Hledat
Sezónní témata
27. července 2023

Mezinárodní den přátelství: nezapomínejte na přátele

Redakce
3
851 přečtení
Mezinárodní den přátelství: nezapomínejte na přátele
Není náhoda, že se mezinárodní den přátelství slaví 30. července. V létě je ideální příležitost vyrazit s kamarády ven nebo je pozvat k sobě domů, a zároveň v létě na přátele pro kolotoč dovolených a prázdninového programu s dětmi často zapomínáme.

Kino, restaurace nebo festival

Když se řekne oslava přátelství, jako první nás asi napadne někam vyrazit. Pozvat přátele na skleničku, zajít společně do kina, zarezervovat stůl na večeři, případně se sejít na sportovní akci, hudebním festivalu nebo třeba na trhu. Prozkoumejte kalendáře akcí ve vašem okolí, jestli se nekoná událost, kterou byste s kamarády rádi navštívili. Nebo se prostě domluvte a objednejte stůl ve vašem oblíbeném podniku.

Letní zahradní party

Polovina prázdnin je ideální příležitost pro uspořádání oslavy přímo na zahradě, zvlášť, pokud máte zázemí v podobě letní kuchyně s jídelnou, altánu nebo pergoly.

Uspořádat zahradní party není nic náročného: stačí zajistit dostatek jídla a pití, pohodlné posezení a ochranu před deštěm. Pokud máte bioklimatickou pergolu, nemusíte při změně počasí ani odcházet ze zahrady: stačí zaklopit lamely a jste v suchu, doslova i obrazně. Na vhodný program už určitě přijdete sami. Co třeba deskové a karetní hry, prohlížení fotografií nebo soutěž o nejlepší moučník?

Dárky ano, nebo ne?

Drobné dárky určitě nejsou nutné, ale mohou potěšit a také přinést spoustu zábavy. Nic vám nebrání určit si, podobně jako na Vánoce nebo třeba na Valentýna, „tajného Santu“ a skrytě rozlosovat, kdo komu koupí dáreček. Aby se oslava přátelství nezměnila v oslavu konzumu, můžete si dát finanční hranici, například do 20, 50 nebo 100 Kč, případně určit, že jako dárek lze věnovat jen něco, co už jste měli doma. Jde o zábavu, ne o utrácení.

Upleťte nejlepšímu příteli nebo přítelkyni „náramek přátelství“ z barevných bavlnek.

Citáty o přátelství

  • „Přítel je jedna duše ve dvou tělech.“ – Aristoteles
  • „Upřímnost vám nepřinese mnoho přátel, ale vždy vám přinese ty správné.“ – John Lennon
  • „Přítel je někdo, kdo vám dává úplnou svobodu být sám sebou.“ —  Jim Morrison
  • „Nejlepší přítel je ten, co tě napomene, co ti řekne pravdu do očí. Toho si važ!“ – Božena Němcová
  • „Díky přátelům na dálku se svět jeví být obrovský; oni vytvářejí zeměpisnou šířku a délku.“ – Henry David Thoreau
  • „Přátelství zdvojnásobuje radosti a na polovinu zmenšuje bolest.“ – Francis Bacon

Nejnovější

Svět Isotra
26. února 2024

Původ termínů rolet, žaluzií a pergol: Cesta slov k jejich významu

Redakce
3
851 přečtení
Původ termínů rolet, žaluzií a pergol: Cesta slov k jejich významu
21. února jsme si připomněli Mezinárodní den mateřského jazyka. Víte, odkud pocházejí některé termíny, které v oblasti stínění běžně používáme?
Sezónní témata
8. února 2024

Oáza klidu: Jak najít rovnováhu a klid ve světě plném shonu

Redakce
3
851 přečtení
Oáza klidu: Jak najít rovnováhu a klid ve světě plném shonu
V dnešním zrychleném světě je důležitější než kdy jindy najít si čas pro sebe. Objevte, jak můžete vytvořit svou osobní oázu klidu a udržet si duševní rovnováhu každý den.