Hledat
Sezónní témata
4. dubna 2023

Začalo jaro: oslavte Velikonoce venku

Redakce
3
1291 přečtení
Začalo jaro: oslavte Velikonoce venku
Konečně je tu jaro, i když zima se ještě stále občas projeví. Po Velikonocích, svátcích jara, už ale s námi snad konečně zůstane teplé a slunečné počasí. Nejdůležitější křesťanské svátky roku jsou vítanou příležitostí pro rodinná setkání, návštěvy a oslavy na zahradách, předzahrádkách a terasách.

Nesmí chybět dobré jídlo a bohatá výslužka

O Velikonocích máme příležitost využít prvních plodů jarní přírody, především bylinek, rané zeleniny a vajec z rozrůstající se jarní snůšky. Ty najdou své uplatnění v nádivce, jarních salátech a polévkách, ale také při pečení sladkých dobrot.

Jakého beránka letos upečete?

Nemusíte každoročně opakovat třenou klasiku! Inspirujte se například těmito příchutěmi a najděte si recept ve své oblíbené kuchařce nebo na osvědčeném internetovém kuchařském portálu.

  • banánový
  • mrkvový
  • kokosový
  • tvarohový
  • z vaječného likéru
  • ořechový
  • šlehačkový

Napéct můžete i výslužku pro koledníky: určitě nepohrdnou perníčky, domácími sušenkami nebo cukrovím s velikonočními motivy, případně malými, jednoporcovými mazanci a beránky. Chybět samozřejmě nesmějí vajíčka jako symbol plodnosti a probouzející se přírody. Inspirujte se našimi tipy na barvení a zdobení vajíček!

Utečte aprílovému počasí pod pergolu

Dubnové počasí je pořád ještě nestálé a sluníčko může střídat déšť. S bioklimatickou pergolou si s rozmary počasí nemusíte dělat starosti: lamely snadno zaklopíte a ochráníte se jak proti dešti, tak i nepříjemnému oslnění. Aby v pergole neprofukoval vítr, to zase pomohou zajistit zajistit přídavné screenové rolety nebo zasklení.

Pak už nebude nic bránit úspěšné zahradní party nebo velikonoční oslavě. Připomeňte si velikonoční zvyky a pranostiky zde. A pokud vám připadá hliníková konstrukce málo velikonoční, vyzdobte ji velikonočními symboly nebo květinami.

Redakce

Nejnovější

Sezónní témata
29. května 2024

Mezinárodní den dětí: Oslava radosti a budoucnosti

Redakce
4
1291 přečtení
Mezinárodní den dětí: Oslava radosti a budoucnosti
Každý rok 1. června slavíme Mezinárodní den dětí, který je věnován našim nejmladším a nejcennějším členům společnosti. Tento den je příležitostí k oslavě radosti, nevinnosti a naděje, kterou děti přinášejí do našich životů. Zároveň nám připomíná, jak důležité je zajistit pro děti bezpečné, zdravé a stimulující prostředí, ve kterém mohou růst a rozvíjet se.
Sezónní témata
14. května 2024

Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií

Redakce
4
1291 přečtení
Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií
V dnešní době, kdy se stále více mluví o udržitelnosti a snižování energetické stopy, hrají klíčovou roli v každé domácnosti i energeticky účinná řešení. Jedním z efektivních způsobů, jak můžete snížit spotřebu energie ve svém domě nebo kanceláři, je použití stínicí techniky. Stínicí systémy, jako jsou žaluzie, rolety, markýzy a pergoly, nejenže zlepšují estetiku prostoru, ale také přinášejí významné energetické úspory. Podívejme se blíže, jak může stínicí technika přispět k lepší energetické efektivitě.