Hledat
Sezónní témata
25. března 2019

Konec března je ideální čas na pořízení pergoly!

Redakce
3
1929 přečtení
Konec března je ideální čas na pořízení pergoly!

Pergola poskytne příjemný stín, je skvělým místem pro relax i jako opora pro popínavé rostliny. Pokud uvažujete nad jejím pořízením, je konec března ten správný čas.

K čemu se pergola používá?

Pergola lze využít různými způsoby. Můžete se v ní pohodlně usadit a přečíst si oblíbenou knihu nebo si dát kávu. V tomto případě slouží jako ochrana před deštěm, větrem a slunečními paprsky. Vybrat si však můžete také pergolu, která poslouží jako funkční a zároveň okrasný doplněk. Pergolu lze doplnit o screenové rolety či venkovní žaluzie. Pak už jen stačí rozpálit gril, pozvat přátele a užít si příjemnou atmosféru.

Kdy začít se stavbou pergoly? 

Pergoly jsou drobné stavby, které si opět našly místo v našich zahradách. Postavit jednoduchou konstrukci zvládnete i svépomocí. Chcete-li mít záruku kvalitně provedené práce, je lepší se obrátit na odborníky. Profesionální firma se spolehlivým přístupem vám ušetří čas i peníze. My samozřejmě rádi doporučíme naše pergoly ISOTRA, které se stávají více a více oblíbenými. Stavět pergolu lze kdykoliv od jara do podzimu. Pochopitelné je, že čím dříve bude pergola stát, tím více si ji užijete. Ideálním obdobím je proto konec března, kdy už nás první jarní paprsky lákají k posezení venku.

Tipy pro stavbu

Pergoly poskytují útočiště před sluncem, deštěm či sněhem. Pergoly ISOTRA mají jedinečný design, jsou navrženy tak, aby řešily každou vaši potřebu. Díky stabilní a pevné konstrukci jsou odolné a pevné. Pergolu umístěte do zajímavého kouta zahrady, kde nabídnete hezký výhled do zahrady, do krajiny nebo má zajímavý svůj účel použití, například jako letní kuchyně s grilem. 

Pergola poslouží také jako ozdobný prvek pro dokreslení celkového vzhledu zahrady. Pokud využijete pergolu proto, abyste měli elegantnější přechod z vnitřního prostoru domu do vnějšího, pak ji stačí postavit ke stěně, navíc by tato stavba měla být ve stylu domu a jeho okolí. Vhodně vybranou pergolou zastíníte terasu a vytvoříte tak kouzelný prostor pro stolování a posezení. 

Pro pergoly ISOTRA najdete široké využití. Podívejte se na ně ještě na našich webových stránkách

Redakce

Nejnovější

Sezónní témata
14. května 2024

Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií

Redakce
4
1929 přečtení
Energetická účinnost a stínicí technika: Snižte spotřebu energií
V dnešní době, kdy se stále více mluví o udržitelnosti a snižování energetické stopy, hrají klíčovou roli v každé domácnosti i energeticky účinná řešení. Jedním z efektivních způsobů, jak můžete snížit spotřebu energie ve svém domě nebo kanceláři, je použití stínicí techniky. Stínicí systémy, jako jsou žaluzie, rolety, markýzy a pergoly, nejenže zlepšují estetiku prostoru, ale také přinášejí významné energetické úspory. Podívejme se blíže, jak může stínicí technika přispět k lepší energetické efektivitě.
Sezónní témata
30. dubna 2024

Ochrana před UV zářením: Jak stínicí technika chrání vás a váš domov

Redakce
3
1929 přečtení
Ochrana před UV zářením: Jak stínicí technika chrání vás a váš domov
Vliv UV záření na zdraví lidí a životnost domácích interiérů je často podceňovaný. Dlouhodobá expozice UV záření může způsobit poškození kůže, zrychlené stárnutí a dokonce i riziko kožních onemocnění. Stejně tak může UV záření postupně poškodit nábytek, podlahy a další prvky interiéru. Řešením, jak se proti těmto rizikům bránit, je efektivní stínicí technika, která může významně snížit množství UV záření pronikajícího do vašeho domova.