Hledat
Svět Isotra
26. ledna 2022

Žaluzie, nebo rolety? Výhody obojího spojují rolety den a noc

Redakce
3
1572 přečtení
Žaluzie, nebo rolety? Výhody obojího spojují rolety den a noc
Nemůžete se rozhodnout mezi roletami a žaluziemi? Existuje hned několik řešení: zkombinujte vnitřní a venkovní stínění nebo zvolte rolety den a noc, které spojují to nejlepší z obojího.

Předokenní rolety a interiérové žaluzie

Vyhovuje vám regulace dopadajícího světla pomocí naklápění lamel žaluzií. Zároveň ale chcete mít úplně zatemněno na spaní. Ideální kombinací pro vás jsou interiérové žaluzie a předokenní rolety.

Horizontální žaluzie, to je finančně dostupná klasika oblíbená ve většině domácností. Zvážit ale můžete i látkové vertikální žaluzie, které dokážou zastínit i atypické tvary oken.

Místo interiérových žaluzií vyzkoušejte plisse. Přinesou vám rozptýlené světlo přes den a jednoduché nastavení soukromí pomocí posouvání horního i dolního profilu.

Venkovní žaluzie a látkové rolety

Můžete na to jít i opačně: naklápěním regulovat příchozí světlo u venkovních žaluzií a interiér ozdobit látkovými roletami. Díky tomuto řešení bude velmi stylově působit jak exteriér vašeho domu, tak i textilie v interiéru. Bohatý výběr látek na rolety umožňuje jejich přizpůsobení každému vkusu a stylu.

Přečtěte si víc o historii rolet!

Rolety den a noc

Nejjednodušší řešení „vše v jednom“ nabízejí rolety den a noc. Jde o „nekonečné“ rolety, na kterých se střídají pruhy průsvitné a neprůhledné (i zatemňující) látky. Jejich posouváním je možné plynule regulovat přístup denního světla – jak pro činnosti, které vyžadují dobré osvětlení, tak i pro odpočinek nebo spánek, kdy chceme zabránit přístup nevítaným slunečním paprskům.

Znáte pět důvodů, proč byste si měli pořídit rolety den a noc?

Redakce

Nejnovější

Sezónní témata
26. září 2022

Výlety pro babí léto: odpočiňte si v podzimní přírodě

Redakce
3
1572 přečtení
Výlety pro babí léto: odpočiňte si v podzimní přírodě
27. září je Světový den turistiky. Ať už jste zvyklí chodit na pěší výlety každý víkend, nebo se do přírody vydáte jen občas, vypravte se koncem září na výlet s naším průvodcem – máme tip pro každý kraj České republiky.
Svět Isotra
14. září 2022

30 let společnosti ISOTRA

Redakce
6
1572 přečtení
30 let společnosti ISOTRA
Když před třiceti lety vznikla opavská společnost ISOTRA, neměla většina Čechů o venkovním stínění ani ponětí a na interiérové žaluzie se čekalo dva roky. Tehdy švagři Erich Stavař a Bohumír Blachut chytli příležitost za pačesy. Z rodinné firmy vyrostla společnost, která zaměstnává 630 lidí, je držitelem 7 patentů a 33 užitných vzorů a exportuje své výrobky, komponenty a technologie pro výrobu do více než 43 zemí světa. Za tři dekády své existence prodali více než 7 miliónů kusů výrobků stínicí techniky, z toho venkovních žaluzií přibližně 1 milion kusů. O složitých začátcích i cestě k úspěchu jsme si povídali s Erichem Stavařem a Lýdií Blachutovou, která je rovněž již od samého začátku neoddělitelnou součástí společnosti ISOTRA.