Hledat
Dům a zahrada
19. srpna 2021

Inteligentní stínění: zapojte i žaluzie do své chytré domácnosti

Redakce
2
3358 přečtení
Inteligentní stínění: zapojte i žaluzie do své chytré domácnosti
Zatáhnout žaluzie na dálku přes mobil, když hlásí bouřky? Anebo se rovnou spolehnout na čidla deště či větru a nechat je sklopit automaticky, když čidla zaznamenají zhoršení počasí? Vítejte v 21. století: s pomocí systému TaHoma můžete ovládat stínění ve všech místnostech zároveň, nastavovat konkrétní časy naklápění lamel pro každý den nebo sladit sklápění žaluzií s ovládáním osvětlení či topení.

Co může ovládat chytrá domácnost

Do chytré domácnosti můžete zapojit nejrůznější zařízení. Ze stínicích produktů jsou to všechny, které mají možnost ovládání motorem: od interiérových a venkovních rolet a žaluzií přes screenové rolety po markýzy, verandy a střechy pergol. Stačí si z nabídky ovládání motorem vybrat motor Somfy a následně ho připojit na ovladač systému inteligentní domácnosti TaHoma switch.

Chytré rolety, chytré žaluzie nebo chytrá pergola

Každou žaluzii, roletu nebo skupinu naklápěcích lamel ve střeše pergoly lze ovládat samostatně nebo ve skupině s ostatními, např. všechny žaluzie v domě. Máte navíc kdykoli přehled, v jakém stavu zařízení je – jestli je roleta vytažená, žaluzie otevřené nebo jestli jste nezapomněli sklopit markýzu (a hned to napravit, i když fyzicky nejste v domě). Chytrá domácnost spojuje ovládání stínění, světel, vrat, topení a dalších prvků, které mají připojení na elektřinu a internet.

Prostřednictvím manuálních scénářů si můžete přednastavit skupinu činností, které pak provedete jediným potvrzením (např. vytáhnout žaluzie v celém domě). Díky naplánovaným scénářům se dá jejich ovládání nastavit automatizovaně, tj. například vytažení žaluzií každý den v 7 hodin ráno.

Scénáře i kalendáře

Ovladač chytré domácnosti TaHoma switch má dvě tlačítka pro dva nejpoužívanější scénáře, které doma střídáte. Může to být odchod z domu a příchod domů, vstávání versus uložení se ke spánku nebo třeba režim normálního večera v domě v protikladu ke grilování s přáteli na terase. TaHoma switch spojí ovládání stínění, světel, topení, ale například i vjezdové brány nebo garážových vrat, elektrických zásuvek, terasové markýzy či pergoly. Scénáře ale nejsou závislé čistě na jednom stisknutí tlačítka ovladače. Pohodlně je ovládáte pomocí aplikace v mobilním telefonu nebo hlasového asistenta, dokonce však mohou fungovat i samy od sebe – buď v reakci na stav čidla (větru, slunečního světla atd.), v přesně daný čas nebo den v kalendáři. Určitě vás nepřekvapí, že na každý den v týdnu lze naprogramovat jiný scénář.

Možnosti ovládání chytré domácnosti TaHoma somfy:

  • pomocí ovladače TaHoma switch
  • prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu
  • díky hlasovému ovládání
  • nastavením automatizovaných scénářů s podmínkami

Nejnovější

Svět Isotra
20. března 2023

Den stínicí techniky připadá na začátek jara

Redakce
3
3358 přečtení
Den stínicí techniky připadá na začátek jara
Dne 21. března 2023 vyhlašuje nezisková organizace ES-SO (European Solar Shading Organisation) první "Global Shading Day“ (Světový den stínicí techniky). Cílem je, aby si široká veřejnost a politici na nejvyšší úrovni uvědomili lidské, ekologické a ekonomické přínosy stínicí techniky. Zavedení norem ve stavebních právních předpisech by bylo logickým krokem právě nyní, kdy se změna klimatu nezvratně zrychluje.
Svět Isotra
15. března 2023

Nezávislé solární napájení pro venkovní žaluzie

Redakce
3
3358 přečtení
Nezávislé solární napájení pro venkovní žaluzie
Solární panely už dávno nejsou určeny pouze pro solární elektrárny, velké firmy nebo střechy rodinných domů. Malý solární panel dnes může mít každá venkovní žaluzie, screenová roleta a nově i exteriérová roleta.