• hledat
  • facebook
Svět Isotra 3. prosinec 2018

Nová zelená úsporám – nechte si dotovat stínicí techniku

redakce 6 2272 přečtení
Nová zelená úsporám – nechte si dotovat stínicí techniku

Uvažujete o pořízení nové stínicí techniky? Pak vám jistě přijdou vhod informace o tom, že je možné si ji nechat dotovat z programu Nová zelená úsporám.

Díky programu Ministerstva životního prostředí nová zelená úsporám na nové stínicí technice ušetříte několik tisíc korun. Jedná se o oblast podpory A- zateplení rodinných domů. Cílem tohoto programu je dosáhnout úspory energie a zároveň zvýšit kvalitu bydlení, zlepšit vzhled měst a obcí a nastartovat tak dlouhodobé progresivní trendy. 

Dotace na rodinné domy 

Dotace zelená úsporám se skládá ze tří oblastí podpory a to A až C. Oblast podpory A je určena pro rodinné domy. O dotaci můžete požádat na zateplení fasády domu, podlah, výměnu oken a nově také na pořízení stínící techniky. Dotaci na venkovní stínící techniku s ručním ovládáním s částkou 500 Kč/m2 stíněné plochy okna nebo 1000 kč/m2 na stínicí techniku s inteligentním automatickým ovládáním lze získat poměrně krátce. O tuto dotaci si může zažádat každá fyzická i právnická osoba, která vlastní rodinný dům až do 31.12. 2021 a to před zahájením, v průběhu prací či po jejich dokončení. 


Podmínky programu

Pro získání dotace na stínicí techniku je potřeba dodržet několik podmínek programu. 

Podpořená opatření můžete provést svépomocí nebo s dodavatelem 

O dotaci smí žádat výhradně vlastník rodinného domu

Dotace se vztahuje pouze na budovy, u kterých byla podána žádost o stavební povolení nebo ohlášení stavby před 1.červencem 2007. 

Stínící techniku je potřeba opatřit do 24 měsíců ode dne akceptace žádosti 

Rozhodné datum pro stanovení způsobilosti výdajů je max. 24 měsíců před podáním žádosti, při provedení prací svépomocí a instalace stínicí techniky je rozhodným datem pro stanovení způsobilosti výdajů  září 2018 včetně.

Související
Nejnovější