Hledat
Sezónní témata
22. dubna 2021

Vyjímatelné, rolovací i plisse: znáte různé druhy sítí proti hmyzu?

Redakce
2
2398 přečtení
Vyjímatelné, rolovací i plisse: znáte různé druhy sítí proti hmyzu?

Sítě proti hmyzu nemusí mít jen podobu neskladného rámu, kvůli jehož instalaci je potřeba vrtat do oken či dveří. Před hmyzem vás ochrání sítě snadno vyjímatelné pomocí otočných klipů, ale také plisované nebo s horizontálním či vertikálním rolovacím systémem. Která se hodí právě do vašich oken nebo dveří na zahradu?

Vyjímatelné sítě: typ C se snadnou instalací

Pro okna bez okapnice jsou ideální sítě typu C. Jejich pevný hliníkový rám lze vzhledově přizpůsobit oknům – může být v imitaci dřeva, potažený renolitovou fólií nebo v jakékoli barvě RAL. Instalace probíhá pomocí otočných klipů a nevyžaduje vrtání ani jiné zásahy do rámu okna. 

827

Starší typy oken můžete vybavit sítí typu E s navrtáním do okenního rámu.

Rolovací síť proti hmyzu: vyberte si horizontální nebo vertikální rolování

Zarolovat síť proti hmyzu jako roletu podle aktuální potřeby? To vám nabídne rolovací síť typu F10 nebo G10. Liší se osou rolování: typ F10 můžete vyrolovat a zastavit v libovolné horizontální poloze, typ G10 vertikálně. Oba typy lze umístit na ostění nebo přímo do rámu okna – v takovém případě budou potřeba drobné zásahy do rámu a dojde k mírnému zmenšení světlosti okna.

Nebezpečný létající hmyz v Česku:

  • mouchy mohou způsobit zažívací potíže nebo i žloutenku typu A
  • včelí, vosí a sršní bodnutí bolí a u alergických jedinců může být velmi nebezpečné
  • komáři znepříjemňují klidný spánek, ale mohou přenášet i některé nemoci, například valtickou horečku
  • muchničky, bzikavky a další bodavý hmyz přenáší například lymeskou boreliózu
  • o dalších nebezpečích hmyzu v domácnosti jsme psali v tomto článku

Plisované sítě: vhodné na časté procházení i pro širší prostory

Mezi výhody plisovaných sítí patří štědrá maximální šířka – v závislosti na typu od 2,5 do 5 metrů, což umožňuje proti hmyzu ohradit i stěny verandy nebo široký vstup na terasu. Plisovaná síťovina je odolná proti dešti, větru i UV záření, plisé sítě se snadno instalují i demontují. Pokud místo shrnovacích plisovaných sítí preferujete klasickou dveřní síť, samozavírací typ H1 lze díky bohatému barevnému vzorníku sladit s jakýmkoli dřevěným nebo plastovým rámem. Můžete tak zahradu na jaře a v létě využívat bez obav z nastěhování houfů obtížného hmyzu.

828

Nejnovější

Sezónní témata
26. září 2022

Výlety pro babí léto: odpočiňte si v podzimní přírodě

Redakce
3
2398 přečtení
Výlety pro babí léto: odpočiňte si v podzimní přírodě
27. září je Světový den turistiky. Ať už jste zvyklí chodit na pěší výlety každý víkend, nebo se do přírody vydáte jen občas, vypravte se koncem září na výlet s naším průvodcem – máme tip pro každý kraj České republiky.
Svět Isotra
14. září 2022

30 let společnosti ISOTRA

Redakce
6
2398 přečtení
30 let společnosti ISOTRA
Když před třiceti lety vznikla opavská společnost ISOTRA, neměla většina Čechů o venkovním stínění ani ponětí a na interiérové žaluzie se čekalo dva roky. Tehdy švagři Erich Stavař a Bohumír Blachut chytli příležitost za pačesy. Z rodinné firmy vyrostla společnost, která zaměstnává 630 lidí, je držitelem 7 patentů a 33 užitných vzorů a exportuje své výrobky, komponenty a technologie pro výrobu do více než 43 zemí světa. Za tři dekády své existence prodali více než 7 miliónů kusů výrobků stínicí techniky, z toho venkovních žaluzií přibližně 1 milion kusů. O složitých začátcích i cestě k úspěchu jsme si povídali s Erichem Stavařem a Lýdií Blachutovou, která je rovněž již od samého začátku neoddělitelnou součástí společnosti ISOTRA.