Hledat
Dům a zahrada
7. srpna 2018

Konec neúčinným mucholapkám - pořiďte si sítě proti hmyzu

Redakce
6 min
2704 přečtení
Konec neúčinným mucholapkám - pořiďte si sítě proti hmyzu

Léto právem patří k nejoblíbenějším ročním obdobím. Kromě krásného počasí se také vyznačuje zvýšenou aktivitou hmyzu, který se dostává do našich příbytků a způsobuje nám nepříjemné chvíle. Nejenže se kvůli otravnému bzučení v noci nevyspíme, ale ještě se ráno vzbudíme poštípaní.

Hmyz snižuje úroveň pohodlí v interiéru

Nevzhledné svědící pupínky nejsou tím jediným, čím nás hmyz dokáže potrápit. Například mouchy roznáší bakterie, klíšťata jsou nositeli vážných onemocnění a bodnutí sršněm může vyvolat silnou alergickou reakci. Hmyz, který v interiéru uhyne, napadá na parapet či na zem, a tak musíme častěji uklízet. Existují tradiční způsoby, jak se proti okupaci hmyzem bránit, avšak mají spoustu nevýhod. Mucholapky obsypané velkým množstvím much působí odpuzujícím dojmem, odpuzovač komárů do zásuvky zase uvolňuje nebezpečné látky.

Mucholapky a odpuzovače jsou překonány

Naštěstí jsou mnohem účinnější metody, jak se s hmyzem vypořádat – sítě do oken a dveří. Takové sítě můžete použít jak do oken, tak do vstupních otvorů domu. Nezvaný hmyz tak stihnete vypudit ještě dřív, než se stačí propašovat na váš balkon či terasu. Sítě proti hmyzu můžete klidně zkombinovat i se stínící technikou, například venkovními žaluziemi.

Čím se jednotlivé druhy vyznačují a kde je můžete použít?

20

Typ C

19

Typ E

Okenní sítě

Okenní sítě se montují na rám okna. Ve společnosti ISOTRA nabízíme dva druhy modelů – typ C a typ E.

Když nechcete vrtat

Pokud se vám do rámu okna nechce vrtat, zvolte typ C. Montáž okenní sítě typu C je velice jednoduchá – síť zacvaknete pomocí otočných klipů. Typ C se také hodí v případě, že máte atypický tvar okna nebo okno bez okapnice. Rám sítě je vyroben z pevného hliníku. Vzhled rámu můžete vybírat z RAL barev, renolitové fólie nebo imitace dřeva.

Když máte starší typ oken

Pro starší typ oken nebo stavebních otvorů se hodí okenní síť typu E. Síťku do okna navrtáte pomocí obrtlíků nebo pružinových kolíků. Jednotlivé modely se mezi sebou liší provedením, velikostí a tvarem. Stejně jako u předchozího typu, i zde je rám vyroben z pevného hliníku. Vzhled sítě může imitovat dřevo, nebo si můžete vybrat z RAL barev.

Rolovací sítě

Zvláštním druhem okenních sítí jsou sítě rolovací. Perfektně se hodí, když máte dvoukřídlá okna nebo hledáte uspokojivé řešení pro balkónové dveře. Rolovací síť, jak už její název napovídá, můžete podle potřeby vyrolovat nebo zastavit v libovolné poloze, a to horizontálně nebo vertikálně. Pro horizontální polohu volte typ F10; opačnou, tedy vertikální polohu, zvládá typ G10. Rolovací sítě se umisťují do ostění nebo na rám okna a jejich montáž vyžaduje drobné zásahy do okenního rámu. Obtížnější montáž je však vykompenzována jednoduchým rolovacím mechanismem.

Dveřní sítě

Dveřní sítě proti hmyzu se skvěle hodí do místností, u kterých se dveře netrhnou. Typicky se jedná o místnosti, které sousedí s terasou, balkonem, apod. Předností dveřních sítí je samozavírací mechanismus. Široký výběr barev vám navíc zaručí, že síť barevně sladíte s jakýmkoliv dřevěným či plastovým oknem.

Plisované sítě

Velkou výhodou plisovaných sítí je snadná instalace a případná demontáž. Plisované sítě mají nízký profil, hodí se tedy do prostorů, kde se pohybují děti, nebo domácí mazlíčci. Síťovina je vyrobená z kvalitního materiálu, odolného vůči dešti, UV záření a větru.

Redakce

Nejnovější

Sezónní témata
26. září 2022

Výlety pro babí léto: odpočiňte si v podzimní přírodě

Redakce
3
2704 přečtení
Výlety pro babí léto: odpočiňte si v podzimní přírodě
27. září je Světový den turistiky. Ať už jste zvyklí chodit na pěší výlety každý víkend, nebo se do přírody vydáte jen občas, vypravte se koncem září na výlet s naším průvodcem – máme tip pro každý kraj České republiky.
Svět Isotra
14. září 2022

30 let společnosti ISOTRA

Redakce
6
2704 přečtení
30 let společnosti ISOTRA
Když před třiceti lety vznikla opavská společnost ISOTRA, neměla většina Čechů o venkovním stínění ani ponětí a na interiérové žaluzie se čekalo dva roky. Tehdy švagři Erich Stavař a Bohumír Blachut chytli příležitost za pačesy. Z rodinné firmy vyrostla společnost, která zaměstnává 630 lidí, je držitelem 7 patentů a 33 užitných vzorů a exportuje své výrobky, komponenty a technologie pro výrobu do více než 43 zemí světa. Za tři dekády své existence prodali více než 7 miliónů kusů výrobků stínicí techniky, z toho venkovních žaluzií přibližně 1 milion kusů. O složitých začátcích i cestě k úspěchu jsme si povídali s Erichem Stavařem a Lýdií Blachutovou, která je rovněž již od samého začátku neoddělitelnou součástí společnosti ISOTRA.