Hledat
Svět Isotra
17. července 2023

Až se léto zeptá…

Redakce
4
580 přečtení
Až se léto zeptá…
Možná jste zapomněli. V zimě byl totiž ideální čas rozmyslet si a naplánovat stavbu zahradní pergoly nebo realizaci stínění. Teď přišly slunečné dny a kvalitní rolety, žaluzie nebo příjemné posezení pod pergolou by se více než hodilo.

Jak na zapomínání?

Nejdůležitější není perfektní diář, ale dobrá životospráva. Nadbytek stresu a nedostatek spánku zhoršuje paměť i celkový duševní stav. Pokud ale dodržujete zdravý životní styl a přesto bojujete s roztržitostí, může pomoci lepší organizace a soustředění.

  • Využívejte v maximální míře papírové i elektronické diáře nebo systémy to-do listů.
  • Trénujte svou paměť pomocí hlavolamů a paměťových her.
  • Záměrně se učte nazpaměť různé seznamy.
  • Když se s někým na něčem domlouváte, soustřeďte se a nemyslete v tu chvíli na nic jiného. Jinak na domluvu snáze zapomenete.

A na co nezapomenout letos nebo příští rok v domě a v zahradě?

Stín a klid na práci a pobyt

Pálící sluníčko může znepříjemnit pracovní den i pobyt doma s malými dětmi. Světelnou i tepelnou pohodu pomůže udržovat poloprůhledné denní stínění, které umožní přístup slunečnímu světlu, ale zajistí, aby ho nebylo příliš. Ideální pro tento účel jsou skládané plisse žaluzie, hodí se i rolety den a noc.

Zajistěte si nerušený spánek

V létě se nejen dětem, ale i dospělým špatně usíná, když je ještě před desátou venku světlo. A před čtvrtou hodinou ranní nás zase první sluneční paprsky začínají budit. Řešením jsou předokenní rolety, případně venkovní žaluzie s lamelami, které zapadají do sebe (tvary Z, případně S).

Centrum odpočinku a setkávání na zahradě nebo v domě

Zahrada přináší jen polovinu užitku a potěšení, když na ní není příjemné místo k posezení a odpočinku. Přímo k nezaplacení je pak bioklimatická pergola se zaklápěcími stropními lamelami, které odcloní jak slunce, tak dešťové přeháňky.

Máte zahrádku jako dlaň, případně byt bez zahrady a scházíte se v obývacím pokoji nebo kuchyni? Posezení v bytě je během léta určitě příjemnější, když vás neobtěžuje nepříjemný hmyz. Jeho přítomnosti zamezí sítě do oken a dveří.

Až se příští léto zeptá, budete moci odpovědět: „Tentokrát jsme nezapomněli a jsme na tebe připraveni!“

Nejnovější

Sezónní témata
1. prosince 2023

Domov jako wellness centrum: Jak design ovlivňuje zdraví a pohodu

Redakce
3
580 přečtení
Domov jako wellness centrum: Jak design ovlivňuje zdraví a pohodu
Doma trávíme velkou část dne a během té doby neustále vnímáme atmosféru našeho bydlení, i v tom případě, že se zrovna soustředíme na něco jiného. Zařízení a design našeho domova tak bezprostředně ovlivňuje naši psychickou pohodu a zprostředkovaně také naše psychické i fyzické zdraví. Jak na to, aby nám doma bylo co nejlépe?
Sezónní témata
13. října 2023

Oslavte den čokolády

Redakce
2
580 přečtení
Oslavte den čokolády
Kdo by neměl rád čokoládu? Praví čokoholici vědí, při jaké teplotě ji skladovat, při jaké konzumovat a proč by rozhodně neměla přijít na přímé slunce.