Hledat
Sezónní témata
12. května 2023

Oslavte letos s námi Den rodiny

Redakce
3
598 přečtení
Oslavte letos s námi Den rodiny
Den rodiny letos následuje hned po Dni matek. Dává to smysl: maminka je sice zásadní, ale i ostatní členové rodiny zaslouží lásku, péči a pozornost.

Co je Mezinárodní den rodiny?

Mezinárodní den rodiny založila Organizace spojených národů (OSN) v roce 1994. Příští rok si tak připomeneme už třicáté výročí. V České republice si ho připomínáme jako významný den od roku 2006. Každý rok má nějaké specifické téma a pro letošek se zaměřuje na demografické změny a trendy, především celkové stárnutí populace a mezigenerační solidaritu.

Den rodiny je oslavou a uznáním rodiny jako základní jednotky společnosti. V tento den bychom se měli soustředit na důležitost a hodnotu rodiny a věnovat čas a pozornost svým blízkým. A jak si ho nejlépe připomínat?

Rodinnou oslavou

Pondělí není nejvhodnějším dnem pro oslavy, ale můžeme si připomínku Dne rodiny spojit s nedělním Dnem matek. Když slaví maminky, mohou slavit všichni!

Společnou aktivitou

Ve všední den si asi málokdo z nás zajede na rodinný výlet, můžeme ale zvládnout aspoň procházku po práci nebo večer věnovaný rodině. Zkuste si naplánovat speciální večeři, filmový večer nebo třeba turnaj v deskových hrách. Zábavná bude i společná příprava večeře.

Telefonním maratonem

Jsou členové vaší rodiny rozesetí po celém světě? Využijte Dne rodiny k tomu, abyste všem v tento den aspoň zavolali nebo uskutečnili videohovor. Jak dlouho jste se už neviděli?

Domov je základem rodiny

Dům nebo byt, kde bydlíte, by měl být bezpečným útočištěm pro celou rodinu. Všem by v něm mělo být příjemně a měli byste se v něm rádi setkávat. A existuje mnoho způsobů, jak interiér zútulnit.

Útulnou atmosféru vytvoří plisse žaluzie. Soukromý koutek pro každého člena, když se potýkáte s nedostatkem místností, zase můžete vyčarovat pomocí japonských stěn.

A jako stvořená pro rodinná setkání je pergola na zahradě nebo terase.

Redakce

Nejnovější

Sezónní témata
1. prosince 2023

Domov jako wellness centrum: Jak design ovlivňuje zdraví a pohodu

Redakce
3
598 přečtení
Domov jako wellness centrum: Jak design ovlivňuje zdraví a pohodu
Doma trávíme velkou část dne a během té doby neustále vnímáme atmosféru našeho bydlení, i v tom případě, že se zrovna soustředíme na něco jiného. Zařízení a design našeho domova tak bezprostředně ovlivňuje naši psychickou pohodu a zprostředkovaně také naše psychické i fyzické zdraví. Jak na to, aby nám doma bylo co nejlépe?
Sezónní témata
13. října 2023

Oslavte den čokolády

Redakce
2
598 přečtení
Oslavte den čokolády
Kdo by neměl rád čokoládu? Praví čokoholici vědí, při jaké teplotě ji skladovat, při jaké konzumovat a proč by rozhodně neměla přijít na přímé slunce.