Hledat
Sezónní témata
31. srpna 2021

Konec prázdnin: zakončete léto zahradní party i novým vybavením pokojíčku

Redakce
2
780 přečtení
Konec prázdnin: zakončete léto zahradní party i novým vybavením pokojíčku
Začátek nového školního roku je tady – jak ho dětem co nejvíce zpříjemnit? Uspořádejte oslavu rozloučení s létem a připravte dětské pokojíčky na nadcházející měsíce!

Tipy na zahradní party ke konci prázdnin

Okolo začátku školního roku bývají už všichni kamarádi zpátky z prázdnin doma, je tak ideální příležitost pozvat je na malou zahradní oslavu. Venkovní party nevyžaduje velké přípravy, stačí přichystat dostatek jídla a pití, možná i nějaké hry a soutěže o sladkosti nebo drobné hračky. Zázemí v pergole má tu výhodu, že vás nezaskočí ani nečekaný déšť – stačí zaklopit střešní lamely.

Děti bude bavit lovení jablek pomocí úst z lavoru s vodou, běh s vejcem na lžíci nebo „hledání pokladu“. Nebo jim dejte k dispozici různé zahradní hry, jako kuželky, minigolf nebo pétanque, a zabaví se samy.

Kdy začíná školní rok?

Tradičně začíná školní rok 1. září, pokud toto datum nepřipadá na pátek. V takovém případě se jde poprvé do školy až v pondělí 4. září. Letos bude 1. září ve středu, prvňáčci (a samozřejmě i všichni ostatní žáci základních a středních škol) tak usednou do lavic přesně v tradiční datum.

Jak zařídit pokoj pro školáka

Životní změnu u prvňáčků by měla doprovázet i změna vybavení pokojíčku – přece jen už kromě her a spaní bude sloužit také k učení a přípravě do školy. Základem je samozřejmě kvalitní psací stůl a židle, nejlépe rostoucí. V pokoji by také měl být k dispozici dostatek úložných prostorů pro učebnice, sešity, psací potřeby a další učební pomůcky.

Snažte se co nejvíce oddělit herní a spací zónu od studijního prostoru, jak vizuálně, tak prostorově. Pracovní prostor a hrací koutek by neměly být nikdy těsně u sebe, aby se dětem lépe „přepínalo“ mezi jednotlivými funkcemi pokoje.

Pro psaní úkolů potřebuje školák dostatečně osvětlený pracovní stůl. Možná, že dítě mělo vlastní stůl na kreslení ještě před první třídou, teď je ale čas ho vybavit kvalitní stolní lampou. Denní světlo by u praváků mělo přicházet z levé strany stolu, proto pokud máte tu možnost, postavte stůl levým krajem pod okno. Změna se může týkat také stínění: školáci už zvládnou ovládat a nezničit klasické horizontální žaluzie, případně plisse žaluzie, které umožní dostatečný přísun denního světla a přitom zachování soukromí.

Nejnovější

Dům a zahrada
11. září 2021

Zkombinujte plot s domem i s pergolou

Redakce
2
780 přečtení
Zkombinujte plot s domem i s pergolou
Stavíte nebo rekonstruujete plot? Pomůžeme vám vybrat nejvhodnější plot k venkovské roubence i moderní novostavbě, aby se stylově hodil k domu i ostatním stavbám na zahradě. Na co všechno si dát pozor a jaké faktory vzít v úvahu?
Svět Isotra
9. září 2021

Špaletová, kulatá či asymetrická: jak zastínit netradiční okna?

Redakce
2
780 přečtení
Špaletová, kulatá či asymetrická: jak zastínit netradiční okna?
Bydlíte ve starém domě s kastlovými okny nebo v originální stavbě s oválnými, lomenými či trojúhelníkovými okýnky, která potřebují zaclonit před sluncem? Zjistěte, jaká existují řešení pro atypická okna.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.
V pořádku