Hledat
Dům a zahrada
1. září 2020

Bioklimatická pergola ARTOSI: maximální komfort na terase nebo zahradě

Redakce
2
1120 přečtení
Bioklimatická pergola ARTOSI: maximální komfort na terase nebo zahradě

Bioklimatické pergoly spojují elegantní vzhled a vysokou funkčnost, díky čemuž jsou u zákazníků stále oblíbenější. Loňská novinka, pergola ARTOSI, nabízí nejvyšší možné pohodlí při relaxaci na terase nebo venku před domem. Potřebujete úkryt před deštěm? S pergolou ARTOSI to není problém.

Hliníkovou, nebo dřevěnou pergolu?

Původní pergoly byly dřevěné, když se však na trhu objevily hliníkové konstrukce, brzy se ukázalo, že mají mnoho výhod – jednak odpadá náročná údržba dřeva, jednak je mnohem jednodušší je opatřit otočnými lamelami i dalšími přídavnými stínicími prvky. Pokud toužíte po moderní zahradě, bioklimatická hliníková pergola je jasnou volbou – o nejnovějších trendech v zahradě jsme psali zde.

710

Zajímá vás historie pergol i jiných zahradních staveb? Přečtěte si náš článek o rozdílech mezi pergolou, altánem a verandou.

Nejmodernější pergola ISOTRA

Pergolu ARTOSI jsme vám představili v loňském roce, všechny její vlastnosti ale zůstávají: snadná montáž svépomocí, dostupnost přídavného stínění pomocí screenových rolet nebo venkovních žaluzií, dodatečné osvětlení pomocí LED pásků, odolnost proti sněhu a větru i možnost posunout stojku až o metr mimo roh. Pergola ARTOSI může být volně stojící nebo kotvená do zdi a je k dispozici v šesti standardních barvách RAL. Zkuste si ji nakonfigurovat přímo na míru vaší zahradě na stránkách ARTOSI.

711

Foto: Paul Hermann

Řešení pro pálící slunce, déšť nebo třeba odvod kouře

Grilujete rádi? S grilováním na zahradě to bývalo složité: buď jste byli vystaveni rozmarům počasí, nebo na vás pod skleněnou či polykarbonátovou střechou sice nepršelo, ale zároveň nemohl ani odcházet kouř od grilu. U pergoly ARTOSI máte možnost rozdělit střechu do dvou až tří sekcí, ve kterých ovládáte lamely nezávisle na sobě – před pálícím sluncem nebo deštěm je v některých sekcích můžete úplně zaklopit a v prostoru nad grilem budou otevřené, takže se nikdo nebude dusit kouřem.

Náš oblíbený recept na grilování najdete spolu s popisem dalších výhod pergoly ARTOSI v tomto našem článku.

Redakce

Nejnovější

Dům a zahrada
10. května 2022

Pět podob využití pergoly

Redakce
3
1120 přečtení
Pět podob využití pergoly
Pergola nemusí znamenat jen obytnou terasu nebo přístřešek chránící auto před sněhem. Zjistěte, jak může vypadat pergola a k čemu ji využít na různých místech zahrady.
Svět Isotra
6. května 2022

Bezpečí pro děti: jak vybírat stínicí techniku?

Redakce
3
1120 přečtení
Bezpečí pro děti: jak vybírat stínicí techniku?
Několik desítek tisíc dětí se zranilo a přes dvě stě jich dokonce zemřelo ve Spojených státech od 90. let na následky nehody při zacházení se žaluziemi. Jak na to, aby stínění bylo bezpečné?