Hledat
Sezónní témata
15. února 2019

Plánujete na jaře přístavbu? A už víte, jak ji zastíníte?

Redakce
5
1930 přečtení
Plánujete na jaře přístavbu? A už víte, jak ji zastíníte?

Zastínit je potřeba i novou přístavbu. Její zastínění si naplánujte dopředu, aby bylo možné stínicí techniku zabudovat hned v průběhu realizace samotné stavby. Přinášíme přehled produktů, které vám pomohou vyřešit problém.

Venkovní žaluzie

Účinnost vnitřního stínění je podstatně menší z důvodu procházení sluneční energie sklem a její proměny v energii tepelnou. Mnohem lepší variantou proto je investovat do venkovních žaluzií. Zajistí, že se sklo ohřívá jen minimálně. Venkovní žaluzie zabrání hluku z venku, brání vniknutí pylu do místnosti, chrání před větrem. Stejně tak tlumí sluneční svit a snižují náklady na energie a rovněž zvyšují bezpečnost. Přes lamely je těžké se do domu dostat. S venkovními žaluziemi také podtrhnete vzhled celého domu. 

126

Venkovní rolety

Venkovní rolety zajistí v místnosti příjemné klima a navíc jsou hezkým exteriérovým doplňkem. Vaší nové přístavbě poskytnou vynikající protisluneční ochranu a izolační vlastnosti. S dokonale uzavřenými lamelami neuslyšíte hluk z ulice a konstrukce oken je chráněna před nepříznivými povětrnostními vlivy. Vysoce kvalitní materiál garantuje dlouhou životnost a funkčnost venkovních rolet. 

127

Screenové rolety

Pro využití v interiéru i exteriéru nové přístavby se skvěle hodí také screenové rolety, které dodávají skutečně nadčasový vzhled. Dostatečně chrání před přímými slunečními paprsky, přesto propouští dostatek světla. Materiál se skládá ze skelného vlákna, PVC a polyesteru, díky tomu je tento typ rolet vysoce odolný vůči povětrnostním podmínkám, proto jsou vhodné i do exteriéru. Chcete-li si zachovat soukromí a přesto mít dokonalý výhled ven, pak sáhněte po screenových roletách, jež jsou běžně využívány i pro pasivní stavby. Je to díky schopnosti vytvářet v interiéru příjemné klimatické podmínky. 

128

Nejnovější

Sezónní témata
1. prosince 2023

Domov jako wellness centrum: Jak design ovlivňuje zdraví a pohodu

Redakce
3
1930 přečtení
Domov jako wellness centrum: Jak design ovlivňuje zdraví a pohodu
Doma trávíme velkou část dne a během té doby neustále vnímáme atmosféru našeho bydlení, i v tom případě, že se zrovna soustředíme na něco jiného. Zařízení a design našeho domova tak bezprostředně ovlivňuje naši psychickou pohodu a zprostředkovaně také naše psychické i fyzické zdraví. Jak na to, aby nám doma bylo co nejlépe?
Sezónní témata
13. října 2023

Oslavte den čokolády

Redakce
2
1930 přečtení
Oslavte den čokolády
Kdo by neměl rád čokoládu? Praví čokoholici vědí, při jaké teplotě ji skladovat, při jaké konzumovat a proč by rozhodně neměla přijít na přímé slunce.