Hledat
Sezónní témata
27. července 2023

Mezinárodní den přátelství: nezapomínejte na přátele

Redakce
3
964 přečtení
Mezinárodní den přátelství: nezapomínejte na přátele
Není náhoda, že se mezinárodní den přátelství slaví 30. července. V létě je ideální příležitost vyrazit s kamarády ven nebo je pozvat k sobě domů, a zároveň v létě na přátele pro kolotoč dovolených a prázdninového programu s dětmi často zapomínáme.

Kino, restaurace nebo festival

Když se řekne oslava přátelství, jako první nás asi napadne někam vyrazit. Pozvat přátele na skleničku, zajít společně do kina, zarezervovat stůl na večeři, případně se sejít na sportovní akci, hudebním festivalu nebo třeba na trhu. Prozkoumejte kalendáře akcí ve vašem okolí, jestli se nekoná událost, kterou byste s kamarády rádi navštívili. Nebo se prostě domluvte a objednejte stůl ve vašem oblíbeném podniku.

Letní zahradní party

Polovina prázdnin je ideální příležitost pro uspořádání oslavy přímo na zahradě, zvlášť, pokud máte zázemí v podobě letní kuchyně s jídelnou, altánu nebo pergoly.

Uspořádat zahradní party není nic náročného: stačí zajistit dostatek jídla a pití, pohodlné posezení a ochranu před deštěm. Pokud máte bioklimatickou pergolu, nemusíte při změně počasí ani odcházet ze zahrady: stačí zaklopit lamely a jste v suchu, doslova i obrazně. Na vhodný program už určitě přijdete sami. Co třeba deskové a karetní hry, prohlížení fotografií nebo soutěž o nejlepší moučník?

Dárky ano, nebo ne?

Drobné dárky určitě nejsou nutné, ale mohou potěšit a také přinést spoustu zábavy. Nic vám nebrání určit si, podobně jako na Vánoce nebo třeba na Valentýna, „tajného Santu“ a skrytě rozlosovat, kdo komu koupí dáreček. Aby se oslava přátelství nezměnila v oslavu konzumu, můžete si dát finanční hranici, například do 20, 50 nebo 100 Kč, případně určit, že jako dárek lze věnovat jen něco, co už jste měli doma. Jde o zábavu, ne o utrácení.

Upleťte nejlepšímu příteli nebo přítelkyni „náramek přátelství“ z barevných bavlnek.

Citáty o přátelství

  • „Přítel je jedna duše ve dvou tělech.“ – Aristoteles
  • „Upřímnost vám nepřinese mnoho přátel, ale vždy vám přinese ty správné.“ – John Lennon
  • „Přítel je někdo, kdo vám dává úplnou svobodu být sám sebou.“ —  Jim Morrison
  • „Nejlepší přítel je ten, co tě napomene, co ti řekne pravdu do očí. Toho si važ!“ – Božena Němcová
  • „Díky přátelům na dálku se svět jeví být obrovský; oni vytvářejí zeměpisnou šířku a délku.“ – Henry David Thoreau
  • „Přátelství zdvojnásobuje radosti a na polovinu zmenšuje bolest.“ – Francis Bacon

Nejnovější

Sezónní témata
29. května 2024

Mezinárodní den dětí: Oslava radosti a budoucnosti

Redakce
4
964 přečtení
Mezinárodní den dětí: Oslava radosti a budoucnosti
Každý rok 1. června slavíme Mezinárodní den dětí, který je věnován našim nejmladším a nejcennějším členům společnosti. Tento den je příležitostí k oslavě radosti, nevinnosti a naděje, kterou děti přinášejí do našich životů. Zároveň nám připomíná, jak důležité je zajistit pro děti bezpečné, zdravé a stimulující prostředí, ve kterém mohou růst a rozvíjet se.
Sezónní témata
14. května 2024

Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií

Redakce
4
964 přečtení
Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií
V dnešní době, kdy se stále více mluví o udržitelnosti a snižování energetické stopy, hrají klíčovou roli v každé domácnosti i energeticky účinná řešení. Jedním z efektivních způsobů, jak můžete snížit spotřebu energie ve svém domě nebo kanceláři, je použití stínicí techniky. Stínicí systémy, jako jsou žaluzie, rolety, markýzy a pergoly, nejenže zlepšují estetiku prostoru, ale také přinášejí významné energetické úspory. Podívejme se blíže, jak může stínicí technika přispět k lepší energetické efektivitě.