Hledat
Svět Isotra
14. prosince 2023

Jak využít pergolu na podzim a v zimě

Redakce
3
639 přečtení
Jak využít pergolu na podzim a v zimě
Máte pocit, že do jara pergolu nevyužijete? Omyl, v pergole se dá trávit příjemný čas i v podzimních nebo zimních měsících. Jak na to?

Rolety a vytápění

Využívání pergoly na podzim a v zimě může bránit nepřízeň počasí, vítr a zima. Před deštěm se ochráníte snadno: v bioklimatické pergole stačí zaklopit lamely ve střeše. Profukování větru zabráníte pomocí zástěn, rolet nebo žaluzií. Pergoly ARTOSI mají přímo možnost zabudování screenových rolet nebo venkovních žaluzií. Fouká vám na zahradě opravdu hodně? Rolety Veranda odolají větru až do rychlosti 140 km/h.

Když se ochladí, zábrana proti větru nemusí stačit. Křesla a jiné posezení můžete vybavit teplými dekami a když je potřeba přitopit, dá se pergola vybavit 

infrazářičem. Tepelné zářiče poskytují příjemné, sálavé teplo a jsou k dispozici v různých typech, velikostech i zdrojích tepla (nejčastější jsou elektrické, ale existují i plynové).

 

Zahřejí vás také teplé nápoje nebo občerstvení připravené ve venkovní kuchyni. Zimní grilování, když všude okolo leží sníh, má nezaměnitelnou atmosféru a grilované pochoutky v zimě chutnají dvojnásob.

Odpolední káva nebo pracovní kout

Pokud si do pergoly přivedete elektřinu a připojení k internetu, nic vám nebrání udělat si z ní stylovou pracovnu, podobně jako ze zimní zahrady.

Nemáte práci, která by šla dělat z domova? Pak můžete zateplenou pergolu využívat k odpočinku, k pozorování podzimní a zimní přírody v zahradě nebo jako prostor pro návštěvy. V pergole můžete hrát stolní hry nebo provozovat sporty jako stolní tenis, stolní fotbal, kuželky či šipky.

Zahradní zázemí

Zahrada vás v zimě až tak neláká? I v takovém případě existuje pro pergolu zimní využití: proměňte ji v zahradní zázemí. V pergole, u které zakryjete boční stěny, můžete v suchu a chráněný před vlivy počasí skladovat zahradní nábytek nebo nářadí, případně uchovávat zazimované truhlíky s rostlinami.

Redakce

Nejnovější

Sezónní témata
14. května 2024

Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií

Redakce
4
639 přečtení
Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií
V dnešní době, kdy se stále více mluví o udržitelnosti a snižování energetické stopy, hrají klíčovou roli v každé domácnosti i energeticky účinná řešení. Jedním z efektivních způsobů, jak můžete snížit spotřebu energie ve svém domě nebo kanceláři, je použití stínicí techniky. Stínicí systémy, jako jsou žaluzie, rolety, markýzy a pergoly, nejenže zlepšují estetiku prostoru, ale také přinášejí významné energetické úspory. Podívejme se blíže, jak může stínicí technika přispět k lepší energetické efektivitě.
Sezónní témata
30. dubna 2024

Ochrana před UV zářením: Jak stínicí technika chrání vás a váš domov

Redakce
3
639 přečtení
Ochrana před UV zářením: Jak stínicí technika chrání vás a váš domov
Vliv UV záření na zdraví lidí a životnost domácích interiérů je často podceňovaný. Dlouhodobá expozice UV záření může způsobit poškození kůže, zrychlené stárnutí a dokonce i riziko kožních onemocnění. Stejně tak může UV záření postupně poškodit nábytek, podlahy a další prvky interiéru. Řešením, jak se proti těmto rizikům bránit, je efektivní stínicí technika, která může významně snížit množství UV záření pronikajícího do vašeho domova.