Inspirace pro Horizontální žaluzie

V současné době již nestojí otázka, zda žaluzie ano či ne, ale v jakém materiálu a barvě. Horizontální žaluzie jsou nejběžnější způsob zastínění interiéru. Nejběžnější ale neznamená obyčejný. Máte zájem o lamely z hliníku mnoha barev, nebo dáte radši přednost přírodnímu dřevu? Vyberte si vhodný typ přesně do vašeho interiéru, žaluzie ho vždy vhodně doplní.

Jak využít horizontální žaluzie, aby interiér vypadal útulně a trendy

Myslíte si, že jsou klasické horizontální žaluzie již přežitkem? Budí ve vás dojem lacinosti či nevkusu? Je pravdou, že bez promyšleného konceptu příliš krásy nenadělají, ovšem umístíte-li je do interiéru s rozmyslem, splní svoji funkci a zároveň budou vypadat trendy.

Základem je vhodný tvar oken

Horizontální žaluzie nejvíce sluší jednoduchým oknům, a to zejména proto, že na nich nepůsobí rušivým dojmem. Jednoduchá okna vám navíc usnadní manipulaci se stíněním. Jedním pohybem či stisknutím tlačítka na dálkovém ovládání žaluzie stáhnete či pootočíte. Čím více menších žaluzií na jednom členitém okně, tím složitější manipulace i čištění, nemluvě otom, že takové okno narušuje atmosféru interiéru.

Moderním trendem jsou velkoplošné horizontální žaluzie s širokými hliníkovými lamelami (35 mm, 50 mm). Zde se řiďte pravidlem designérů – velké plochy si zasluhují velké vzory (v našem případě myslíme lamely).

Využijte nevšedního umístění žaluzií

Dávno jsou pryč doby, kdy se žaluzie montovaly pouze na okenní rám nebo mezi okenní tabule. Dnes můžete využít atraktivního umístění žaluzií na stěnu nebo do stropu. Vytvoříte díky nim zástěnu, za kterou schováte rám okna, okenní kliku i parapet. Interiér se tak sjednotí a působí minimalisticky.

Slaďte barvy

Barevné ladění je asi největším kamenem úrazu a důvodem, proč na někoho mohou hliníkové žaluzie působit lacině. Lamely i jednotlivé komponenty se nabízí v celé řadě barevných odstínů. Barvy je ovšem potřeba volit ne podle aktuální nálady či módního trendu, ale především podle atmosféry interiéru.

Nejvhodnější je sladit žaluzie s barvou na stěnách, aby zastíněné okno příliš nevyčnívalo. Další variantou je volit barvu dle nábytku či textilií. V neposlední řadě se můžete řídit též barvou okenního rámu.

V současné době mají lidé v oblibě minimalistické bydlení či bydlení v průmyslovém stylu. Dle našich zkušeností i zkušeností designérů mají hliníkové horizontální žaluzie právě v takovýchto interiérech své místo.

Inspirujte se galerií horizontálních žaluzií

Horizontální žaluzie ISOTRA system HIT, barva bíláHorizontální žaluzie ISOTRA system classic, barva stříbrnáHorizontální žaluzie ISOTRA system classic, barva stříbrnáHorizontální žaluzie ISOTRA system HIT.Horizontální žaluzie Cetta 35, barva stříbrnáHorizontální žaluzie Cetta 35, barva stříbrnáHorizontální žaluzie Cetta 35Horizontální žaluzie Cetta 35Horizontální žaluzie Cetta 35Horizontální žaluzie Cetta 35 EconomyHorizontální žaluzie Cetta 35 EconomyHorizontální žaluzie Cetta 35 EconomyHorizontální žaluzie Cetta 35 EconomyHorizontální žaluzie Cetta 35 EconomyHorizontální žaluzie HIT IHorizontální žaluzie HIT IHorizontální žaluzie HIT IHorizontální žaluzie HIT IHorizontální žaluzie HIT IHorizontální žaluzie HIT IIHorizontální žaluzie HIT IIHorizontální žaluzie HIT IIHorizontální žaluzie HIT IIHorizontální žaluzie ISOLITE PLUSHorizontální žaluzie ENERGYHorizontální žaluzie ENERGYHorizontální žaluzie ENERGYHorizontální žaluzie ENERGYHorizontální žaluzie ISOTRA System ClassicHorizontální žaluzie ISOTRA System ClassicHorizontální žaluzie ISOTRA System ClassicHorizontální žaluzie ISOTRA System ClassicHorizontální žaluzie ISOTRA System ClassicHorizontální žaluzie ISOTRA System 25Horizontální žaluzie ISOTRA System 25Horizontální žaluzie ISOTRA System 25Horizontální žaluzie ISOTRA System 25Horizontální žaluzie ISOTRA System 25

Čištění horizontálních žaluzií může být snadné. Ale jak na to?

Údržba hliníkových horizontálních žaluzií je snadná, to vám jistě řekl každý. Ale poradil vám někdo, jak na to, aby byly stále krásné a neškodily vašemu zdraví?

V žaluziích se často drží velká spousta prachu, která může být příčinou zdravotních obtíží. Proto je důležité je pravidelně čistit. Obzvláště světlé žaluzie vypadají zpovzdálí čistě, ovšem když se podíváte zblízka, zjistíte, že je na nich nános prachu, špíny nebo například mastnoty.

Při běžném domácím úklidu žaluzie otřete prachovkou

Pokud se vám doma nadměrně práší nebo máte zdravotní problémy, je potřeba nezapomínat na otření žaluzií při každém běžném domácím úklidu. Stejný prach, který vidíte na konferenčním stolku či televizi, se vám totiž usadil také na žaluziích.

K úklidu vám postačí prachovka, kterou zlehka přejedete sklopené lamely. Nezapomínejte žaluzie otírat ve směru sklopení, abyste nepoškodili lamely či jiné křehké části.

Nemáte-li prachovku, použijte vysavač

Máte-li vysavač s prachovým nástavcem, můžete jej použít místo prachovky. Snižte ovšem sací výkon na minimum. Dobré je si k práci přizvat pomocníka, který žaluzie drží, aby se nelámaly či nekroutily. Žaluzie vysajte z obou stran. Povede se vám to tak, že lamely zcela sklopíte nejprve na jednu, poté na druhou stranu a vysajete ve směru sklopení.

Mastnotu a nečistoty odstraníte jarovou vodou a octem

Obzvláště v kuchyni na horizontálních žaluziích ulpívají částečky nečistot a mastnota. Žádným z předchozích způsobů tuto špínu ale neodstraníte. Jednou za čtvrt až půl roku je dobré žaluzie otřít vlhkou houbičkou namočenou v jarové či mýdlové vodě. Pokud mastnota drží nebo se vám na lamelách objevila plíseň, pomůže vám octová voda.

Při čištění horizontálních žaluzií je třeba se obrnit trpělivostí a hlavně být opatrní. Hliníkové lamely i ostatní komponenty jsou totiž křehké a prudkým zacházením byste je mohli poškodit.

Prohlédněte si kompletní nabídku horizontálních žaluzií.