Hledat
Svět Isotra
26. ledna 2022

Žaluzie, nebo rolety? Výhody obojího spojují rolety den a noc

Redakce
3
2265 přečtení
Žaluzie, nebo rolety? Výhody obojího spojují rolety den a noc
Nemůžete se rozhodnout mezi roletami a žaluziemi? Existuje hned několik řešení: zkombinujte vnitřní a venkovní stínění nebo zvolte rolety den a noc, které spojují to nejlepší z obojího.

Předokenní rolety a interiérové žaluzie

Vyhovuje vám regulace dopadajícího světla pomocí naklápění lamel žaluzií. Zároveň ale chcete mít úplně zatemněno na spaní. Ideální kombinací pro vás jsou interiérové žaluzie a předokenní rolety.

Horizontální žaluzie, to je finančně dostupná klasika oblíbená ve většině domácností. Zvážit ale můžete i látkové vertikální žaluzie, které dokážou zastínit i atypické tvary oken.

Místo interiérových žaluzií vyzkoušejte plisse. Přinesou vám rozptýlené světlo přes den a jednoduché nastavení soukromí pomocí posouvání horního i dolního profilu.

Venkovní žaluzie a látkové rolety

Můžete na to jít i opačně: naklápěním regulovat příchozí světlo u venkovních žaluzií a interiér ozdobit látkovými roletami. Díky tomuto řešení bude velmi stylově působit jak exteriér vašeho domu, tak i textilie v interiéru. Bohatý výběr látek na rolety umožňuje jejich přizpůsobení každému vkusu a stylu.

Přečtěte si víc o historii rolet!

Rolety den a noc

Nejjednodušší řešení „vše v jednom“ nabízejí rolety den a noc. Jde o „nekonečné“ rolety, na kterých se střídají pruhy průsvitné a neprůhledné (i zatemňující) látky. Jejich posouváním je možné plynule regulovat přístup denního světla – jak pro činnosti, které vyžadují dobré osvětlení, tak i pro odpočinek nebo spánek, kdy chceme zabránit přístup nevítaným slunečním paprskům.

Znáte pět důvodů, proč byste si měli pořídit rolety den a noc?

Redakce

Nejnovější

Svět Isotra
20. března 2023

Den stínicí techniky připadá na začátek jara

Redakce
3
2265 přečtení
Den stínicí techniky připadá na začátek jara
Dne 21. března 2023 vyhlašuje nezisková organizace ES-SO (European Solar Shading Organisation) první "Global Shading Day“ (Světový den stínicí techniky). Cílem je, aby si široká veřejnost a politici na nejvyšší úrovni uvědomili lidské, ekologické a ekonomické přínosy stínicí techniky. Zavedení norem ve stavebních právních předpisech by bylo logickým krokem právě nyní, kdy se změna klimatu nezvratně zrychluje.
Svět Isotra
15. března 2023

Nezávislé solární napájení pro venkovní žaluzie

Redakce
3
2265 přečtení
Nezávislé solární napájení pro venkovní žaluzie
Solární panely už dávno nejsou určeny pouze pro solární elektrárny, velké firmy nebo střechy rodinných domů. Malý solární panel dnes může mít každá venkovní žaluzie, screenová roleta a nově i exteriérová roleta.