Hledat
Dům a zahrada
18. května 2021

Jak zabezpečit dům proti nevítaným návštěvníkům?

Redakce
2
652 přečtení
Jak zabezpečit dům proti nevítaným návštěvníkům?

Pokud si zloděj vytipuje přímo váš dům nebo byt, pravděpodobně se dovnitř nakonec dostane. Ale když půjde naslepo, hodí se každý bezpečnostní prvek, který ho odradí nebo alespoň zdrží.

Bezpečnostní dveře a zabezpečení zárubní

Asi tušíte, že obyčejný zámek na vstupních dveřích nemusí být dostačující. Kromě jeho otevření je totiž možné i vypáčení nebo vysazení dveří z pantů. Nejlepší volbou jsou bezpečnostní dveře s ochranou proti vysazení a zárubně s cylindrickou vložkou nejméně třetí třídy bezpečnosti. Bezpečnost klasických dveří zvýší alespoň vícebodové zámky (s cylindrickou či trezorovou vložkou), opancéřování nebo dodatečný druhý zámek. 

858

Zabezpečení oken – zámky, fólie, žaluzie a rolety

Okna patří mezi nejčastější místa, kudy může do bytu vniknout pachatel trestného činu. Když bydlíte v bytě v Brně, Praze či jiném velkém městě v přízemí, riziko je ještě vyšší. U přízemních oken proto stojí za zvážení mříže, případně uzamykatelná klika s bezpečnostním kováním. Dát majiteli bezprostředně zprávu o manipulaci s okny umožní detektorový systém s kamerami a čidly pohybu.

Bezpečnost dodatečně zvýší předokenní rolety a venkovní žaluzie. Na ochranu oken proti vniknutí se speciálně zaměřuje model žaluzií Titan. Policie však nedoporučuje nechat rolety nebo žaluzie trvale zatažené, pokud odjíždíte na delší dobu. V takovém případě je vhodné nastavit časový spínač na rolety i světla – zvenčí dává zdání, že v domě pořád někdo je. Během dlouhodobější nepřítomnosti byste si také měli s někým domluvit vybírání schránky – plná schránka je jasným znamením, že nejste doma.

Víte, které venkovní žaluzie ISOTRA jsou nejprodávanější a jaké jsou výhody jednotlivých typů?

Mezi výhody venkovních rolet patří kromě zvýšení bezpečnosti také možnost stínit a zároveň větrat, izolace před zimou i horkem a snížení hluku přicházejícího zvenčí. 

859

Balkony a stavební otvory

Balkonové dveře by měly být zabezpečeny podobně jako okna v celém bytě, ideálně bezpečnostní fólií, případně zámkem na kličce. Aby nedošlo k neoprávněnému vniknutí právě balkonem, měli byste si dát pozor, abyste nenechali volně přístupný žebřík. Dobře schovejte také nářadí, abyste zlodějům neusnadnili práci s rozbitím nebo rozmontování oken či dveří.

Nezapomeňte zabezpečit také sklepní okénka, vikýře, násypové otvory do sklepa nebo okna do garáže.

Redakce

Nejnovější

Dům a zahrada
10. května 2022

Pět podob využití pergoly

Redakce
3
652 přečtení
Pět podob využití pergoly
Pergola nemusí znamenat jen obytnou terasu nebo přístřešek chránící auto před sněhem. Zjistěte, jak může vypadat pergola a k čemu ji využít na různých místech zahrady.
Svět Isotra
6. května 2022

Bezpečí pro děti: jak vybírat stínicí techniku?

Redakce
3
652 přečtení
Bezpečí pro děti: jak vybírat stínicí techniku?
Několik desítek tisíc dětí se zranilo a přes dvě stě jich dokonce zemřelo ve Spojených státech od 90. let na následky nehody při zacházení se žaluziemi. Jak na to, aby stínění bylo bezpečné?