Hledat
Svět Isotra
26. ledna 2022

Žaluzie, nebo rolety? Výhody obojího spojují rolety den a noc

Redakce
3
3101 přečtení
Žaluzie, nebo rolety? Výhody obojího spojují rolety den a noc
Nemůžete se rozhodnout mezi roletami a žaluziemi? Existuje hned několik řešení: zkombinujte vnitřní a venkovní stínění nebo zvolte rolety den a noc, které spojují to nejlepší z obojího.

Předokenní rolety a interiérové žaluzie

Vyhovuje vám regulace dopadajícího světla pomocí naklápění lamel žaluzií. Zároveň ale chcete mít úplně zatemněno na spaní. Ideální kombinací pro vás jsou interiérové žaluzie a předokenní rolety.

Horizontální žaluzie, to je finančně dostupná klasika oblíbená ve většině domácností. Zvážit ale můžete i látkové vertikální žaluzie, které dokážou zastínit i atypické tvary oken.

Místo interiérových žaluzií vyzkoušejte plisse. Přinesou vám rozptýlené světlo přes den a jednoduché nastavení soukromí pomocí posouvání horního i dolního profilu.

Venkovní žaluzie a látkové rolety

Můžete na to jít i opačně: naklápěním regulovat příchozí světlo u venkovních žaluzií a interiér ozdobit látkovými roletami. Díky tomuto řešení bude velmi stylově působit jak exteriér vašeho domu, tak i textilie v interiéru. Bohatý výběr látek na rolety umožňuje jejich přizpůsobení každému vkusu a stylu.

Přečtěte si víc o historii rolet!

Rolety den a noc

Nejjednodušší řešení „vše v jednom“ nabízejí rolety den a noc. Jde o „nekonečné“ rolety, na kterých se střídají pruhy průsvitné a neprůhledné (i zatemňující) látky. Jejich posouváním je možné plynule regulovat přístup denního světla – jak pro činnosti, které vyžadují dobré osvětlení, tak i pro odpočinek nebo spánek, kdy chceme zabránit přístup nevítaným slunečním paprskům.

Znáte pět důvodů, proč byste si měli pořídit rolety den a noc?

Redakce

Nejnovější

Sezónní témata
14. května 2024

Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií

Redakce
4
3101 přečtení
Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií
V dnešní době, kdy se stále více mluví o udržitelnosti a snižování energetické stopy, hrají klíčovou roli v každé domácnosti i energeticky účinná řešení. Jedním z efektivních způsobů, jak můžete snížit spotřebu energie ve svém domě nebo kanceláři, je použití stínicí techniky. Stínicí systémy, jako jsou žaluzie, rolety, markýzy a pergoly, nejenže zlepšují estetiku prostoru, ale také přinášejí významné energetické úspory. Podívejme se blíže, jak může stínicí technika přispět k lepší energetické efektivitě.
Sezónní témata
30. dubna 2024

Ochrana před UV zářením: Jak stínicí technika chrání vás a váš domov

Redakce
3
3101 přečtení
Ochrana před UV zářením: Jak stínicí technika chrání vás a váš domov
Vliv UV záření na zdraví lidí a životnost domácích interiérů je často podceňovaný. Dlouhodobá expozice UV záření může způsobit poškození kůže, zrychlené stárnutí a dokonce i riziko kožních onemocnění. Stejně tak může UV záření postupně poškodit nábytek, podlahy a další prvky interiéru. Řešením, jak se proti těmto rizikům bránit, je efektivní stínicí technika, která může významně snížit množství UV záření pronikajícího do vašeho domova.