Hledat
Dům a zahrada
29. srpna 2018

Šetřete svou peněženku - pořiďte si venkovní žaluzie

Redakce
6 min
3711 přečtení
Šetřete svou peněženku - pořiďte si venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie rozhodně nejsou záležitostí jedné sezóny - své využití uplatní po celý rok.

Ochrání vás totiž nejen před sluncem a horkem v interiéru, ale šetří vám peníze, a to v průběhu celého roku. Kromě značné úspory energií existují další důvody, proč si venkovní žaluzie pořídit.

Které to jsou?

Úspora energií

Oblíbený způsob českých domácností, jak ušetřit v zimě za topení, je prostý - všichni členové domácnosti mají přísný zákaz topení zapínat. Přitom existuje mnohem efektivnější cesta, jak na energiích ušetřit - tajemství se ukrývá ve venkovních žaluziích.

Venkovní žaluzie v podstatě fungují jako izolační prvek vašeho domu. Chrání okno před povětrnostními vlivy, jako je silný vítr, déšť či sníh. Všechny tyto přírodní elementy, které s sebou přinášejí zimu a chlad, venkovní žaluzie účinně odrazí, a tak neproniknou do interiéru.

Šetřit díky žaluziím můžete i v létě. Žaluzie totiž účinně eliminují množství slunečních paprsků, které dopadají do interiéru, takže vám v místnosti není horko. Nemusíte utrácet za drahou klimatizaci, která je energicky náročná a navíc představuje zátěž pro náš organismus. Také vytváří suchý vzduch v místnosti, což nemusí být příjemné pro alergiky nebo domácí mazlíčky. 
Jestli chcete ušetřit ještě letos v zimě, pořiďte si venkovní žaluzie nejlépe během září, než začnou podzimní plískanice.

9

Vysoký stupeň ochrany před slunečním zářením

Hlavní funkcí venkovních žaluzií je bezesporu vysoká ochrana před slunečním zářením a teplem v interiéru. Za to jsou odpovědné lamely, které sluneční světlo odrážejí.

Při výběru venkovních žaluzií záleží na tvaru lamel. Ve společnosti ISOTRA vyrábíme 4 druhy hliníkových lamel, jejichž tvar připomínají písmena C, S, Z a T. Podle nich jsou odvozeny i názvy našich žaluzií:

  • Cetta
  • Setta
  • Zetta
  • Titan

Chrání před hlukem zvenčí

Lamely mají po celé délce vlisovanou gumu, která dobře izoluje hluk zvenčí. Pokud bydlíte v hlučné zástavbě, zejména poblíž silnic či nádraží a řešíte velkou míru hluku, zkuste si pořídit venkovní žaluzie např. Cetta a sami poznáte rozdíl.

Vysoká míra soukromí a bezpečí

Připadáte si někdy ve vašem domě jako ve výkladní skříni? Odjíždíte na dovolenou a obáváte se o svůj majetek? Venkovní žaluzie si umí poradit i v takových případech. Za větší soukromí budete jistě rádi, zejména pokud váš dům zdobí velké prosklené plochy.

A například díky žaluzii Titan se nebudete bát ani o svůj dům. Titan je řetězová žaluzie vybavena bezpečnostními prvky, které chrání objekt před násilným vniknutím. Ovládací prvky nejsou volně přístupné a lamely se do sebe při uzavřeném stavu zcela uzamknou, což zabraňuje jakékoliv manipulaci zvenčí – žaluzie tak nelze ručně otevřít.

Designový doplněk

Hledáte způsoby, jak ozvláštnit vzhled vašeho domu? Vše za vás hravě vyřeší venkovní žaluzie.

Dokonalý kompromis mezi praktickým využitím a elegantním designem představuje například žaluzie Setta. Další model, žaluzie Zetta, nabízí velice moderní vzhled a je vhodný také pro administrativní budovy.

10
11

Zastínit můžete i zimní zahradu či pergolu

Venkovní žaluzie můžete použít i jako stínicí techniku pro pergolu a zimní zahradu.

Další způsob, jak zastínit tyto prostory, jsou screenové rolety. Například zipová roleta HRV08 nabízí důmyslné technologické provedení, kdy látka rolety je díky zipovému systému řádně napnutá v celé délce dolního profilu. Systém zabraňuje vyklouznutí látky z vodících lišt.

O zastínění zimních zahrad a pergol se dočtete více v tomto článku.

Nejnovější

Dům a zahrada
10. května 2022

Pět podob využití pergoly

Redakce
3
3711 přečtení
Pět podob využití pergoly
Pergola nemusí znamenat jen obytnou terasu nebo přístřešek chránící auto před sněhem. Zjistěte, jak může vypadat pergola a k čemu ji využít na různých místech zahrady.
Svět Isotra
6. května 2022

Bezpečí pro děti: jak vybírat stínicí techniku?

Redakce
3
3711 přečtení
Bezpečí pro děti: jak vybírat stínicí techniku?
Několik desítek tisíc dětí se zranilo a přes dvě stě jich dokonce zemřelo ve Spojených státech od 90. let na následky nehody při zacházení se žaluziemi. Jak na to, aby stínění bylo bezpečné?