Hledat
Sezónní témata
25. března 2019

Konec března je ideální čas na pořízení pergoly!

Redakce
3
1591 přečtení
Konec března je ideální čas na pořízení pergoly!

Pergola poskytne příjemný stín, je skvělým místem pro relax i jako opora pro popínavé rostliny. Pokud uvažujete nad jejím pořízením, je konec března ten správný čas.

K čemu se pergola používá?

Pergola lze využít různými způsoby. Můžete se v ní pohodlně usadit a přečíst si oblíbenou knihu nebo si dát kávu. V tomto případě slouží jako ochrana před deštěm, větrem a slunečními paprsky. Vybrat si však můžete také pergolu, která poslouží jako funkční a zároveň okrasný doplněk. Pergolu lze doplnit o screenové rolety či venkovní žaluzie. Pak už jen stačí rozpálit gril, pozvat přátele a užít si příjemnou atmosféru.

Kdy začít se stavbou pergoly? 

Pergoly jsou drobné stavby, které si opět našly místo v našich zahradách. Postavit jednoduchou konstrukci zvládnete i svépomocí. Chcete-li mít záruku kvalitně provedené práce, je lepší se obrátit na odborníky. Profesionální firma se spolehlivým přístupem vám ušetří čas i peníze. My samozřejmě rádi doporučíme naše pergoly ISOTRA, které se stávají více a více oblíbenými. Stavět pergolu lze kdykoliv od jara do podzimu. Pochopitelné je, že čím dříve bude pergola stát, tím více si ji užijete. Ideálním obdobím je proto konec března, kdy už nás první jarní paprsky lákají k posezení venku.

Tipy pro stavbu

Pergoly poskytují útočiště před sluncem, deštěm či sněhem. Pergoly ISOTRA mají jedinečný design, jsou navrženy tak, aby řešily každou vaši potřebu. Díky stabilní a pevné konstrukci jsou odolné a pevné. Pergolu umístěte do zajímavého kouta zahrady, kde nabídnete hezký výhled do zahrady, do krajiny nebo má zajímavý svůj účel použití, například jako letní kuchyně s grilem. 

Pergola poslouží také jako ozdobný prvek pro dokreslení celkového vzhledu zahrady. Pokud využijete pergolu proto, abyste měli elegantnější přechod z vnitřního prostoru domu do vnějšího, pak ji stačí postavit ke stěně, navíc by tato stavba měla být ve stylu domu a jeho okolí. Vhodně vybranou pergolou zastíníte terasu a vytvoříte tak kouzelný prostor pro stolování a posezení. 

Pro pergoly ISOTRA najdete široké využití. Podívejte se na ně ještě na našich webových stránkách

Redakce

Nejnovější

Sezónní témata
26. září 2022

Výlety pro babí léto: odpočiňte si v podzimní přírodě

Redakce
3
1591 přečtení
Výlety pro babí léto: odpočiňte si v podzimní přírodě
27. září je Světový den turistiky. Ať už jste zvyklí chodit na pěší výlety každý víkend, nebo se do přírody vydáte jen občas, vypravte se koncem září na výlet s naším průvodcem – máme tip pro každý kraj České republiky.
Svět Isotra
14. září 2022

30 let společnosti ISOTRA

Redakce
6
1591 přečtení
30 let společnosti ISOTRA
Když před třiceti lety vznikla opavská společnost ISOTRA, neměla většina Čechů o venkovním stínění ani ponětí a na interiérové žaluzie se čekalo dva roky. Tehdy švagři Erich Stavař a Bohumír Blachut chytli příležitost za pačesy. Z rodinné firmy vyrostla společnost, která zaměstnává 630 lidí, je držitelem 7 patentů a 33 užitných vzorů a exportuje své výrobky, komponenty a technologie pro výrobu do více než 43 zemí světa. Za tři dekády své existence prodali více než 7 miliónů kusů výrobků stínicí techniky, z toho venkovních žaluzií přibližně 1 milion kusů. O složitých začátcích i cestě k úspěchu jsme si povídali s Erichem Stavařem a Lýdií Blachutovou, která je rovněž již od samého začátku neoddělitelnou součástí společnosti ISOTRA.