Hledat
Svět Isotra
3. prosince 2018

Nová zelená úsporám – nechte si dotovat stínicí techniku

Redakce
6
4443 přečtení
Nová zelená úsporám – nechte si dotovat stínicí techniku

Uvažujete o pořízení nové stínicí techniky? Pak vám jistě přijdou vhod informace o tom, že je možné si ji nechat dotovat z programu Nová zelená úsporám.

Díky programu Ministerstva životního prostředí nová zelená úsporám na nové stínicí technice ušetříte několik tisíc korun. Jedná se o oblast podpory A- zateplení rodinných domů. Cílem tohoto programu je dosáhnout úspory energie a zároveň zvýšit kvalitu bydlení, zlepšit vzhled měst a obcí a nastartovat tak dlouhodobé progresivní trendy.

Dotace na rodinné domy 

Dotace zelená úsporám se skládá ze tří oblastí podpory a to A až C. Oblast podpory A je určena pro rodinné domy. O dotaci můžete požádat na zateplení fasády domu, podlah, výměnu oken a nově také na pořízení stínící techniky. Dotaci na venkovní stínící techniku s ručním ovládáním s částkou 500 Kč/m2 stíněné plochy okna nebo 1000 kč/m2 na stínicí techniku s inteligentním automatickým ovládáním lze získat poměrně krátce. O tuto dotaci si může zažádat každá fyzická i právnická osoba, která vlastní rodinný dům až do 31.12. 2021 a to před zahájením, v průběhu prací či po jejich dokončení.

Podmínky programu

Pro získání dotace na stínicí techniku je potřeba dodržet několik podmínek programu.

  • Podpořená opatření můžete provést svépomocí nebo s dodavatelem
  • O dotaci smí žádat výhradně vlastník rodinného domu
  • Dotace se vztahuje pouze na budovy, u kterých byla podána žádost o stavební povolení nebo ohlášení stavby před 1.červencem 2007
  • Stínící techniku je potřeba opatřit do 24 měsíců ode dne akceptace žádosti
  • Rozhodné datum pro stanovení způsobilosti výdajů je max. 24 měsíců před podáním žádosti, při provedení prací svépomocí a instalace stínicí techniky je rozhodným datem pro stanovení způsobilosti výdajů  září 2018 včetně
Redakce

Nejnovější

Sezónní témata
24. listopadu 2022

Advent

Redakce
3
4443 přečtení
Advent
Adventní období vítají nejen děti jako připomínku blížících se Vánoc. Co o něm ale víme a jak ho slavit jinak než jen vyjídáním čokoládek z adventního kalendáře?
Sezónní témata
26. října 2022

Halloween a Dušičky: pocta těm, kteří nás opustili

Redakce
3
4443 přečtení
Halloween a Dušičky: pocta těm, kteří nás opustili
Mnoho kultur po celém světě na přelomu října a listopadu nějakou formou vzpomíná na své předky a zesnulé členy rodiny. Jaké tradice provozujete okolo svátku Všech svatých vy a čím se můžete inspirovat?