Hledat
Sezónní témata
4. dubna 2023

Začalo jaro: oslavte Velikonoce venku

Redakce
3
1132 přečtení
Začalo jaro: oslavte Velikonoce venku
Konečně je tu jaro, i když zima se ještě stále občas projeví. Po Velikonocích, svátcích jara, už ale s námi snad konečně zůstane teplé a slunečné počasí. Nejdůležitější křesťanské svátky roku jsou vítanou příležitostí pro rodinná setkání, návštěvy a oslavy na zahradách, předzahrádkách a terasách.

Nesmí chybět dobré jídlo a bohatá výslužka

O Velikonocích máme příležitost využít prvních plodů jarní přírody, především bylinek, rané zeleniny a vajec z rozrůstající se jarní snůšky. Ty najdou své uplatnění v nádivce, jarních salátech a polévkách, ale také při pečení sladkých dobrot.

Jakého beránka letos upečete?

Nemusíte každoročně opakovat třenou klasiku! Inspirujte se například těmito příchutěmi a najděte si recept ve své oblíbené kuchařce nebo na osvědčeném internetovém kuchařském portálu.

  • banánový
  • mrkvový
  • kokosový
  • tvarohový
  • z vaječného likéru
  • ořechový
  • šlehačkový

Napéct můžete i výslužku pro koledníky: určitě nepohrdnou perníčky, domácími sušenkami nebo cukrovím s velikonočními motivy, případně malými, jednoporcovými mazanci a beránky. Chybět samozřejmě nesmějí vajíčka jako symbol plodnosti a probouzející se přírody. Inspirujte se našimi tipy na barvení a zdobení vajíček!

Utečte aprílovému počasí pod pergolu

Dubnové počasí je pořád ještě nestálé a sluníčko může střídat déšť. S bioklimatickou pergolou si s rozmary počasí nemusíte dělat starosti: lamely snadno zaklopíte a ochráníte se jak proti dešti, tak i nepříjemnému oslnění. Aby v pergole neprofukoval vítr, to zase pomohou zajistit zajistit přídavné screenové rolety nebo zasklení.

Pak už nebude nic bránit úspěšné zahradní party nebo velikonoční oslavě. Připomeňte si velikonoční zvyky a pranostiky zde. A pokud vám připadá hliníková konstrukce málo velikonoční, vyzdobte ji velikonočními symboly nebo květinami.

Redakce

Nejnovější

Sezónní témata
1. prosince 2023

Domov jako wellness centrum: Jak design ovlivňuje zdraví a pohodu

Redakce
3
1132 přečtení
Domov jako wellness centrum: Jak design ovlivňuje zdraví a pohodu
Doma trávíme velkou část dne a během té doby neustále vnímáme atmosféru našeho bydlení, i v tom případě, že se zrovna soustředíme na něco jiného. Zařízení a design našeho domova tak bezprostředně ovlivňuje naši psychickou pohodu a zprostředkovaně také naše psychické i fyzické zdraví. Jak na to, aby nám doma bylo co nejlépe?
Sezónní témata
13. října 2023

Oslavte den čokolády

Redakce
2
1132 přečtení
Oslavte den čokolády
Kdo by neměl rád čokoládu? Praví čokoholici vědí, při jaké teplotě ji skladovat, při jaké konzumovat a proč by rozhodně neměla přijít na přímé slunce.