Hledat
Sezónní témata
30. září 2020

Venkovní žaluzie: na co jsou dobré na podzim a v zimě?

Redakce
2
2592 přečtení
Venkovní žaluzie: na co jsou dobré na podzim a v zimě?

Když se řekne žaluzie, většinu lidí okamžitě napadne zastínění. Před pronikavým sluncem a letním horkem chrání venkovní žaluzie výborně, tím ale výčet jejich funkcí nekončí. K čemu všemu se hodí, i když máte před sebou chladnější dny, méně sluníčka a zataženou oblohu?

Venkovní žaluzie – významná tepelná i hluková izolace

Především ve sklopeném stavu venkovní žaluzie velmi dobře izolují. Chrání nás tedy jak v létě před vedrem, tak v zimě před tepelnými ztrátami prostřednictvím plochy oken, čímž umožňují ušetřit jak za vytápění, tak za klimatizaci.

Venkovní žaluzie také pomáhají izolovat proti hluku zvenčí – rozdíl poznáte především tehdy, když bydlíte blízko rušné ulice nebo kolejové trati, utlumí ale například i hlasitého psa, kohouta či cirkulárku od sousedů.

Ochrana proti zlodějům i nehodám

Všechny druhy venkovních žaluzií snižují riziko násilného vniknutí do domu. Pokud ale potřebujete co nejdůkladnější zabezpečení, je pro vás nejvhodnější speciální žaluzie Titan  – v uzavřeném stavu není možné s žaluzií zvenku jakkoli manipulovat a neoprávněně proniknout dovnitř.

Už jste někdy museli volat sklenáře po zásahu míčem? S venkovními žaluziemi není nutné tolik krotit dětské hry, protože je daleko obtížnější proniknout přímo k oknu.

729

Výhody venkovních žaluzií využijete, i když bydlíte v paneláku! Přečtěte si článek o tom, jak jdou dohromady.

Bojujte s venkovními žaluziemi proti alergiím

I na podzim ještě poletují ve vzduchu alergizující pyly. Pokud se právě vás týkají alergie na pyly podzimních rostlin, venkovní žaluzie vám pomohou s nimi bojovat: stačí sledovat předpověď a zavírat lamely v době silného větru. Pyly tak neproniknou dovnitř a vám se bude lépe dýchat. O výhodách venkovních žaluzií nejen pro alergiky se dočtete zde.

Podzim a zima je ale především sezonou alergií na prach a roztoče. A i takovým alergiím při používání venkovních žaluzií ulevíte – především proto, že venkovní stínění vám umožní zbavit se závěsů a, záclon, rolet nebo vnitřních žaluzií, na kterých se prach usazuje.

Buďte připraveni na ostré zimní sluníčko i na příchod jara

Žaluzie, ať už venkovní, nebo vnitřní, umožňují naklápěním lamel velmi efektivní využívání slunečních paprsků. Ze slabého zimního světla tak dostanete maximum, pokud se ale slunce přece jen vynoří zpoza mraků a bude se vás snažit oslňovat, budete připraveni – a nezaskočí vás ani náhlý příchod slunečných jarních dnů.

730
Redakce

Nejnovější

Sezónní témata
14. května 2024

Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií

Redakce
4
2592 přečtení
Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií
V dnešní době, kdy se stále více mluví o udržitelnosti a snižování energetické stopy, hrají klíčovou roli v každé domácnosti i energeticky účinná řešení. Jedním z efektivních způsobů, jak můžete snížit spotřebu energie ve svém domě nebo kanceláři, je použití stínicí techniky. Stínicí systémy, jako jsou žaluzie, rolety, markýzy a pergoly, nejenže zlepšují estetiku prostoru, ale také přinášejí významné energetické úspory. Podívejme se blíže, jak může stínicí technika přispět k lepší energetické efektivitě.
Sezónní témata
30. dubna 2024

Ochrana před UV zářením: Jak stínicí technika chrání vás a váš domov

Redakce
3
2592 přečtení
Ochrana před UV zářením: Jak stínicí technika chrání vás a váš domov
Vliv UV záření na zdraví lidí a životnost domácích interiérů je často podceňovaný. Dlouhodobá expozice UV záření může způsobit poškození kůže, zrychlené stárnutí a dokonce i riziko kožních onemocnění. Stejně tak může UV záření postupně poškodit nábytek, podlahy a další prvky interiéru. Řešením, jak se proti těmto rizikům bránit, je efektivní stínicí technika, která může významně snížit množství UV záření pronikajícího do vašeho domova.