Hledat
Dům a zahrada
19. srpna 2021

Inteligentní stínění: zapojte i žaluzie do své chytré domácnosti

Redakce
2
4942 přečtení
Inteligentní stínění: zapojte i žaluzie do své chytré domácnosti
Zatáhnout žaluzie na dálku přes mobil, když hlásí bouřky? Anebo se rovnou spolehnout na čidla deště či větru a nechat je sklopit automaticky, když čidla zaznamenají zhoršení počasí? Vítejte v 21. století: s pomocí systému TaHoma můžete ovládat stínění ve všech místnostech zároveň, nastavovat konkrétní časy naklápění lamel pro každý den nebo sladit sklápění žaluzií s ovládáním osvětlení či topení.

Co může ovládat chytrá domácnost

Do chytré domácnosti můžete zapojit nejrůznější zařízení. Ze stínicích produktů jsou to všechny, které mají možnost ovládání motorem: od interiérových a venkovních rolet a žaluzií přes screenové rolety po markýzy, verandy a střechy pergol. Stačí si z nabídky ovládání motorem vybrat motor Somfy a následně ho připojit na ovladač systému inteligentní domácnosti TaHoma switch.

Chytré rolety, chytré žaluzie nebo chytrá pergola

Každou žaluzii, roletu nebo skupinu naklápěcích lamel ve střeše pergoly lze ovládat samostatně nebo ve skupině s ostatními, např. všechny žaluzie v domě. Máte navíc kdykoli přehled, v jakém stavu zařízení je – jestli je roleta vytažená, žaluzie otevřené nebo jestli jste nezapomněli sklopit markýzu (a hned to napravit, i když fyzicky nejste v domě). Chytrá domácnost spojuje ovládání stínění, světel, vrat, topení a dalších prvků, které mají připojení na elektřinu a internet.

Prostřednictvím manuálních scénářů si můžete přednastavit skupinu činností, které pak provedete jediným potvrzením (např. vytáhnout žaluzie v celém domě). Díky naplánovaným scénářům se dá jejich ovládání nastavit automatizovaně, tj. například vytažení žaluzií každý den v 7 hodin ráno.

Scénáře i kalendáře

Ovladač chytré domácnosti TaHoma switch má dvě tlačítka pro dva nejpoužívanější scénáře, které doma střídáte. Může to být odchod z domu a příchod domů, vstávání versus uložení se ke spánku nebo třeba režim normálního večera v domě v protikladu ke grilování s přáteli na terase. TaHoma switch spojí ovládání stínění, světel, topení, ale například i vjezdové brány nebo garážových vrat, elektrických zásuvek, terasové markýzy či pergoly. Scénáře ale nejsou závislé čistě na jednom stisknutí tlačítka ovladače. Pohodlně je ovládáte pomocí aplikace v mobilním telefonu nebo hlasového asistenta, dokonce však mohou fungovat i samy od sebe – buď v reakci na stav čidla (větru, slunečního světla atd.), v přesně daný čas nebo den v kalendáři. Určitě vás nepřekvapí, že na každý den v týdnu lze naprogramovat jiný scénář.

Možnosti ovládání chytré domácnosti TaHoma somfy:

  • pomocí ovladače TaHoma switch
  • prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu
  • díky hlasovému ovládání
  • nastavením automatizovaných scénářů s podmínkami

Nejnovější

Sezónní témata
14. května 2024

Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií

Redakce
4
4942 přečtení
Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií
V dnešní době, kdy se stále více mluví o udržitelnosti a snižování energetické stopy, hrají klíčovou roli v každé domácnosti i energeticky účinná řešení. Jedním z efektivních způsobů, jak můžete snížit spotřebu energie ve svém domě nebo kanceláři, je použití stínicí techniky. Stínicí systémy, jako jsou žaluzie, rolety, markýzy a pergoly, nejenže zlepšují estetiku prostoru, ale také přinášejí významné energetické úspory. Podívejme se blíže, jak může stínicí technika přispět k lepší energetické efektivitě.
Sezónní témata
30. dubna 2024

Ochrana před UV zářením: Jak stínicí technika chrání vás a váš domov

Redakce
3
4942 přečtení
Ochrana před UV zářením: Jak stínicí technika chrání vás a váš domov
Vliv UV záření na zdraví lidí a životnost domácích interiérů je často podceňovaný. Dlouhodobá expozice UV záření může způsobit poškození kůže, zrychlené stárnutí a dokonce i riziko kožních onemocnění. Stejně tak může UV záření postupně poškodit nábytek, podlahy a další prvky interiéru. Řešením, jak se proti těmto rizikům bránit, je efektivní stínicí technika, která může významně snížit množství UV záření pronikajícího do vašeho domova.