Hledat
Sezónní témata
15. února 2019

Plánujete na jaře přístavbu? A už víte, jak ji zastíníte?

Redakce
5
1529 přečtení
Plánujete na jaře přístavbu? A už víte, jak ji zastíníte?

Zastínit je potřeba i novou přístavbu. Její zastínění si naplánujte dopředu, aby bylo možné stínicí techniku zabudovat hned v průběhu realizace samotné stavby. Přinášíme přehled produktů, které vám pomohou vyřešit problém.

Venkovní žaluzie

Účinnost vnitřního stínění je podstatně menší z důvodu procházení sluneční energie sklem a její proměny v energii tepelnou. Mnohem lepší variantou proto je investovat do venkovních žaluzií. Zajistí, že se sklo ohřívá jen minimálně. Venkovní žaluzie zabrání hluku z venku, brání vniknutí pylu do místnosti, chrání před větrem. Stejně tak tlumí sluneční svit a snižují náklady na energie a rovněž zvyšují bezpečnost. Přes lamely je těžké se do domu dostat. S venkovními žaluziemi také podtrhnete vzhled celého domu. 

126

Venkovní rolety

Venkovní rolety zajistí v místnosti příjemné klima a navíc jsou hezkým exteriérovým doplňkem. Vaší nové přístavbě poskytnou vynikající protisluneční ochranu a izolační vlastnosti. S dokonale uzavřenými lamelami neuslyšíte hluk z ulice a konstrukce oken je chráněna před nepříznivými povětrnostními vlivy. Vysoce kvalitní materiál garantuje dlouhou životnost a funkčnost venkovních rolet. 

127

Screenové rolety

Pro využití v interiéru i exteriéru nové přístavby se skvěle hodí také screenové rolety, které dodávají skutečně nadčasový vzhled. Dostatečně chrání před přímými slunečními paprsky, přesto propouští dostatek světla. Materiál se skládá ze skelného vlákna, PVC a polyesteru, díky tomu je tento typ rolet vysoce odolný vůči povětrnostním podmínkám, proto jsou vhodné i do exteriéru. Chcete-li si zachovat soukromí a přesto mít dokonalý výhled ven, pak sáhněte po screenových roletách, jež jsou běžně využívány i pro pasivní stavby. Je to díky schopnosti vytvářet v interiéru příjemné klimatické podmínky. 

128

Nejnovější

Sezónní témata
26. září 2022

Výlety pro babí léto: odpočiňte si v podzimní přírodě

Redakce
3
1529 přečtení
Výlety pro babí léto: odpočiňte si v podzimní přírodě
27. září je Světový den turistiky. Ať už jste zvyklí chodit na pěší výlety každý víkend, nebo se do přírody vydáte jen občas, vypravte se koncem září na výlet s naším průvodcem – máme tip pro každý kraj České republiky.
Svět Isotra
14. září 2022

30 let společnosti ISOTRA

Redakce
6
1529 přečtení
30 let společnosti ISOTRA
Když před třiceti lety vznikla opavská společnost ISOTRA, neměla většina Čechů o venkovním stínění ani ponětí a na interiérové žaluzie se čekalo dva roky. Tehdy švagři Erich Stavař a Bohumír Blachut chytli příležitost za pačesy. Z rodinné firmy vyrostla společnost, která zaměstnává 630 lidí, je držitelem 7 patentů a 33 užitných vzorů a exportuje své výrobky, komponenty a technologie pro výrobu do více než 43 zemí světa. Za tři dekády své existence prodali více než 7 miliónů kusů výrobků stínicí techniky, z toho venkovních žaluzií přibližně 1 milion kusů. O složitých začátcích i cestě k úspěchu jsme si povídali s Erichem Stavařem a Lýdií Blachutovou, která je rovněž již od samého začátku neoddělitelnou součástí společnosti ISOTRA.