Hledat
Svět Isotra
28. února 2022

Předokenní venkovní žaluzie: termoregulace, ochrana soukromí a úspora energie

Redakce
3
2383 přečtení
Předokenní venkovní žaluzie: termoregulace, ochrana soukromí a úspora energie
Stylové venkovní stínění, které spojuje soukromí, bezpečnost a ideální množství pronikajícího světla. Venkovní žaluzie zažívají zasloužený rozkvět.

Perfektní regulace osvětlení

Stejně jako vnitřní žaluzie , i ty venkovní dokážou naklápěním regulovat množství příchozího světla. Uvnitř tedy máte tolik světla, kolik potřebujete, a zároveň soukromí bránící zvědavým pohledům zvenčí. Když světla ubývá, můžete žaluzie vytáhnout úplně.

Stylový doplněk exteriéru

Venkovní žaluzie nejsou jen prostředkem stínění, působí i jako estetický doplněk fasády domu. Celkovému vzhledu exteriéru můžete žaluzie přizpůsobit jak barvou, tak tvarem lamel. Ty mohou být do tvaru písmene C, S nebo Z – poslední dva druhy pak do sebe zcela zapadnou a v případě potřeby zatemní interiér pro nerušený spánek.

Nejprodávanější tvary lamel jsou C a Z. Zjistěte, které se vám domů hodí lépe!

Který tvar lamel vybrat?

Jednoduché, mírně prohnuté lamely ve tvaru písmene C, Isotra model Cetta, umožňují menší nábal a vyhovují většině exteriérů. Nezatemní však stoprocentně a ve větru mohou konce lamel cinkat o sebe.

Robustní Zetta ve tvaru písmene Z nabídne dokonalé zatemnění a jednolitou plochu po zaklopení žaluzií. Její výrazný vzhled ale nemusí vyhovovat každému domu.

Jemný a ladný model Setta spojuje výhody obou: zapadnutí lamel do sebe a líbivé, hladké tvary.

Termoregulace a úspora energie

Zatažené žaluzie pomáhají odrážet teplo a udržet ho tam, kde je to zrovna vhodné: v zimě uvnitř domu, v létě venku. Šetří tak nemalé peníze za vytápění nebo klimatizaci. Kromě toho přinášejí i zvukovou izolaci a lépe vás tak odstíní od nevítaných zvuků zvenčí. Více o úsporných i bezpečnostních funkcích venkovních žaluzií jsme psali v tomto článku.

Bezpečnost především

Předokenní žaluzie působí i jako bezpečnostní prvek: zlodějům se nechce překonávat další překážky před oknem nebo dveřmi, zvyšuje to riziko, že si jejich počínání někdo všimne. Jestli máte zájem o skutečně bezpečnou žaluzii, zvolte variantu Titan, která vylučuje neoprávněnou manipulaci zvenčí a možnost proniknutí do objektu.

Bezpečnostní žaluzie Emergency pak garantuje okamžité vytažení žaluzií nezávislé na elektrické energii v případě povodně, požáru nebo jiného nečekaného nebezpečí. Díky této funkci nikdo nezůstane uvězněný uvnitř domu, když se něco stane.

Nejnovější

Sezónní témata
29. května 2024

Mezinárodní den dětí: Oslava radosti a budoucnosti

Redakce
4
2383 přečtení
Mezinárodní den dětí: Oslava radosti a budoucnosti
Každý rok 1. června slavíme Mezinárodní den dětí, který je věnován našim nejmladším a nejcennějším členům společnosti. Tento den je příležitostí k oslavě radosti, nevinnosti a naděje, kterou děti přinášejí do našich životů. Zároveň nám připomíná, jak důležité je zajistit pro děti bezpečné, zdravé a stimulující prostředí, ve kterém mohou růst a rozvíjet se.
Sezónní témata
14. května 2024

Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií

Redakce
4
2383 přečtení
Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií
V dnešní době, kdy se stále více mluví o udržitelnosti a snižování energetické stopy, hrají klíčovou roli v každé domácnosti i energeticky účinná řešení. Jedním z efektivních způsobů, jak můžete snížit spotřebu energie ve svém domě nebo kanceláři, je použití stínicí techniky. Stínicí systémy, jako jsou žaluzie, rolety, markýzy a pergoly, nejenže zlepšují estetiku prostoru, ale také přinášejí významné energetické úspory. Podívejme se blíže, jak může stínicí technika přispět k lepší energetické efektivitě.