Hledat
Sezónní témata
26. listopadu 2021

Užijte si advent i bez adventních trhů

Redakce
2
1899 přečtení
Užijte si advent i bez adventních trhů
Nenechte se otrávit: advent je možné si užít i doma nebo na zahradě.

Adventní výzdoba

Období adventu, čtyř nedělí, během kterých se čeká na Vánoce, začíná vždy v neděli nejbližší 30. listopadu. Letos první adventní neděle, která je zároveň začátkem křesťanského liturgického roku, připadá na 28. listopadu. V roce 2022 nastane dokonce 27. listopadu, tedy v nejdřívější možný den.

V říjnu jsme si ukazovali, jak vyrobit podzimní věnec na dveře. Návod můžete využít i pro adventní dekoraci – věnec ze zelených větviček nebo skleněných ozdob se hodí na ozdobu dveří i svátečního stolu. Pokud budete vyrábět opravdový adventní věnec se svíčkami, které plánujete zapalovat, nezapomeňte je umístit na bezpečnostní kovové bodce a i tak mějte zapálený věnec neustále na očích – bývá častým rizikem vzniku požáru.

Advent na zahradě

Nemůžete si dát svařák na adventních trzích? Udělejte si malý adventní koutek třeba na zahradě v pergole: bude vám v ní příjemně a nemusíte hledět na hodinky, když ji vybavíte topením a osvětlením. Místo halloweenské party můžete uspořádat i adventní posezení s teplými nápoji a cukrovím.

Pohodový advent bez nervů

Pro řadu z nás je advent příjemným obdobím pestré světelné výzdoby, hrajících koled a vůně vánočního cukroví. Mnoho dalších ale advent ani vánoční období nemá příliš v oblibě – někomu se  s ním pojí nepříjemné zážitky, pro spoustu jiných jde zkrátka o příliš velký shon a nároky (vlastní i okolí). Existují ale způsoby, jak si advent zpříjemnit – ať už Vánoce opravdu nemáte rádi, nebo se „jen“ necháte každoročně semlít nároky okolí a svátečními rutinami.

Nadcházející zima je náročné období – málo denního světla a hektický konec roku. Odpoutejte od toho své myšlenky například výběrem nebo výrobou diáře na příští rok.

Redakce

Nejnovější

Sezónní témata
6. prosince 2023

Minimalisté žijí šťastněji

Redakce
3
1899 přečtení
Minimalisté žijí šťastněji
Vzorem současných minimalistů je bezpochyby Díogenés ze Sinópé. Podle legendy bydlel v prázdném sudu a vlastnil jen plášť, hůl, mošnu a hrneček – a hrneček zahodil, když u studánky uviděl dítě, jak pije z dlaní. Dnes i ti největší minimalisté potřebují bezpochyby více věcí, zastánci tohoto životního stylu se však shodují, že s méně věcmi je člověk šťastnější a svobodnější. Jak se zdravému minimalismu aspoň přiblížit?
Sezónní témata
1. prosince 2023

Domov jako wellness centrum: Jak design ovlivňuje zdraví a pohodu

Redakce
3
1899 přečtení
Domov jako wellness centrum: Jak design ovlivňuje zdraví a pohodu
Doma trávíme velkou část dne a během té doby neustále vnímáme atmosféru našeho bydlení, i v tom případě, že se zrovna soustředíme na něco jiného. Zařízení a design našeho domova tak bezprostředně ovlivňuje naši psychickou pohodu a zprostředkovaně také naše psychické i fyzické zdraví. Jak na to, aby nám doma bylo co nejlépe?