Hledat
Dům a zahrada
7. srpna 2018

Konec neúčinným mucholapkám - pořiďte si sítě proti hmyzu

Redakce
6 min
2145 přečtení
Konec neúčinným mucholapkám - pořiďte si sítě proti hmyzu

Léto právem patří k nejoblíbenějším ročním obdobím. Kromě krásného počasí se také vyznačuje zvýšenou aktivitou hmyzu, který se dostává do našich příbytků a způsobuje nám nepříjemné chvíle. Nejenže se kvůli otravnému bzučení v noci nevyspíme, ale ještě se ráno vzbudíme poštípaní.

Hmyz snižuje úroveň pohodlí v interiéru

Nevzhledné svědící pupínky nejsou tím jediným, čím nás hmyz dokáže potrápit. Například mouchy roznáší bakterie, klíšťata jsou nositeli vážných onemocnění a bodnutí sršněm může vyvolat silnou alergickou reakci. Hmyz, který v interiéru uhyne, napadá na parapet či na zem, a tak musíme častěji uklízet. Existují tradiční způsoby, jak se proti okupaci hmyzem bránit, avšak mají spoustu nevýhod. Mucholapky obsypané velkým množstvím much působí odpuzujícím dojmem, odpuzovač komárů do zásuvky zase uvolňuje nebezpečné látky.

Mucholapky a odpuzovače jsou překonány

Naštěstí jsou mnohem účinnější metody, jak se s hmyzem vypořádat – sítě do oken a dveří. Takové sítě můžete použít jak do oken, tak do vstupních otvorů domu. Nezvaný hmyz tak stihnete vypudit ještě dřív, než se stačí propašovat na váš balkon či terasu. Sítě proti hmyzu můžete klidně zkombinovat i se stínící technikou, například venkovními žaluziemi.

Čím se jednotlivé druhy vyznačují a kde je můžete použít?

20

Typ C

19

Typ E

Okenní sítě

Okenní sítě se montují na rám okna. Ve společnosti ISOTRA nabízíme dva druhy modelů – typ C a typ E.

Když nechcete vrtat

Pokud se vám do rámu okna nechce vrtat, zvolte typ C. Montáž okenní sítě typu C je velice jednoduchá – síť zacvaknete pomocí otočných klipů. Typ C se také hodí v případě, že máte atypický tvar okna nebo okno bez okapnice. Rám sítě je vyroben z pevného hliníku. Vzhled rámu můžete vybírat z RAL barev, renolitové fólie nebo imitace dřeva.

Když máte starší typ oken

Pro starší typ oken nebo stavebních otvorů se hodí okenní síť typu E. Síťku do okna navrtáte pomocí obrtlíků nebo pružinových kolíků. Jednotlivé modely se mezi sebou liší provedením, velikostí a tvarem. Stejně jako u předchozího typu, i zde je rám vyroben z pevného hliníku. Vzhled sítě může imitovat dřevo, nebo si můžete vybrat z RAL barev.

Rolovací sítě

Zvláštním druhem okenních sítí jsou sítě rolovací. Perfektně se hodí, když máte dvoukřídlá okna nebo hledáte uspokojivé řešení pro balkónové dveře. Rolovací síť, jak už její název napovídá, můžete podle potřeby vyrolovat nebo zastavit v libovolné poloze, a to horizontálně nebo vertikálně. Pro horizontální polohu volte typ F10; opačnou, tedy vertikální polohu, zvládá typ G10. Rolovací sítě se umisťují do ostění nebo na rám okna a jejich montáž vyžaduje drobné zásahy do okenního rámu. Obtížnější montáž je však vykompenzována jednoduchým rolovacím mechanismem.

Dveřní sítě

Dveřní sítě proti hmyzu se skvěle hodí do místností, u kterých se dveře netrhnou. Typicky se jedná o místnosti, které sousedí s terasou, balkonem, apod. Předností dveřních sítí je samozavírací mechanismus. Široký výběr barev vám navíc zaručí, že síť barevně sladíte s jakýmkoliv dřevěným či plastovým oknem.

Plisované sítě

Velkou výhodou plisovaných sítí je snadná instalace a případná demontáž. Plisované sítě mají nízký profil, hodí se tedy do prostorů, kde se pohybují děti, nebo domácí mazlíčci. Síťovina je vyrobená z kvalitního materiálu, odolného vůči dešti, UV záření a větru.

Redakce

Nejnovější

Dům a zahrada
10. května 2022

Pět podob využití pergoly

Redakce
3
2145 přečtení
Pět podob využití pergoly
Pergola nemusí znamenat jen obytnou terasu nebo přístřešek chránící auto před sněhem. Zjistěte, jak může vypadat pergola a k čemu ji využít na různých místech zahrady.
Svět Isotra
6. května 2022

Bezpečí pro děti: jak vybírat stínicí techniku?

Redakce
3
2145 přečtení
Bezpečí pro děti: jak vybírat stínicí techniku?
Několik desítek tisíc dětí se zranilo a přes dvě stě jich dokonce zemřelo ve Spojených státech od 90. let na následky nehody při zacházení se žaluziemi. Jak na to, aby stínění bylo bezpečné?