Hledat
Sezónní témata
30. června 2023

Letní trendy 2023: co vás ochladí

Redakce
3
891 přečtení
Letní trendy 2023: co vás ochladí
Co nosit v létě, aby vám nebylo vedro, ale zároveň jste šli s módou? A kam se schovat, když už oblečení nepomůže?

Průsvitné materiály

Nejraději byste se svlékli z kůže, ale nejde to? Vsaďte na průsvitné materiály jako šifon, tyl a organza, případně děrované háčkované outfity. I když budete oblečení, budete mít pocit, jako byste na sobě neměli nic. Netroufáte si na průhlednost? Zkuste aspoň asymetrické šaty.

Ty jsi má, levandulová

Barvou letošního léta je – vedle červenorůžového odstínu Viva Magenta – jednoznačně světlá, něžná a přitom elegantní levandulová. Určitě si pořiďte aspoň jeden světle fialový kousek. Kromě těchto barev je v módě i limetková, máslově žlutá, černá, pastelově růžová nebo „hasičská“ červená.

Styl mořské panny

Do kin vtrhl hraný remake Malé mořské víly a přesto (nebo právě proto), že obsazení hlavní hrdinky budí kontroverze, stopa v módním světě je jednoznačná: splývavé šaty, třpytky a látky ve stylu rybářských sítí kralují letním outfitům. Letos byste zkrátka měli vypadat, jako byste se zrovna vynořili z moře.

Vrací se sedmdesátky, osmdesátky a boho styl

Byli jste letos na party ve stylu 80‘s? Nedivte se, až podobné „kostýmy“ potkáte i na ulici. Letos se jako retro vrací nejen móda ze sedmdesátek a osmdesátek, ale také boho šaty ze začátku desátých let tohoto století. Možná bude stačit zalovit ve skříni.

Džíny a grunge

A pozor: vrací se i devadesátkový otrhaný grunge nebo móda z přelomu století „Y2K“. Plus džíny. Nemusíte se bát ani celodžínového outfitu, ale plísňáče z minulého režimu radši nechte ve skříni s oblečením na chalupu.

Zůstaňte ve stínu

I když si vyberete mezi letošními trendy to nejpříjemnější a nejpohodlnější, stejně nic nenahradí volné domácí šaty, plavky nebo tričko s kraťasy a pohodu doma nebo na zahradě. Uvnitř bytu vám pomůže s ochlazením klimatizace, větrák nebo zatažené venkovní žaluzie, které pomáhají odrážet horko. Na zahradě vám poskytne stín slunečník, markýza nebo zaklápěcí stropní lamely v hliníkové pergole.

Redakce

Nejnovější

Sezónní témata
1. prosince 2023

Domov jako wellness centrum: Jak design ovlivňuje zdraví a pohodu

Redakce
3
891 přečtení
Domov jako wellness centrum: Jak design ovlivňuje zdraví a pohodu
Doma trávíme velkou část dne a během té doby neustále vnímáme atmosféru našeho bydlení, i v tom případě, že se zrovna soustředíme na něco jiného. Zařízení a design našeho domova tak bezprostředně ovlivňuje naši psychickou pohodu a zprostředkovaně také naše psychické i fyzické zdraví. Jak na to, aby nám doma bylo co nejlépe?
Sezónní témata
13. října 2023

Oslavte den čokolády

Redakce
2
891 přečtení
Oslavte den čokolády
Kdo by neměl rád čokoládu? Praví čokoholici vědí, při jaké teplotě ji skladovat, při jaké konzumovat a proč by rozhodně neměla přijít na přímé slunce.