Hledat
Sezónní témata
12. května 2023

Oslavte letos s námi Den rodiny

Redakce
3
745 přečtení
Oslavte letos s námi Den rodiny
Den rodiny letos následuje hned po Dni matek. Dává to smysl: maminka je sice zásadní, ale i ostatní členové rodiny zaslouží lásku, péči a pozornost.

Co je Mezinárodní den rodiny?

Mezinárodní den rodiny založila Organizace spojených národů (OSN) v roce 1994. Příští rok si tak připomeneme už třicáté výročí. V České republice si ho připomínáme jako významný den od roku 2006. Každý rok má nějaké specifické téma a pro letošek se zaměřuje na demografické změny a trendy, především celkové stárnutí populace a mezigenerační solidaritu.

Den rodiny je oslavou a uznáním rodiny jako základní jednotky společnosti. V tento den bychom se měli soustředit na důležitost a hodnotu rodiny a věnovat čas a pozornost svým blízkým. A jak si ho nejlépe připomínat?

Rodinnou oslavou

Pondělí není nejvhodnějším dnem pro oslavy, ale můžeme si připomínku Dne rodiny spojit s nedělním Dnem matek. Když slaví maminky, mohou slavit všichni!

Společnou aktivitou

Ve všední den si asi málokdo z nás zajede na rodinný výlet, můžeme ale zvládnout aspoň procházku po práci nebo večer věnovaný rodině. Zkuste si naplánovat speciální večeři, filmový večer nebo třeba turnaj v deskových hrách. Zábavná bude i společná příprava večeře.

Telefonním maratonem

Jsou členové vaší rodiny rozesetí po celém světě? Využijte Dne rodiny k tomu, abyste všem v tento den aspoň zavolali nebo uskutečnili videohovor. Jak dlouho jste se už neviděli?

Domov je základem rodiny

Dům nebo byt, kde bydlíte, by měl být bezpečným útočištěm pro celou rodinu. Všem by v něm mělo být příjemně a měli byste se v něm rádi setkávat. A existuje mnoho způsobů, jak interiér zútulnit.

Útulnou atmosféru vytvoří plisse žaluzie. Soukromý koutek pro každého člena, když se potýkáte s nedostatkem místností, zase můžete vyčarovat pomocí japonských stěn.

A jako stvořená pro rodinná setkání je pergola na zahradě nebo terase.

Redakce

Nejnovější

Sezónní témata
14. května 2024

Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií

Redakce
4
745 přečtení
Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií
V dnešní době, kdy se stále více mluví o udržitelnosti a snižování energetické stopy, hrají klíčovou roli v každé domácnosti i energeticky účinná řešení. Jedním z efektivních způsobů, jak můžete snížit spotřebu energie ve svém domě nebo kanceláři, je použití stínicí techniky. Stínicí systémy, jako jsou žaluzie, rolety, markýzy a pergoly, nejenže zlepšují estetiku prostoru, ale také přinášejí významné energetické úspory. Podívejme se blíže, jak může stínicí technika přispět k lepší energetické efektivitě.
Sezónní témata
30. dubna 2024

Ochrana před UV zářením: Jak stínicí technika chrání vás a váš domov

Redakce
3
745 přečtení
Ochrana před UV zářením: Jak stínicí technika chrání vás a váš domov
Vliv UV záření na zdraví lidí a životnost domácích interiérů je často podceňovaný. Dlouhodobá expozice UV záření může způsobit poškození kůže, zrychlené stárnutí a dokonce i riziko kožních onemocnění. Stejně tak může UV záření postupně poškodit nábytek, podlahy a další prvky interiéru. Řešením, jak se proti těmto rizikům bránit, je efektivní stínicí technika, která může významně snížit množství UV záření pronikajícího do vašeho domova.