Hledat
Svět Isotra
3. prosince 2018

Nová zelená úsporám – nechte si dotovat stínicí techniku

Redakce
6
3536 přečtení
Nová zelená úsporám – nechte si dotovat stínicí techniku

Uvažujete o pořízení nové stínicí techniky? Pak vám jistě přijdou vhod informace o tom, že je možné si ji nechat dotovat z programu Nová zelená úsporám.

Díky programu Ministerstva životního prostředí nová zelená úsporám na nové stínicí technice ušetříte několik tisíc korun. Jedná se o oblast podpory A- zateplení rodinných domů. Cílem tohoto programu je dosáhnout úspory energie a zároveň zvýšit kvalitu bydlení, zlepšit vzhled měst a obcí a nastartovat tak dlouhodobé progresivní trendy.

Dotace na rodinné domy 

Dotace zelená úsporám se skládá ze tří oblastí podpory a to A až C. Oblast podpory A je určena pro rodinné domy. O dotaci můžete požádat na zateplení fasády domu, podlah, výměnu oken a nově také na pořízení stínící techniky. Dotaci na venkovní stínící techniku s ručním ovládáním s částkou 500 Kč/m2 stíněné plochy okna nebo 1000 kč/m2 na stínicí techniku s inteligentním automatickým ovládáním lze získat poměrně krátce. O tuto dotaci si může zažádat každá fyzická i právnická osoba, která vlastní rodinný dům až do 31.12. 2021 a to před zahájením, v průběhu prací či po jejich dokončení.

Podmínky programu

Pro získání dotace na stínicí techniku je potřeba dodržet několik podmínek programu.

  • Podpořená opatření můžete provést svépomocí nebo s dodavatelem
  • O dotaci smí žádat výhradně vlastník rodinného domu
  • Dotace se vztahuje pouze na budovy, u kterých byla podána žádost o stavební povolení nebo ohlášení stavby před 1.červencem 2007
  • Stínící techniku je potřeba opatřit do 24 měsíců ode dne akceptace žádosti
  • Rozhodné datum pro stanovení způsobilosti výdajů je max. 24 měsíců před podáním žádosti, při provedení prací svépomocí a instalace stínicí techniky je rozhodným datem pro stanovení způsobilosti výdajů  září 2018 včetně
Redakce

Nejnovější

Svět Isotra
22. června 2022

Výhody bioklimatické pergoly, které si na první pohled neuvědomíte

Redakce
3
3536 přečtení
Výhody bioklimatické pergoly, které si na první pohled neuvědomíte
Jaký přístřešek na zahradu? Hliníková bioklimatická pergola má spoustu jedinečných vlastností, které dokážou pobyt na terase zpříjemnit.
Udělej si sám
20. června 2022

Životní změny: narození miminka

Redakce
3
3536 přečtení
Životní změny: narození miminka
Když má do domácnosti přibýt miminko, budou potřeba nejrůznější úpravy. Ať už v rámci pohodlí, bezpečnosti nebo nových úložných prostor.