Hledat
Svět Isotra
28. února 2022

Předokenní venkovní žaluzie: termoregulace, ochrana soukromí a úspora energie

Redakce
3
1038 přečtení
Předokenní venkovní žaluzie: termoregulace, ochrana soukromí a úspora energie
Stylové venkovní stínění, které spojuje soukromí, bezpečnost a ideální množství pronikajícího světla. Venkovní žaluzie zažívají zasloužený rozkvět.

Perfektní regulace osvětlení

Stejně jako vnitřní žaluzie , i ty venkovní dokážou naklápěním regulovat množství příchozího světla. Uvnitř tedy máte tolik světla, kolik potřebujete, a zároveň soukromí bránící zvědavým pohledům zvenčí. Když světla ubývá, můžete žaluzie vytáhnout úplně.

Stylový doplněk exteriéru

Venkovní žaluzie nejsou jen prostředkem stínění, působí i jako estetický doplněk fasády domu. Celkovému vzhledu exteriéru můžete žaluzie přizpůsobit jak barvou, tak tvarem lamel. Ty mohou být do tvaru písmene C, S nebo Z – poslední dva druhy pak do sebe zcela zapadnou a v případě potřeby zatemní interiér pro nerušený spánek.

Nejprodávanější tvary lamel jsou C a Z. Zjistěte, které se vám domů hodí lépe!

Který tvar lamel vybrat?

Jednoduché, mírně prohnuté lamely ve tvaru písmene C, Isotra model Cetta, umožňují menší nábal a vyhovují většině exteriérů. Nezatemní však stoprocentně a ve větru mohou konce lamel cinkat o sebe.

Robustní Zetta ve tvaru písmene Z nabídne dokonalé zatemnění a jednolitou plochu po zaklopení žaluzií. Její výrazný vzhled ale nemusí vyhovovat každému domu.

Jemný a ladný model Setta spojuje výhody obou: zapadnutí lamel do sebe a líbivé, hladké tvary.

Termoregulace a úspora energie

Zatažené žaluzie pomáhají odrážet teplo a udržet ho tam, kde je to zrovna vhodné: v zimě uvnitř domu, v létě venku. Šetří tak nemalé peníze za vytápění nebo klimatizaci. Kromě toho přinášejí i zvukovou izolaci a lépe vás tak odstíní od nevítaných zvuků zvenčí. Více o úsporných i bezpečnostních funkcích venkovních žaluzií jsme psali v tomto článku.

Bezpečnost především

Předokenní žaluzie působí i jako bezpečnostní prvek: zlodějům se nechce překonávat další překážky před oknem nebo dveřmi, zvyšuje to riziko, že si jejich počínání někdo všimne. Jestli máte zájem o skutečně bezpečnou žaluzii, zvolte variantu Titan, která vylučuje neoprávněnou manipulaci zvenčí a možnost proniknutí do objektu.

Bezpečnostní žaluzie Emergency pak garantuje okamžité vytažení žaluzií nezávislé na elektrické energii v případě povodně, požáru nebo jiného nečekaného nebezpečí. Díky této funkci nikdo nezůstane uvězněný uvnitř domu, když se něco stane.

Nejnovější

Sezónní témata
26. září 2022

Výlety pro babí léto: odpočiňte si v podzimní přírodě

Redakce
3
1038 přečtení
Výlety pro babí léto: odpočiňte si v podzimní přírodě
27. září je Světový den turistiky. Ať už jste zvyklí chodit na pěší výlety každý víkend, nebo se do přírody vydáte jen občas, vypravte se koncem září na výlet s naším průvodcem – máme tip pro každý kraj České republiky.
Svět Isotra
14. září 2022

30 let společnosti ISOTRA

Redakce
6
1038 přečtení
30 let společnosti ISOTRA
Když před třiceti lety vznikla opavská společnost ISOTRA, neměla většina Čechů o venkovním stínění ani ponětí a na interiérové žaluzie se čekalo dva roky. Tehdy švagři Erich Stavař a Bohumír Blachut chytli příležitost za pačesy. Z rodinné firmy vyrostla společnost, která zaměstnává 630 lidí, je držitelem 7 patentů a 33 užitných vzorů a exportuje své výrobky, komponenty a technologie pro výrobu do více než 43 zemí světa. Za tři dekády své existence prodali více než 7 miliónů kusů výrobků stínicí techniky, z toho venkovních žaluzií přibližně 1 milion kusů. O složitých začátcích i cestě k úspěchu jsme si povídali s Erichem Stavařem a Lýdií Blachutovou, která je rovněž již od samého začátku neoddělitelnou součástí společnosti ISOTRA.