledat
Udělej si sám
20. ledna 2022

Místnost na hraní: jednoduché oddělení herny pro děti

Redakce
3
872 přečtení
Místnost na hraní: jednoduché oddělení herny pro děti
Dětské hračky po celém bytě. Nebo překážející klidnému spánku a učení. Dětská herna nebo oddělený hrací kout přinášejí výhody všem členům rodiny. Jak je začlenit do bytu, kde není prostoru nazbyt?

Samostatná herna

Pokud máte místnost navíc, máte vyhráno. Na hernu nejsou tak velké nároky jako na pravý dětský pokoj – klidně ji můžete zřídit ze sklepa, půdy nebo komory. Nemusí jít tak dobře vyvětrat, jako místnost, ve které se spí, ani nemusí mít tak dobré osvětlení jako pracovní kout.

Jako herna může dočasně sloužit i pokoj, který později předěláte na ložnici. Když jsou sourozenci věkově blízko u sebe, budou pravděpodobně do nějakého věku chtít spát ve stejném pokoji. Jeden dětský pokoj tak vyhradíte na spaní a z druhého bude herna. Až děti začnou dorůstat do puberty, herna ztratí význam a naopak posílí důraz na soukromí. Herna se potom vyklidí a zařídí jako běžný studentský pokoj.

Hrací kout v obýváku

Herní oblast v obývacím pokoji má pro děti tu výhodu, že mají rodiče na dosah, a pro rodiče naopak, že mají děti pod kontrolou. Nevýhodou je množství hraček v obýváku. I „obýváková hernička“ se ale dá alespoň vizuálně oddělit, podobně, jako oddělujeme pracovní kout nebo jinou funkční zónu. Do obýváku se obvykle nejlépe hodí rozdělení japonskou stěnou. Barevné ladění i vzor látky můžete přizpůsobit ostatním textiliím, nebo naopak celý pokoj ozvláštnit a osvěžit neobvyklou barvou. Hrací oblast oddělená pomocí vertikálních žaluzií má tu výhodu, že nemusí mít pravoúhlý tvar – vertikální žaluzie se mohou shrnovat klidně do oblouku.

Znáte všechny způsoby rozdělení místnosti?

Hrací kout v dětském pokoji

Herní oblast v dětském pokoji je nejjednodušší oddělit pomocí nábytku, například knihovny. I v pokojíčku ale může být hrací kout oddělen japonskými roletami, shrnovacími dveřmi, případně jako dočasné řešení alespoň zástěnou nebo paravánem. Je dobré mít na paměti, že děti rychle rostou. Proto při stavebně a finančně náročnějších řešeních uvažujte, jaké využití bude mít oddělený koutek do budoucna – třeba jako klidný koutek pro cvičení.

Víte, jak nejlépe zastínit dětský pokoj?

Nejnovější

Sezónní témata
26. září 2022

Výlety pro babí léto: odpočiňte si v podzimní přírodě

Redakce
3
872 přečtení
Výlety pro babí léto: odpočiňte si v podzimní přírodě
27. září je Světový den turistiky. Ať už jste zvyklí chodit na pěší výlety každý víkend, nebo se do přírody vydáte jen občas, vypravte se koncem září na výlet s naším průvodcem – máme tip pro každý kraj České republiky.
Svět Isotra
14. září 2022

30 let společnosti ISOTRA

Redakce
6
872 přečtení
30 let společnosti ISOTRA
Když před třiceti lety vznikla opavská společnost ISOTRA, neměla většina Čechů o venkovním stínění ani ponětí a na interiérové žaluzie se čekalo dva roky. Tehdy švagři Erich Stavař a Bohumír Blachut chytli příležitost za pačesy. Z rodinné firmy vyrostla společnost, která zaměstnává 630 lidí, je držitelem 7 patentů a 33 užitných vzorů a exportuje své výrobky, komponenty a technologie pro výrobu do více než 43 zemí světa. Za tři dekády své existence prodali více než 7 miliónů kusů výrobků stínicí techniky, z toho venkovních žaluzií přibližně 1 milion kusů. O složitých začátcích i cestě k úspěchu jsme si povídali s Erichem Stavařem a Lýdií Blachutovou, která je rovněž již od samého začátku neoddělitelnou součástí společnosti ISOTRA.