Hledat
Sezónní témata
15. února 2019

Plánujete na jaře přístavbu? A už víte, jak ji zastíníte?

Redakce
5
2069 přečtení
Plánujete na jaře přístavbu? A už víte, jak ji zastíníte?

Zastínit je potřeba i novou přístavbu. Její zastínění si naplánujte dopředu, aby bylo možné stínicí techniku zabudovat hned v průběhu realizace samotné stavby. Přinášíme přehled produktů, které vám pomohou vyřešit problém.

Venkovní žaluzie

Účinnost vnitřního stínění je podstatně menší z důvodu procházení sluneční energie sklem a její proměny v energii tepelnou. Mnohem lepší variantou proto je investovat do venkovních žaluzií. Zajistí, že se sklo ohřívá jen minimálně. Venkovní žaluzie zabrání hluku z venku, brání vniknutí pylu do místnosti, chrání před větrem. Stejně tak tlumí sluneční svit a snižují náklady na energie a rovněž zvyšují bezpečnost. Přes lamely je těžké se do domu dostat. S venkovními žaluziemi také podtrhnete vzhled celého domu. 

126

Venkovní rolety

Venkovní rolety zajistí v místnosti příjemné klima a navíc jsou hezkým exteriérovým doplňkem. Vaší nové přístavbě poskytnou vynikající protisluneční ochranu a izolační vlastnosti. S dokonale uzavřenými lamelami neuslyšíte hluk z ulice a konstrukce oken je chráněna před nepříznivými povětrnostními vlivy. Vysoce kvalitní materiál garantuje dlouhou životnost a funkčnost venkovních rolet. 

127

Screenové rolety

Pro využití v interiéru i exteriéru nové přístavby se skvěle hodí také screenové rolety, které dodávají skutečně nadčasový vzhled. Dostatečně chrání před přímými slunečními paprsky, přesto propouští dostatek světla. Materiál se skládá ze skelného vlákna, PVC a polyesteru, díky tomu je tento typ rolet vysoce odolný vůči povětrnostním podmínkám, proto jsou vhodné i do exteriéru. Chcete-li si zachovat soukromí a přesto mít dokonalý výhled ven, pak sáhněte po screenových roletách, jež jsou běžně využívány i pro pasivní stavby. Je to díky schopnosti vytvářet v interiéru příjemné klimatické podmínky. 

128

Nejnovější

Sezónní témata
29. května 2024

Mezinárodní den dětí: Oslava radosti a budoucnosti

Redakce
4
2069 přečtení
Mezinárodní den dětí: Oslava radosti a budoucnosti
Každý rok 1. června slavíme Mezinárodní den dětí, který je věnován našim nejmladším a nejcennějším členům společnosti. Tento den je příležitostí k oslavě radosti, nevinnosti a naděje, kterou děti přinášejí do našich životů. Zároveň nám připomíná, jak důležité je zajistit pro děti bezpečné, zdravé a stimulující prostředí, ve kterém mohou růst a rozvíjet se.
Sezónní témata
14. května 2024

Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií

Redakce
4
2069 přečtení
Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií
V dnešní době, kdy se stále více mluví o udržitelnosti a snižování energetické stopy, hrají klíčovou roli v každé domácnosti i energeticky účinná řešení. Jedním z efektivních způsobů, jak můžete snížit spotřebu energie ve svém domě nebo kanceláři, je použití stínicí techniky. Stínicí systémy, jako jsou žaluzie, rolety, markýzy a pergoly, nejenže zlepšují estetiku prostoru, ale také přinášejí významné energetické úspory. Podívejme se blíže, jak může stínicí technika přispět k lepší energetické efektivitě.