Hledat
Sezónní témata
26. září 2022

Výlety pro babí léto: odpočiňte si v podzimní přírodě

Redakce
3
832 přečtení
Výlety pro babí léto: odpočiňte si v podzimní přírodě
27. září je Světový den turistiky. Ať už jste zvyklí chodit na pěší výlety každý víkend, nebo se do přírody vydáte jen občas, vypravte se koncem září na výlet s naším průvodcem – máme tip pro každý kraj České republiky.

Turistika pomáhá zlepšit fyzičku i psychický stav

Pravidelná chůze je velmi zdravá – posiluje srdce, snižuje riziko cukrovky a zlepšuje spánek. Kromě toho působí blahodárně i na naši psychiku. Dlouhá procházka odbourá stres, zlepšuje náladu a můžeme si při ní i příjemně popovídat. Tělesný pohyb nás navíc zahřeje.

Výlety po Čechách

Praha není jen souhrn stavebních památek. I v blízkosti centra najdete parky a lesoparky, kde se dá procházet i několik hodin. Opravdovou turistiku si můžete dopřát třeba v přírodním parku Šárka-Lysolaje, kterým vede několik turistických tras.

Ve Středočeském kraji najdete nepřeberné množství vycházkových tras. Jestli jste ji ještě nezkoušeli, navštivte první českou turistickou trasu ze Štěchovic ke Svatojánským proudům. Vznikla už 11. května 1889.

Rádi při procházkách pozorujete zvířata nebo rostliny? Zůstaňte v hlavním městě Plzeňského kraje a navštivte jeho zoologickou a botanickou zahradu. Určitě toho nachodíte dost a dost.

V Jihočeském kraji zamiřte na Šumavu a projděte se k prameni Teplé Vltavy. Vede k němu pohodlná vyasfaltovaná cesta.

Pojďte se vypravit na sever, a dokud ještě nemrzne, navštivte v Ústeckém kraji některý z vrcholů Českého středohoří – nejlépe slavnou Milešovku. Výstup v zimě a v plískanici je o dost náročnější.

Směřujete do Karlovarského kraje? Nevynechte krátkou procházku po rašeliništi Soos. Dvoukilometrovou trasu zvládnou i netrénovaní turisté nebo maminky s kočárky.

V Libereckém kraji lákají opět hlavně kopce. Koho baví neustálé změny terénu, užije si okruh Hruboskalským skalním městem – navíc s vyhlídkou na zámek Hrubá Skála.

Královehradecký kraj nabízí spoustu výšlapů v Krkonoších, Adršpašsko-teplických skalách i Orlických horách. Ale jestli se vám do hor zrovna nechce, zkuste procházku romantickým údolím Plakánek nedaleko hradu Kost.

V Pardubickém kraji na vás čeká turistický hit – 721 metrů dlouhý visutý most v resortu Dolní Morava. Budete téměř sto metrů nad údolím. Troufnete si ho přejít?

Kam na výšlap na Moravě

Z Dolní Moravy je to do Olomouckého kraje jen krůček. Vsaďte třeba na rozhlednu Velký Kosíř, kam vedou stezky z několika okolních obcí.

Jste v Moravskoslezském kraji? Největší moravská zřícenina, hrad Hukvaldy, si vyloženě říká o návštěvu. Cestou nepřehlédněte sochu lišky Bystroušky.

Nejoblíbenějším výletním cílem Jihomoravského kraje je po zásluze Pálava. Dobuďte třeba zříceninu Děvičky u Pavlova.

Byla by škoda být ve Zlínském kraji a vyhnout se Moravskoslezským Beskydům. Kdy jste byli naposledy na Radhošti? Dejte si ještě jeden výstup, než skončí turistická sezóna.

Prošli jste se? Doplňte aktivní odpočinek klidným posezením, například pod zahradní pergolou, dokud počasí ještě trochu přeje.

Redakce

Nejnovější

Sezónní témata
29. května 2024

Mezinárodní den dětí: Oslava radosti a budoucnosti

Redakce
4
832 přečtení
Mezinárodní den dětí: Oslava radosti a budoucnosti
Každý rok 1. června slavíme Mezinárodní den dětí, který je věnován našim nejmladším a nejcennějším členům společnosti. Tento den je příležitostí k oslavě radosti, nevinnosti a naděje, kterou děti přinášejí do našich životů. Zároveň nám připomíná, jak důležité je zajistit pro děti bezpečné, zdravé a stimulující prostředí, ve kterém mohou růst a rozvíjet se.
Sezónní témata
14. května 2024

Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií

Redakce
4
832 přečtení
Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií
V dnešní době, kdy se stále více mluví o udržitelnosti a snižování energetické stopy, hrají klíčovou roli v každé domácnosti i energeticky účinná řešení. Jedním z efektivních způsobů, jak můžete snížit spotřebu energie ve svém domě nebo kanceláři, je použití stínicí techniky. Stínicí systémy, jako jsou žaluzie, rolety, markýzy a pergoly, nejenže zlepšují estetiku prostoru, ale také přinášejí významné energetické úspory. Podívejme se blíže, jak může stínicí technika přispět k lepší energetické efektivitě.