Hledat
Svět Isotra
20. února 2023

Trendy ve stínění 2023: hlasové ovládání, návrat rolet a odstínění tepla

Redakce
3
1240 přečtení
Trendy ve stínění 2023: hlasové ovládání, návrat rolet a odstínění tepla
Zařizujete domácnost a chcete ji mít podle posledních trendů? Móda ovlivňuje i stínicí techniku, v tomhle případě ale nejde jen o vizuální působení. Moderní stínění využívá nejčerstvějších vědeckých poznatků i technických objevů a držet se trendů má hned několik výhod. Stínicí technika pořízená podle nejnovější módy vám hned tak morálně nezastará, bude dlouho pěkná a zároveň funkční.

Interiérové stínění: rolety, vrstvené stínění a hlasové ovládání

Stýská se vám po klasických roletách? Přišel čas si je znovu pořídit: tradiční rolovací rolety získávají na popularitě. Díky moderním způsobům ovládání se navíc vyhnete trapným scénám jako vystřiženým z filmu Lásky jedné plavovlásky. Rolety ovládané řetízkem nebo dálkovým ovládáním rozhodně nečekaně vystřelovat ke stropu nebudou.

Jsou vám rolety sympatické, ale přece jenom byste rádi interiér trochu více oživili? Zkuste rolety den a noc, které spojují výhody klasických rolet s možností regulace denního světla. Nebo prozkoumejte posuvné látkové panely, známé také jako japonské rolety. Sice se nerolují, ale dokážou zastínit i velká okna přes celou stěnu nebo přepažit místnost.

Barvy: bílá a přírodní odstíny

Nic pro rodiče a prarodiče malých dětí: do interierové módy přichází čistě bílá barva. Naštěstí se stále ještě můžete spolehnout i na přírodní odstíny: hnědou, šedou, krémovou, ale i světle modrou nebo zelenou. Není přitom nutné měnit výmalbu nebo koberce – často stačí pro oživení přidat nové potahy na polštáře, případně vyměnit potah na pohovce či příliš výraznou barvu interiérového stínění. Krémová sluší například žaluziím plisse, ladí ke všemu a rozhodně dlouho z módy nevyjde.

Barvou roku 2023 je červenorůžová Viva Magenta. Často je popisovaná jako karmínově růžová, malinově červená nebo červená s fuchsiovým, malinovým až třešňovým podtónem. Jestli se vám zalíbila, určitě najdete odpovídající odstín ve většině našich vzorníků.

Venkovní stínění: připravte se na horké léto

I venkovní žaluzie nebo rolety můžete přidat do chytré domácnosti a ovládat je pomocí jedné centrální aplikace, dálkového ovladače nebo předem připravených scénářů.

V každém případě se ale připravte na horké léto. Meteorologové předpovídají další nadprůměrně teplý rok a nepřetržitý provoz klimatizace je jak z ekonomického, tak z ekologického hlediska nevhodný. Venkovní žaluzie nebo rolety mohou pomoci odrážet horké sluneční paprsky a tím udržet v obytných místnostech snesitelnou teplotu.

Redakce

Nejnovější

Sezónní témata
6. prosince 2023

Minimalisté žijí šťastněji

Redakce
3
1240 přečtení
Minimalisté žijí šťastněji
Vzorem současných minimalistů je bezpochyby Díogenés ze Sinópé. Podle legendy bydlel v prázdném sudu a vlastnil jen plášť, hůl, mošnu a hrneček – a hrneček zahodil, když u studánky uviděl dítě, jak pije z dlaní. Dnes i ti největší minimalisté potřebují bezpochyby více věcí, zastánci tohoto životního stylu se však shodují, že s méně věcmi je člověk šťastnější a svobodnější. Jak se zdravému minimalismu aspoň přiblížit?
Sezónní témata
1. prosince 2023

Domov jako wellness centrum: Jak design ovlivňuje zdraví a pohodu

Redakce
3
1240 přečtení
Domov jako wellness centrum: Jak design ovlivňuje zdraví a pohodu
Doma trávíme velkou část dne a během té doby neustále vnímáme atmosféru našeho bydlení, i v tom případě, že se zrovna soustředíme na něco jiného. Zařízení a design našeho domova tak bezprostředně ovlivňuje naši psychickou pohodu a zprostředkovaně také naše psychické i fyzické zdraví. Jak na to, aby nám doma bylo co nejlépe?