Hledat
Sezónní témata
26. listopadu 2021

Užijte si advent i bez adventních trhů

Redakce
2
1997 přečtení
Užijte si advent i bez adventních trhů
Nenechte se otrávit: advent je možné si užít i doma nebo na zahradě.

Adventní výzdoba

Období adventu, čtyř nedělí, během kterých se čeká na Vánoce, začíná vždy v neděli nejbližší 30. listopadu. Letos první adventní neděle, která je zároveň začátkem křesťanského liturgického roku, připadá na 28. listopadu. V roce 2022 nastane dokonce 27. listopadu, tedy v nejdřívější možný den.

V říjnu jsme si ukazovali, jak vyrobit podzimní věnec na dveře. Návod můžete využít i pro adventní dekoraci – věnec ze zelených větviček nebo skleněných ozdob se hodí na ozdobu dveří i svátečního stolu. Pokud budete vyrábět opravdový adventní věnec se svíčkami, které plánujete zapalovat, nezapomeňte je umístit na bezpečnostní kovové bodce a i tak mějte zapálený věnec neustále na očích – bývá častým rizikem vzniku požáru.

Advent na zahradě

Nemůžete si dát svařák na adventních trzích? Udělejte si malý adventní koutek třeba na zahradě v pergole: bude vám v ní příjemně a nemusíte hledět na hodinky, když ji vybavíte topením a osvětlením. Místo halloweenské party můžete uspořádat i adventní posezení s teplými nápoji a cukrovím.

Pohodový advent bez nervů

Pro řadu z nás je advent příjemným obdobím pestré světelné výzdoby, hrajících koled a vůně vánočního cukroví. Mnoho dalších ale advent ani vánoční období nemá příliš v oblibě – někomu se  s ním pojí nepříjemné zážitky, pro spoustu jiných jde zkrátka o příliš velký shon a nároky (vlastní i okolí). Existují ale způsoby, jak si advent zpříjemnit – ať už Vánoce opravdu nemáte rádi, nebo se „jen“ necháte každoročně semlít nároky okolí a svátečními rutinami.

Nadcházející zima je náročné období – málo denního světla a hektický konec roku. Odpoutejte od toho své myšlenky například výběrem nebo výrobou diáře na příští rok.

Redakce

Nejnovější

Sezónní témata
14. května 2024

Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií

Redakce
4
1997 přečtení
Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií
V dnešní době, kdy se stále více mluví o udržitelnosti a snižování energetické stopy, hrají klíčovou roli v každé domácnosti i energeticky účinná řešení. Jedním z efektivních způsobů, jak můžete snížit spotřebu energie ve svém domě nebo kanceláři, je použití stínicí techniky. Stínicí systémy, jako jsou žaluzie, rolety, markýzy a pergoly, nejenže zlepšují estetiku prostoru, ale také přinášejí významné energetické úspory. Podívejme se blíže, jak může stínicí technika přispět k lepší energetické efektivitě.
Sezónní témata
30. dubna 2024

Ochrana před UV zářením: Jak stínicí technika chrání vás a váš domov

Redakce
3
1997 přečtení
Ochrana před UV zářením: Jak stínicí technika chrání vás a váš domov
Vliv UV záření na zdraví lidí a životnost domácích interiérů je často podceňovaný. Dlouhodobá expozice UV záření může způsobit poškození kůže, zrychlené stárnutí a dokonce i riziko kožních onemocnění. Stejně tak může UV záření postupně poškodit nábytek, podlahy a další prvky interiéru. Řešením, jak se proti těmto rizikům bránit, je efektivní stínicí technika, která může významně snížit množství UV záření pronikajícího do vašeho domova.