Hledat
Sezónní témata
25. března 2019

Konec března je ideální čas na pořízení pergoly!

Redakce
3
1842 přečtení
Konec března je ideální čas na pořízení pergoly!

Pergola poskytne příjemný stín, je skvělým místem pro relax i jako opora pro popínavé rostliny. Pokud uvažujete nad jejím pořízením, je konec března ten správný čas.

K čemu se pergola používá?

Pergola lze využít různými způsoby. Můžete se v ní pohodlně usadit a přečíst si oblíbenou knihu nebo si dát kávu. V tomto případě slouží jako ochrana před deštěm, větrem a slunečními paprsky. Vybrat si však můžete také pergolu, která poslouží jako funkční a zároveň okrasný doplněk. Pergolu lze doplnit o screenové rolety či venkovní žaluzie. Pak už jen stačí rozpálit gril, pozvat přátele a užít si příjemnou atmosféru.

Kdy začít se stavbou pergoly? 

Pergoly jsou drobné stavby, které si opět našly místo v našich zahradách. Postavit jednoduchou konstrukci zvládnete i svépomocí. Chcete-li mít záruku kvalitně provedené práce, je lepší se obrátit na odborníky. Profesionální firma se spolehlivým přístupem vám ušetří čas i peníze. My samozřejmě rádi doporučíme naše pergoly ISOTRA, které se stávají více a více oblíbenými. Stavět pergolu lze kdykoliv od jara do podzimu. Pochopitelné je, že čím dříve bude pergola stát, tím více si ji užijete. Ideálním obdobím je proto konec března, kdy už nás první jarní paprsky lákají k posezení venku.

Tipy pro stavbu

Pergoly poskytují útočiště před sluncem, deštěm či sněhem. Pergoly ISOTRA mají jedinečný design, jsou navrženy tak, aby řešily každou vaši potřebu. Díky stabilní a pevné konstrukci jsou odolné a pevné. Pergolu umístěte do zajímavého kouta zahrady, kde nabídnete hezký výhled do zahrady, do krajiny nebo má zajímavý svůj účel použití, například jako letní kuchyně s grilem. 

Pergola poslouží také jako ozdobný prvek pro dokreslení celkového vzhledu zahrady. Pokud využijete pergolu proto, abyste měli elegantnější přechod z vnitřního prostoru domu do vnějšího, pak ji stačí postavit ke stěně, navíc by tato stavba měla být ve stylu domu a jeho okolí. Vhodně vybranou pergolou zastíníte terasu a vytvoříte tak kouzelný prostor pro stolování a posezení. 

Pro pergoly ISOTRA najdete široké využití. Podívejte se na ně ještě na našich webových stránkách

Redakce

Nejnovější

Sezónní témata
6. prosince 2023

Minimalisté žijí šťastněji

Redakce
3
1842 přečtení
Minimalisté žijí šťastněji
Vzorem současných minimalistů je bezpochyby Díogenés ze Sinópé. Podle legendy bydlel v prázdném sudu a vlastnil jen plášť, hůl, mošnu a hrneček – a hrneček zahodil, když u studánky uviděl dítě, jak pije z dlaní. Dnes i ti největší minimalisté potřebují bezpochyby více věcí, zastánci tohoto životního stylu se však shodují, že s méně věcmi je člověk šťastnější a svobodnější. Jak se zdravému minimalismu aspoň přiblížit?
Sezónní témata
1. prosince 2023

Domov jako wellness centrum: Jak design ovlivňuje zdraví a pohodu

Redakce
3
1842 přečtení
Domov jako wellness centrum: Jak design ovlivňuje zdraví a pohodu
Doma trávíme velkou část dne a během té doby neustále vnímáme atmosféru našeho bydlení, i v tom případě, že se zrovna soustředíme na něco jiného. Zařízení a design našeho domova tak bezprostředně ovlivňuje naši psychickou pohodu a zprostředkovaně také naše psychické i fyzické zdraví. Jak na to, aby nám doma bylo co nejlépe?