Hledat
Udělej si sám
10. září 2018

DIY plechovky (nejen) na tužky a pastelky

Redakce
4 min
3216 přečtení
DIY plechovky (nejen) na tužky a pastelky

Pokud se bojíte složitých DIY výrobků, můžete si v klidu oddechnout. Náš další tip na to, jak si vylepšit domov, je opět velmi jednoduchý. Možná ještě víc, než si myslíte. A využití? No uvidíte sami!

Kdo doma občas nemá plechovku od rajčat, fazolí, hrášku nebo kukuřice? Samozřejmě je fajn, že plechovky třídíte do tříděného odpadu, ale zkuste si příště jednu, dvě nebo tři nechat. Můžete si z nich udělat krásné a stylové kelímky na tužky, pastelky, fixy, propisky nebo třeba i na kosmetické štětce.

Do této jednoduché výroby můžete zapojit své děti, které určitě dají přednost barevnějším motivům a vy si můžete udělat zase nějaké stylové "dospělácké", které se budou hodit do vašeho interieéru.

Budete potřebovat pouze pár těchto věcí:

  • Vymyté plechovky od rajčat nebo fazolí (sloupnutý obal)
  • Nůžky
  • Pravítko
  • Oboustrannou lepicí pásku nebo lepidlo
  • Ozdobný (balicí) papír, který se vám líbí

Vymyté plechovky položíme na druhou stranu papíru, změříme její velikost a uděláme si pravítkem čáru. Plechovku kolem dokola oblepíme oboustrannou lepicí páskou nebo potřeme lepidlem tak, aby nestékalo. Potom už jen opatrně lepíme papír okolo plechovky.

A je to!

Pokud vy nebo vaše děti preferují vlastní design, vezměte si čistý bílý papír a motiv si nakreslete sami!

41
43
42
44

Pokud jste si doma vytvářeli náš DIY držák na klíče a vzkazy, můžete kelímky udělat třeba do podobného stylu. A protože jsme zvědaví, chtěli bychom vidět vaše výtvory.

Ukážete nám je na našem Facebooku? Fotografii můžete přidat jako komentář k příspěvku, který najdete na naší facebookové zdi.

Redakce

Nejnovější

Sezónní témata
26. září 2022

Výlety pro babí léto: odpočiňte si v podzimní přírodě

Redakce
3
3216 přečtení
Výlety pro babí léto: odpočiňte si v podzimní přírodě
27. září je Světový den turistiky. Ať už jste zvyklí chodit na pěší výlety každý víkend, nebo se do přírody vydáte jen občas, vypravte se koncem září na výlet s naším průvodcem – máme tip pro každý kraj České republiky.
Svět Isotra
14. září 2022

30 let společnosti ISOTRA

Redakce
6
3216 přečtení
30 let společnosti ISOTRA
Když před třiceti lety vznikla opavská společnost ISOTRA, neměla většina Čechů o venkovním stínění ani ponětí a na interiérové žaluzie se čekalo dva roky. Tehdy švagři Erich Stavař a Bohumír Blachut chytli příležitost za pačesy. Z rodinné firmy vyrostla společnost, která zaměstnává 630 lidí, je držitelem 7 patentů a 33 užitných vzorů a exportuje své výrobky, komponenty a technologie pro výrobu do více než 43 zemí světa. Za tři dekády své existence prodali více než 7 miliónů kusů výrobků stínicí techniky, z toho venkovních žaluzií přibližně 1 milion kusů. O složitých začátcích i cestě k úspěchu jsme si povídali s Erichem Stavařem a Lýdií Blachutovou, která je rovněž již od samého začátku neoddělitelnou součástí společnosti ISOTRA.